Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Gowin dla Stefczyk.info: kampania będzie brutalna

18.03.2014

Pewnie Jacek Protasiewicz, który został karnie zesłany do Polski po swoich niechlubnych występach na lotnisku we Frankfurcie zostanie faktycznym szefem kampanii PO. Sądzę, że pełnymi garściami będzie korzystał z porad Michała Kamińskiego – mówi w rozmowie z portalem Stefczy.info były minister sprawiedliwości, poseł i lider ugrupowania Polska Razem Jarosław Gowin.

Stefczyk.info: Czy pojawienie się na listach Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego Michała Kamińskiego potwierdza opinie o potrzebie wypełnienia w PO konserwatywnej luki, która pojawiła się po odejściu z partii pana?

Jarosław Gowin: Donald Tusk musi jakoś wzmocnić konserwatywne skrzydło Platformy Obywatelskiej, które obecnie nie istnieje. Jak widzimy, pojawia się plan jego rekonstrukcji w oparciu o środowisko Romana Giertycha, który sam dla wyborców PO jest jeszcze postacią nie do przyjęcia. Premier chce wyborców stopniowo przyzwyczajać do pojawienia się podobnych – kontrowersyjnych postaci – stąd przyjęcie do własnego środowiska Michała Kamińskiego.

Chodzi tylko o partyjne skrzydło? A może Michał Kamiński może się przydać w czasie kampanii?

Nikt nie może mu odmówić umiejętności oraz tego, że jest sprawnym spin doctorem, jednak widzimy po reakcjach medialnych oraz struktur PO z woj. lubelskiego, że był to duży wstrząs i bardzo ryzykowna zagrywka premiera.

Podobno ma być prawą ręką Jacka Protasiewicza w czasie kampanii do Parlamentu Europejskiego. Chyba nikt nie uwierzy, że kampanią faktycznie pokieruje Tadeusz Zwiefka.

Pewnie Jacek Protasiewicz, który został karnie zesłany do Polski po swoich niechlubnych występach na lotnisku we Frankfurcie zostanie faktycznym szefem kampanii PO. Sądzę, że pełnymi garściami będzie korzystał z porad Michała Kamińskiego, który za swoją misję życiową uznał zwalczanie Jarosława Kaczyńskiego. Fakt, że Platforma Obywatelska sięga po tego człowieka, jest zapowiedzią bardzo brutalnej kampanii.

Czy Polska Razem ma jakiegoś kandydata na Lubelszczyźnie, który jest w stanie stanąć do walki z PO?

My sięgamy po zupełnie innych ludzi. Naszym liderem w woj. lubelskim jest powszechnie znany i szanowany prof. onkologii Andrzej Stanisławek – człowiek-instytucja i osoba, która do tej pory nie angażowała się w działalność polityczną.

Jaki Polska Razem ma cel w Krakowie? Jedynką będzie pan, dwójką Adam Bielan – z tego wynika, że najbardziej zależy wam na Małopolsce.

Naszym celem jest walka z PO i PiS, ponieważ Polska Razem powstała, aby ludzie związani z dawnym obozem solidarnościowym lub posiadający poglądy centroprawicowe nie byli skazani na wybór pomiędzy Donaldem Tuskiem, a Jarosławem Kaczyńskim. Faktycznie zależy nam na Małopolsce, ale równie mocno walczymy w innych regionach kraju.

Państwa ugrupowanie przetrwa ewentualną porażkę w eurowyborach? Mówi się, że ludzie związani z PJN odejdą, że jeszcze trwają ich negocjacje z innymi partiami...

Jestem przekonany, że przetrwamy i ludzie, którzy angażują się w działalność partyjną – jak dawny lider PJN na Opolszczyźnie Marcin Ociepa – pozostaną w naszych szeregach, aby walczyć o dobry wynik partii w jesiennych wyborach samorządowych.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

Warto poczytać

 1. Google1477x83142-2016 20.10.2016

  Antoni Macierewicz dla "wSieci": Zbudujemy polski śmigłowiec!

  "Mamy szanse zbudowania środkowoeuropejskiego systemu współpracy w dziedzinie zbrojeniowej, tak by móc konkurować z największymi koncernami zbrojeniowymi w Europie".

 2. Internet700x40040-2016-kopia 20.10.2016

  „Sienkiewicz wielki” na łamach miesięcznika „wSieci Historii”

  „My wszyscy z niego” – o tym, że Cat-Mackiewicz tak pisał o Henryku Sienkiewiczu przypomina w najnowszym numerze miesięcznika „wSieci Historii” Jan Żaryn.

 3. f6bdaf33dd3c4d0194a772945eedb3c9 20.10.2016

  Apel: "Zastanawiam się, jak można zakochać się w budżecie?". WYWIAD

  "To bardzo źle skrojony budżet, który świadczy o tym, że rząd nie przyłożył się do tego projektu. Dlatego pozostaje tylko tak irracjonalne uczucie jak zakochanie".

 4. Zrzut-ekranu-2016-10-20-o-164757 20.10.2016

  Sędzia Muszyński: Zdanie prezesa TK jest dla mnie drugorzędne

  "Andrzej Rzepliński nie posiada żadnych uprawnień do tego, by traktować mnie inaczej niż innych sędziów TK”.

 5. spie-st 20.10.2016

  Śpiewak: Zależy nam na wyjaśnieniu patologii

  Śpiewak dodał, że będzie bacznie przyglądał się zapowiadanemu przez PiS projektowi powołania komisji weryfikacyjnej w sprawie afery reprywatyzacyjnej.

 6. mat-st 20.10.2016

  Potrzebny audyt w KNF?

  Rozmowa z Rafałem Matusiakiem, prezesem Krajowej SKOK, członkiem Rady Dyrektorów WOCCU.

 7. wsiecipiesiewicz1910 19.10.2016

  „wSieci”: Kulisy procesu Piesiewicza

  „Już sama sentencja wyroku przyprawia karnistów o ból głowy”.

 8. EurocopterEC-725CougarMkII 19.10.2016

  Pawłowicz: Państwo musi się kierować swoim interesem

  Posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz mówiła w rozmowie z portalem wPolityce.pl o sprawie Caracali.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook