Jedynie prawda jest ciekawa


Gowin dla Stefczyk.info: kampania będzie brutalna

18.03.2014

Pewnie Jacek Protasiewicz, który został karnie zesłany do Polski po swoich niechlubnych występach na lotnisku we Frankfurcie zostanie faktycznym szefem kampanii PO. Sądzę, że pełnymi garściami będzie korzystał z porad Michała Kamińskiego – mówi w rozmowie z portalem Stefczy.info były minister sprawiedliwości, poseł i lider ugrupowania Polska Razem Jarosław Gowin.

Stefczyk.info: Czy pojawienie się na listach Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego Michała Kamińskiego potwierdza opinie o potrzebie wypełnienia w PO konserwatywnej luki, która pojawiła się po odejściu z partii pana?

Jarosław Gowin: Donald Tusk musi jakoś wzmocnić konserwatywne skrzydło Platformy Obywatelskiej, które obecnie nie istnieje. Jak widzimy, pojawia się plan jego rekonstrukcji w oparciu o środowisko Romana Giertycha, który sam dla wyborców PO jest jeszcze postacią nie do przyjęcia. Premier chce wyborców stopniowo przyzwyczajać do pojawienia się podobnych – kontrowersyjnych postaci – stąd przyjęcie do własnego środowiska Michała Kamińskiego.

Chodzi tylko o partyjne skrzydło? A może Michał Kamiński może się przydać w czasie kampanii?

Nikt nie może mu odmówić umiejętności oraz tego, że jest sprawnym spin doctorem, jednak widzimy po reakcjach medialnych oraz struktur PO z woj. lubelskiego, że był to duży wstrząs i bardzo ryzykowna zagrywka premiera.

Podobno ma być prawą ręką Jacka Protasiewicza w czasie kampanii do Parlamentu Europejskiego. Chyba nikt nie uwierzy, że kampanią faktycznie pokieruje Tadeusz Zwiefka.

Pewnie Jacek Protasiewicz, który został karnie zesłany do Polski po swoich niechlubnych występach na lotnisku we Frankfurcie zostanie faktycznym szefem kampanii PO. Sądzę, że pełnymi garściami będzie korzystał z porad Michała Kamińskiego, który za swoją misję życiową uznał zwalczanie Jarosława Kaczyńskiego. Fakt, że Platforma Obywatelska sięga po tego człowieka, jest zapowiedzią bardzo brutalnej kampanii.

Czy Polska Razem ma jakiegoś kandydata na Lubelszczyźnie, który jest w stanie stanąć do walki z PO?

My sięgamy po zupełnie innych ludzi. Naszym liderem w woj. lubelskim jest powszechnie znany i szanowany prof. onkologii Andrzej Stanisławek – człowiek-instytucja i osoba, która do tej pory nie angażowała się w działalność polityczną.

Jaki Polska Razem ma cel w Krakowie? Jedynką będzie pan, dwójką Adam Bielan – z tego wynika, że najbardziej zależy wam na Małopolsce.

Naszym celem jest walka z PO i PiS, ponieważ Polska Razem powstała, aby ludzie związani z dawnym obozem solidarnościowym lub posiadający poglądy centroprawicowe nie byli skazani na wybór pomiędzy Donaldem Tuskiem, a Jarosławem Kaczyńskim. Faktycznie zależy nam na Małopolsce, ale równie mocno walczymy w innych regionach kraju.

Państwa ugrupowanie przetrwa ewentualną porażkę w eurowyborach? Mówi się, że ludzie związani z PJN odejdą, że jeszcze trwają ich negocjacje z innymi partiami...

Jestem przekonany, że przetrwamy i ludzie, którzy angażują się w działalność partyjną – jak dawny lider PJN na Opolszczyźnie Marcin Ociepa – pozostaną w naszych szeregach, aby walczyć o dobry wynik partii w jesiennych wyborach samorządowych.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook