Jedynie prawda jest ciekawa


Gowin: Biernacki powinien być marszałkiem

26.06.2015

Prezes Polski Razem Jarosław Gowin skomentował zmianę na fotelu Marszałka Sejmu, rolę Jarosława Kaczyńskiego po wyborach parlamentarnych, a także przyjęcie rządowej ustawy o in vitro.

Zapytany o wybór Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, stwierdził: „To nie ma znaczenia. Znaczenie miało kto zastąpi ministrów. Jest parę posiedzeń Sejmu. Pani marszałek to kulturalna osoba. Pytanie czy najlepszym rozwiązaniem jest to, żeby rzecznik prasowy rządu, czyli osoba będąca na pierwszej linii frontu walki z opozycją, obejmował stanowisko, które powinno łączyć posłów”.

Gowin podkreślił, że jedynie Marek Biernacki potrafiłby prowadzić normalny dialog z opozycją.

„W PO jest jeden polityk, który ma autorytet ponad koalicyjny. To Marek Biernacki, ale on ma konserwatywne poglądy i nie został wystawiony” - podkreślił prezes Polski Razem.

Odnosząc się do in vitro, polityk stwierdził: „Takie tematy nie powinny być poruszane w trakcie kampanii. Tempo prac było skandaliczne, wyszedł bubel. Komisja zdrowia brnęła i nie patrzyła na zastrzeżenia ekspertów i opozycji. Po trzecie treść tej ustawy jest nie do przyjęcia. Opowiadam się za dopuszczalnością in vitro, ale można to robić na różne sposoby. Niestety nasza ustawa jest jedną z najgorszych w Europie”.

Jarosław Gowin podkreślił, że podchodzi sceptycznie do tej regulacji: „To fatalne ramy prawne. To prawo demoralizuje. Podkreślam, nie jestem przeciwnikiem in vitro, ale uważam, że w trakcie tych procedur powinno się dbać o zdrowie i życie matki a także o zdrowie i życie dziecka. Jak projekt definiuje zarodek jako grupę komórek a nie jako człowieka to można z tym zrobić wszystko – wylać do zlewu i zniszczyć. Sama definicja zarodka pokazuje, że za tą ustawą kryje się zamysł ideologiczny sprzeczny z wartościami bliskimi Polakom, ale także sprzeczny ze zdrowym rozsądkiem”.

Na koniec prezes Polski Razem wyjaśnił, na czym polega rola Jarosława Kaczyńskiego.

„Gwarantem [trwałości bloku prawicy – przyp. red.] jest Jarosław Kaczyński i będzie także Beata Szydło. Wierzę, że po ciężkiej pracy wygramy wybory. Wtedy prezes Szydło będzie premierem. Będzie też łącznikiem. Wszystkie partie koalicyjne ją poparły” - podkreślił Gowin.

gah/radiokrakow.pl

[fot. wPolityce.pl]


Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook