Jedynie prawda jest ciekawa


Gowin: Biernacki powinien być marszałkiem

26.06.2015

Prezes Polski Razem Jarosław Gowin skomentował zmianę na fotelu Marszałka Sejmu, rolę Jarosława Kaczyńskiego po wyborach parlamentarnych, a także przyjęcie rządowej ustawy o in vitro.

Zapytany o wybór Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, stwierdził: „To nie ma znaczenia. Znaczenie miało kto zastąpi ministrów. Jest parę posiedzeń Sejmu. Pani marszałek to kulturalna osoba. Pytanie czy najlepszym rozwiązaniem jest to, żeby rzecznik prasowy rządu, czyli osoba będąca na pierwszej linii frontu walki z opozycją, obejmował stanowisko, które powinno łączyć posłów”.

Gowin podkreślił, że jedynie Marek Biernacki potrafiłby prowadzić normalny dialog z opozycją.

„W PO jest jeden polityk, który ma autorytet ponad koalicyjny. To Marek Biernacki, ale on ma konserwatywne poglądy i nie został wystawiony” - podkreślił prezes Polski Razem.

Odnosząc się do in vitro, polityk stwierdził: „Takie tematy nie powinny być poruszane w trakcie kampanii. Tempo prac było skandaliczne, wyszedł bubel. Komisja zdrowia brnęła i nie patrzyła na zastrzeżenia ekspertów i opozycji. Po trzecie treść tej ustawy jest nie do przyjęcia. Opowiadam się za dopuszczalnością in vitro, ale można to robić na różne sposoby. Niestety nasza ustawa jest jedną z najgorszych w Europie”.

Jarosław Gowin podkreślił, że podchodzi sceptycznie do tej regulacji: „To fatalne ramy prawne. To prawo demoralizuje. Podkreślam, nie jestem przeciwnikiem in vitro, ale uważam, że w trakcie tych procedur powinno się dbać o zdrowie i życie matki a także o zdrowie i życie dziecka. Jak projekt definiuje zarodek jako grupę komórek a nie jako człowieka to można z tym zrobić wszystko – wylać do zlewu i zniszczyć. Sama definicja zarodka pokazuje, że za tą ustawą kryje się zamysł ideologiczny sprzeczny z wartościami bliskimi Polakom, ale także sprzeczny ze zdrowym rozsądkiem”.

Na koniec prezes Polski Razem wyjaśnił, na czym polega rola Jarosława Kaczyńskiego.

„Gwarantem [trwałości bloku prawicy – przyp. red.] jest Jarosław Kaczyński i będzie także Beata Szydło. Wierzę, że po ciężkiej pracy wygramy wybory. Wtedy prezes Szydło będzie premierem. Będzie też łącznikiem. Wszystkie partie koalicyjne ją poparły” - podkreślił Gowin.

gah/radiokrakow.pl

[fot. wPolityce.pl]


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook