Jedynie prawda jest ciekawa


Gosiewska: Z kłamstwami spotykamy się od początku

13.06.2013

Rozmowa z senator PiS Beatą Gosiewską, żoną śp. Przemysława Gosiewskiego.

Stefczyk.info: Na posiedzeniu zespołu smoleńskiego usłyszeliśmy, że znane są różne wersje zapisów z czarnych skrzynek tupolewa, który uległ katastrofie w Smoleńsku. Różnią się długością itd. Ekspertyza FSB wskazuje, że nie ma obecnie gwarancji, że otrzymaliśmy wiarygodne kopie tych nagrań. Do dziś polskiej stronie wystarczy jedynie oświadczenie MAK w tej sprawie. Jak Pani to ocenia?

Beata Gosiewska: W swojej wypowiedzi podczas posiedzenia przywołałam słowa Wiktora Suworowa, który mówił swego czasu, że gdyby Rosjanie nie maczali palców w katastrofie smoleńskiej nie dotykaliby tych rejestratorów, wraku itd. Te słowa utkwiły mi głęboko w pamięć, ponieważ są zasadne. Gdyby Rosjanie nie chcieli czegoś w tej sprawie ukryć, nie dotykaliby czarnych skrzynek, mówiliby: proszę tu są skrzynki, badajcie je, jesteśmy niewinni. Strona rosyjska działa dokładnie odwrotnie. To, co mnie jednak martwi przede wszystkim, to zachowanie polskiego rządu i polskiej prokuratury, które wskazuje na utrzymywanie przez nie dużego parasola ochronnego nad sprawą smoleńską. Ktoś nie chce, żebyśmy wiedzieli, co się wydarzyło w Smoleńsku.

Dlaczego tak Pani mówi?

W tej sprawie należy przecież badać oryginały czarnych skrzynek, wrak powinien być w Polsce. W tej sprawie powinno toczyć się uczciwe postępowanie polskiej prokuratury oraz komisji badającej wypadki lotnicze. Tymczasem sytuacja jest odmienna. Pamiętam, że na komisji Millera zapytałam, jak wykluczono możliwość wybuchu na pokładzie samolotu. Jako jeden z nielicznych argumentów podnoszony był fakt, że czujniki nie zanotowały wzrostu ciśnienia. Jakiś czas później dowiedziałam się, że ten samolot nie miał czujników, które mogłyby wychwycić wzrost ciśnienia przy wybuchu. Ten samolot miał jedynie czujnik w luku bagażowym. Zadaniem tego czujnika jest informowanie o ewentualnym spadku ciśnienia, gdyby doszło do rozszczelnienia kabiny bagażowej. Z podobnymi kłamstwami spotykamy się od samego początku.

Jak mogło dojść do tego, że ws. zapisów z czarnych skrzynek polska strona opiera się jedynie na oświadczeniu rosyjskiego MAK?

Zapamiętałam słowa premiera Tuska wypowiedziane zaraz po katastrofie. Mówił wtedy, że nie ma powodu, by nie ufać Rosjanom. Z kolei Ewa Kopacz bratu śp. mjr. Protasiuka powiedziała, że dobrze, iż tragedia miała miejsce w Rosji, a nie w Polsce. Inny z polityków PO również wyrażał zadowolenie, że sprawę prowadzą Rosjanie, ponieważ nikt do niego pretensji mieć nie będzie. Mnie przeraża to z jaką determinacją polski rząd roztacza parasol nad tą sprawą, jak uwiarygadnia za wszelką cenę wersję rosyjską. To świadczy o tym, że oni czują się odpowiedzialni, są odpowiedzialni i starają się uniknąć odpowiedzialności.

Polski i rosyjski rząd współbrzmią? One idą tą samą drogą?

Ton w tej sprawie nadaje strona rosyjska, a polski rząd na siłę i z ogromną determinacją uwiarygadnia te rosyjskie stwierdzenia.

Rozmawiał TK
[Fot. PAP/Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook