Jedynie prawda jest ciekawa


Gosiewska: Z kłamstwami spotykamy się od początku

13.06.2013

Rozmowa z senator PiS Beatą Gosiewską, żoną śp. Przemysława Gosiewskiego.

Stefczyk.info: Na posiedzeniu zespołu smoleńskiego usłyszeliśmy, że znane są różne wersje zapisów z czarnych skrzynek tupolewa, który uległ katastrofie w Smoleńsku. Różnią się długością itd. Ekspertyza FSB wskazuje, że nie ma obecnie gwarancji, że otrzymaliśmy wiarygodne kopie tych nagrań. Do dziś polskiej stronie wystarczy jedynie oświadczenie MAK w tej sprawie. Jak Pani to ocenia?

Beata Gosiewska: W swojej wypowiedzi podczas posiedzenia przywołałam słowa Wiktora Suworowa, który mówił swego czasu, że gdyby Rosjanie nie maczali palców w katastrofie smoleńskiej nie dotykaliby tych rejestratorów, wraku itd. Te słowa utkwiły mi głęboko w pamięć, ponieważ są zasadne. Gdyby Rosjanie nie chcieli czegoś w tej sprawie ukryć, nie dotykaliby czarnych skrzynek, mówiliby: proszę tu są skrzynki, badajcie je, jesteśmy niewinni. Strona rosyjska działa dokładnie odwrotnie. To, co mnie jednak martwi przede wszystkim, to zachowanie polskiego rządu i polskiej prokuratury, które wskazuje na utrzymywanie przez nie dużego parasola ochronnego nad sprawą smoleńską. Ktoś nie chce, żebyśmy wiedzieli, co się wydarzyło w Smoleńsku.

Dlaczego tak Pani mówi?

W tej sprawie należy przecież badać oryginały czarnych skrzynek, wrak powinien być w Polsce. W tej sprawie powinno toczyć się uczciwe postępowanie polskiej prokuratury oraz komisji badającej wypadki lotnicze. Tymczasem sytuacja jest odmienna. Pamiętam, że na komisji Millera zapytałam, jak wykluczono możliwość wybuchu na pokładzie samolotu. Jako jeden z nielicznych argumentów podnoszony był fakt, że czujniki nie zanotowały wzrostu ciśnienia. Jakiś czas później dowiedziałam się, że ten samolot nie miał czujników, które mogłyby wychwycić wzrost ciśnienia przy wybuchu. Ten samolot miał jedynie czujnik w luku bagażowym. Zadaniem tego czujnika jest informowanie o ewentualnym spadku ciśnienia, gdyby doszło do rozszczelnienia kabiny bagażowej. Z podobnymi kłamstwami spotykamy się od samego początku.

Jak mogło dojść do tego, że ws. zapisów z czarnych skrzynek polska strona opiera się jedynie na oświadczeniu rosyjskiego MAK?

Zapamiętałam słowa premiera Tuska wypowiedziane zaraz po katastrofie. Mówił wtedy, że nie ma powodu, by nie ufać Rosjanom. Z kolei Ewa Kopacz bratu śp. mjr. Protasiuka powiedziała, że dobrze, iż tragedia miała miejsce w Rosji, a nie w Polsce. Inny z polityków PO również wyrażał zadowolenie, że sprawę prowadzą Rosjanie, ponieważ nikt do niego pretensji mieć nie będzie. Mnie przeraża to z jaką determinacją polski rząd roztacza parasol nad tą sprawą, jak uwiarygadnia za wszelką cenę wersję rosyjską. To świadczy o tym, że oni czują się odpowiedzialni, są odpowiedzialni i starają się uniknąć odpowiedzialności.

Polski i rosyjski rząd współbrzmią? One idą tą samą drogą?

Ton w tej sprawie nadaje strona rosyjska, a polski rząd na siłę i z ogromną determinacją uwiarygadnia te rosyjskie stwierdzenia.

Rozmawiał TK
[Fot. PAP/Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook