Jedynie prawda jest ciekawa


Gosiewska: W sprawie Smoleńska mamy bezprawie

05.11.2014

Rozmowa z Beatą Gosiewską, żoną Przemysława Gosiewskiego, który zginął w Smoleńsku.

Stefczyk.info: Prokuratura po raz trzeci umorzyła wątek organizacji lotu do Smoleńska. Oznacza to, że sprawa zostaje zakończona. Jak oceniać to śledztwo z obecnej perspektywy? Czy ten wątek był skazany na umorzenie?

Beata Gosiewska: Obserwując całe to śledztwo i dzielenie go na wiele wątków, tego należało się spodziewać. To zostało ukartowane i zaplanowane. Jedyne, co można powiedzieć, to konstatacja, że w sprawie smoleńskiej obowiązuje w Polsce zupełne bezprawie. A to, co się dzieje, to taktyczne zagrania. Chodziło o podzielenie śledztwa na wiele wątków, by wprowadzić chaos, a potem pozorować prowadzenie śledztwa. Pamiętajmy, że do tej pory nikt w Polsce nie odpowiedział za organizację tej wizyty i za śmierć 100 najważniejszych osób w państwie. To jest wielki skandal. Jednak tego się należało spodziewać. Ludzie, którzy powinni być ukarani, byli nagradzani i odznaczani przez władze. Rządzący zapewniają im bezkarność.

Do czego potrzebne były te pozory? Dlaczego zdecydowano się na taką drogę?

Chodziło o pozorowanie, przeciąganie sprawy i pokazanie, że jakieś postępowania wyjaśniające trwają i są prowadzone. Chodzi o zachowanie pozorów państwa prawa. Jednak gdy widzi się to śledztwo, gdy czyta się akta, ekspertyzy, to wygląda jedynie na uzupełnienie papierologii.

Czy to, co dzieje się po katastrofie, to pozorowanie śledztwa sugeruje coś ws. przebiegu katastrofy? Wydaje się, że gdyby doszło, jak głosi propaganda oficjalna, do zwykłej katastrofy nikomu taki zabieg nie powinien być potrzebny...

Widzę dwa etapy w tej sprawie. Pierwszy to doprowadzenie do tej tzw. katastrofy. Drugim etapem jest działanie urzędników już po 10/04. Polscy urzędnicy, i to ci najwyżsi rangą, są zaangażowani w mataczenie i zacieranie śladów, a także rozmywanie sprawy. Dzielenie wątków, a potem umarzanie to właśnie część tego etapu, które jest de facto mataczeniem i zacieraniem śladów. Od początku mówiłam, że w Polsce nie było woli politycznej, by wyjaśnić tę katastrofę. To polscy europosłowie zablokowali petycję dotyczącą Smoleńska w Parlamencie Europejskim. Polacy też brali w tym udział. To budzi uzasadnione podejrzenia, że to nie był zwykły wypadek, że to ludzie doprowadzili do tragedii smoleńskiej.

Co w Pani ocenie świat o tym sądzi obecnie?

Mogę mówić jedynie o tym, co słyszę od polityków w PE. Oni mówią jasno, nazywają tragedię smoleńską zamachem. Tu ludzie nie wierzą, by to było co innego. Zwłaszcza po zestrzeleniu Boeinga malezyjskiego nikt nie ma złudzeń.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Raport Millera]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook