Jedynie prawda jest ciekawa


Gosiewska: To wielka mistyfikacja rządu

18.01.2012

Wypuszczano do mediów manipulujące wiadomości, które miały zaciemnić sprawę katastrofy – mówi portalowi Stefczyk.info Beata Gosiewska, senator PiS, wdowa po śp. Przemysławie Gosiewskim.

Stefczyk.info: Premier Donald Tusk powiedział dziś, że nie widzi powodów, by wznawiać prace komisji badającej sprawę Smoleńska. Jak Pani to ocenia?

Beata Gosiewska: Widząc i analizując działania rządu Donalda Tuska, rządu odpowiedzialnego za tę katastrofę, mówiłam wiele razy, że Platforma zrobi wszystko, by uniknąć odpowiedzialności. Tusk mówił rodzinom ofiar, że jest odpowiedzialny za podstawę prawną badania katastrofy smoleńskiej oraz przekazanie Rosjanom dochodzenia. Mimo tego on jest bezkarny, ministrowie odpowiedzialni za tę tragedię są bezkarni. Obecnie tylko międzynarodowa komisja, złożona z ekspertów, może się podjąć wyjaśnienia przyczyn katastrofy.

Sądzi Pani, że ona powstanie?

Na razie nie. Rządzący w ramach nie dopuszczenia do wyjaśnienie tej sprawy, chroniąc siebie, nie zwrócili się do tej pory do opinii międzynarodowej, by powołać taką komisję. Co więcej, podejmowano decyzję, które uniemożliwiały znalezienie prawdy w tej sprawie. Przyjęcie załącznika 13 do Konwencji Chicagowskiej uniemożliwiło zwrócenie się obecnie do jakiejkolwiek międzynarodowej instytucji. Również sztuczki Tuska prowadzone z Putinem miały na celu manipulowanie opinią publiczną i grę medialną. Jednak nie dziwi mnie to.

Dlaczego?

Czytam obecnie książkę „Kulisy Platformy”. Sprawa Smoleńska świetnie wpisuje się w styl działania PO. Oni mają władzę i korzystając z tego nie dopuszczają do poznania prawdy. Przecież minister polskiego rządu kilka dni po katastrofie słuchał zapisu czarnych skrzynek i wiedział, że w kokpicie był spokój, że wszystko odbywało się zgodnie z procedurami. Mimo tego, ktoś sterował odrażaniem ofiar katastrofy, szerzeniem wyssanych z palca rewelacji, czy kłamliwych doniesień o naciskach i winie pilota.

To było celowe działanie?

Tak uważam. Wypuszczano do mediów manipulujące wiadomości, które miały zaciemnić sprawę katastrofy. Szereg patologii jednak się już udało ujawnić. Niestety nie spowodowało to wyciągnięcia odpowiedzialności. Działania prokuratury są skandaliczne. Ludzie, którzy odpowiadają za zaniedbania, zostali nagrodzeni awansami. To świadczy o tym, że rząd zainteresowany jest ukryciem prawdy.

Media również przyczyniły się do zaciemnienia obrazu

Pamiętam doniesienia, mówiące o słowach, które mieli wypowiadać piloci. Słynne „tak lądują debeściaki”, czy inne interpretowane w sposób obraźliwy wypowiedzi, były elementem mącenia w tej sprawie. Nie było żadnej polityki informacyjnej w tej sprawie. Były tylko sterowane przecieki. Dziś należałoby ścigać tych, którzy za nie odpowiadają.

Czy krakowska ekspertyza ma szansę coś zmienić ws. śledztwa dotyczącego katastrofy?

Dopóki nie zostanie zmieniony rząd, dopóki bezkarny gabinet Donalda Tuska, który odpowiada za tę tragedię, nie odejdzie, nic się nie zmieni. Potrzebne jest na nowo zajęcie się sprawą katastrofy, ale po zmianie władzy. Przecież to minister rządu dał zgodę na niszczenie wraku, na zaniechania i patologie w śledztwie. Ten rząd jest odpowiedzialny za zaniedbania. Mamy obecnie do czynienia z wielką mistyfikacją rządu w tej sprawie, a nie z wolą wyjaśnienia okoliczności katastrofy.

Jednak rząd zapewnia, że chce wyjaśnić tę sprawę

Rząd wykorzystuje swoją władzę jedynie po to, by uniknąć odpowiedzialności. Ostatnia ekspertyza krakowskiego instytutu pokazuje skalę manipulacji w tej sprawie. Przecież jest ona dowodem na wcześniejsze kłamstwa. Nie wiemy, kto kłamał, ale to jest fakt.

Ekspertyza już została jednak uznana za mało istotną

Ze zgrozą patrzyłam na wypowiedzi tzw. ekspertów, którzy mówili, że w ekspertyzie nie ma dowodów na to, że gen. Błasik był w kokpicie, ale również nie ma dowodów, że go nie było. To jest straszna manipulacja. Przeraża mnie, że w XXI wieku można zatuszować tak ważną kwestie, jak katastrofa smoleńska, że rząd jest w stanie zbić odpowiedzialność za tę sprawę. Wiemy, że rząd kłamał, jednak nadal pozostaje on bezkarny. To sprawia, że Polska stała się krajem bezprawia, gdzie odpowiadają za swoje działania tylko ci, którzy nie trzymają z władzą.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook