Jedynie prawda jest ciekawa


Gosiewska: To jest koszmar

11.04.2013

Rozmowa z senator Beatą Gosiewską, wdową po śp. Przemysławie Gosiewskim.

Stefczyk.info: Podczas środowego posiedzenia zespołu parlamentarnego przedstawiono wyniki kolejnych prac ekspertów zespołu. Po raz kolejny okazuje się, że w tej sprawie mieliśmy do czynienia z manipulacjami strony oficjalnej.

Beata Gosiewska: Skala manipulacji w oficjalnych raportach rządu rzeczywiście jest ogromna. Na szczęście jednak prace zespołu mają na celu rzetelne i prawdziwe ustalenie przyczyn tragedii smoleńskiej. I to się dzieje, mimo wielu ograniczeń. W wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej zaangażowało się bowiem wielu uznanych ekspertów, z różnych dziedzin. Mam nadzieję, że to nas doprowadzi do wyjaśnienia prawdy. Liczę również, że to raporty oficjalne pokażą prawdę o Smoleńsku. Bowiem to, że powstały dwa kłamliwe raporty, wciąż nam szkodzi. Z nich bowiem korzystają choćby twórcy takich produkcji jak film National Geographic. Raporty MAK i Millera są jedynymi oficjalnymi stanowiskami w tej sprawie. To są oficjalne raporty i to jest problem.

Dlaczego?

Sądzę, że zespół jest już bliski ustalenia prawdy o tragedii smoleńskiej. Jednak raport końcowy to będzie raport zespołu parlamentarnego, a nie władz. Nie udało się nawiązać żadnej współpracy z czynnikami oficjalnymi. My jako rodziny przez trzy lata udowodniliśmy wiele kłamstw, wiele celowych działań. To nie były pomyłki, to były cyniczne gry wobec rodzin.

O czym Pani mówi?

Pamiętamy wszyscy wypowiedź prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, który winą za pomyłkę w identyfikacji ofiar obarczył rodziny tragicznie zmarłych. Tymczasem obie rodziny oraz inne osoby bez wątpliwości identyfikowały te dwie osoby. Jeśli w obliczu takich faktów, w oczywistych sytuacjach można kłamać, to podważa działalność prokuratury w ogóle. Ja po takiej wypowiedzi prokuratora nie wierzę w tę prokuraturę i jej możliwość wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Oburzające są również wypowiedzi ekspertów komisji Millera, na czele z samym Millerem, który mówił, że nie ma wykształcenia, doświadczenia, ani wiedzy o katastrofach. Jednak - jak wskazywał - komisja go przygarnęła. I wydaje się, że ta komisja właśnie składała się z samych przygarniętych, którzy nie wiedzą co badają i nie mają do tego żadnego przygotowania.

Jednak nie przeszkadza im to powołać kolejnej komisji.

Tak, powstaje kolejna komisja powoływana przez premiera. Teraz komisja Laska ma "odkłamywać", czyli uwiarygadniać oficjalne, rządowe kłamstwa. To jest przerażające, ale my już miesiąc po katastrofie smoleńskiej zorientowaliśmy się, że jesteśmy okłamywani, manipulowani. I to bezwstydnie.

Polacy zaczynają to dostrzegać? Ostatni sondaż pokazuje, że respondenci nie wierzą, by sprawa smoleńska została wyjaśniona przez śledztwa prokuratury...

Sądzę, że w społeczeństwie nastawienie się zmienia. Przecież my po katastrofie smoleńskiej sądziliśmy, że państwo polskie podejdzie rzetelnie do wyjaśnienia tej tragedii. Nie mieściło się w głowie, by było inaczej. Niestety każdego kolejnego dnia widzieliśmy, jak byliśmy naiwni. Szybko nasze nadzieje prysnęły jak bańka mydlana. Premier na spotkaniach nas obrażał zamiast wyjaśniać wątpliwości. Nie odpowiadał na pytania. Ja bardzo chciałabym wierzyć w to, że mieliśmy do czynienia ze zwykłym wypadkiem lotniczym. Na początku nie mieściło mi się w głowie, byśmy mieli z czym innym do czynienia. Nie miałam żadnych podstaw do podejrzeń w tej sprawie. Jednak z czasem, gdy obserwowałam co się dzieje w tej sprawie, jak zachowują się władze, nabrałam przekonania, że coś tu było nie tak. Gdyby to był zwykły wypadek urzędnicy nie musieliby kłamać, oszukiwać, zatajać przed nami informacji. To jest koszmar...

Rozmawiał TK
[Fot. Beatagosiewska.pl]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook