Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Gosiewska: Smoleński spot Tuska to skandal

16.04.2014

Rozmowa z Beatą Gosiewską, żoną Przemysława Gosiewskiego, który zginął w Smoleńsku, senator PiS.

Stefczyk.info: Platforma Obywatelska chętnie oskarżająca przeciwników politycznych o wykorzystywanie tragedii smoleńskiej do celów politycznych na potrzeby kampanii wyborczej do PE nakręciła klip pokazujący premiera Donalda Tuska składającego znicz i wieniec pod pomnikiem ofiar katastrofy. Po opisaniu spotu przez wPolityce.pl PO film wycofała. Jak pani to ocenia?

Beata Gosiewska: Donald Tusk od początku bardzo perfidnie wykorzystuje i manipuluje opinią publiczną. Nie dość, że nie wyjaśnił okoliczności tej katastrofy, wielokrotnie nas obrażał. Jest zatem rzeczą skandaliczną, że człowiek odpowiedzialny za katastrofę robi sobie w czasie kampanii spoty pod pomnikiem ofiar tragedii. Przypomnę, że nie dość, że rząd nie potrafił zadbać o bezpieczeństwo tej delegacji, to zrobił wszystko, by nasilić dezinformację, by niczego nie wyjaśnić. Premier cynicznie od czterech lat wykorzystuje katastrofę do swoich rozgrywek politycznych. To jest skandal.

Pamiętamy, że m.in. nakazała PiSowi oznaczenie klipu przypominającego o rocznicy tragedii smoleńskiej jako materiału wyborczego. To posłużyło potem do ataków na PiS.

Zmuszenie PiS do tego, by podpisać film jako materiał wyborczy, to działanie na zamówienie polityczne Platformy Obywatelskiej. To posłużyło do ataków. Donald Tusk ma taką cechę, że przypisuje innym to, co sam robi. On wykorzystuje tragedię smoleńską do bieżącej polityki. Robi to od czterech lat, ale oskarża o to innych. To jest charakterystyczne, że on przypisuje innym niecne czyny, jakich sam się dopuszcza.

Dlaczego on sobie na to pozwala? Media robią swoje?

To, że Donald Tusk może liczyć na ochronę mediów mainstreamowych, zdaje się powszechnie wiadomo. Rodziny ofiar się odsądza od czci i wiary, obraża. Natomiast ci, którzy wykorzystują tę tragedię, rządzą i mogą przypisywać innym swoje motywacje i decyzje oraz oskarżać. Sami natomiast nie zadbali o bezpieczeństwo i przyczynili się do śmieci niemal 100 osób, a teraz dodatkowo kpią z nas. Media natomiast krytykują wybiórczo i chwalą wybiórczo. Pomimo tego, że PO i PSL rządzą już od siedmiu lat, media głównie krytykują PiS.

To państwa może zdeprymować.

Nie zważając na nic, nie zważając na krytykę i działania Donalda Tuska będziemy dążyć do tego, by wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej. Mamy jednak świadomość, że ten rząd zatrudnia tylko PRowców, rzuca hasła, robi propagandę. Płaci za to również z pieniędzy podatników. Znamy informacje o szkoleniach medialnych dla zespołu Laska. To jest przerażające, zaskakujące. Donald Tusk jest ostatnią osobą, która powinna robić sobie zdjęcia pod pomnikiem ofiar katastrofy, na cmentarzu.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Kanał PO/Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook