Jedynie prawda jest ciekawa


Gosiewska: Smoleński spot Tuska to skandal

16.04.2014

Rozmowa z Beatą Gosiewską, żoną Przemysława Gosiewskiego, który zginął w Smoleńsku, senator PiS.

Stefczyk.info: Platforma Obywatelska chętnie oskarżająca przeciwników politycznych o wykorzystywanie tragedii smoleńskiej do celów politycznych na potrzeby kampanii wyborczej do PE nakręciła klip pokazujący premiera Donalda Tuska składającego znicz i wieniec pod pomnikiem ofiar katastrofy. Po opisaniu spotu przez wPolityce.pl PO film wycofała. Jak pani to ocenia?

Beata Gosiewska: Donald Tusk od początku bardzo perfidnie wykorzystuje i manipuluje opinią publiczną. Nie dość, że nie wyjaśnił okoliczności tej katastrofy, wielokrotnie nas obrażał. Jest zatem rzeczą skandaliczną, że człowiek odpowiedzialny za katastrofę robi sobie w czasie kampanii spoty pod pomnikiem ofiar tragedii. Przypomnę, że nie dość, że rząd nie potrafił zadbać o bezpieczeństwo tej delegacji, to zrobił wszystko, by nasilić dezinformację, by niczego nie wyjaśnić. Premier cynicznie od czterech lat wykorzystuje katastrofę do swoich rozgrywek politycznych. To jest skandal.

Pamiętamy, że m.in. nakazała PiSowi oznaczenie klipu przypominającego o rocznicy tragedii smoleńskiej jako materiału wyborczego. To posłużyło potem do ataków na PiS.

Zmuszenie PiS do tego, by podpisać film jako materiał wyborczy, to działanie na zamówienie polityczne Platformy Obywatelskiej. To posłużyło do ataków. Donald Tusk ma taką cechę, że przypisuje innym to, co sam robi. On wykorzystuje tragedię smoleńską do bieżącej polityki. Robi to od czterech lat, ale oskarża o to innych. To jest charakterystyczne, że on przypisuje innym niecne czyny, jakich sam się dopuszcza.

Dlaczego on sobie na to pozwala? Media robią swoje?

To, że Donald Tusk może liczyć na ochronę mediów mainstreamowych, zdaje się powszechnie wiadomo. Rodziny ofiar się odsądza od czci i wiary, obraża. Natomiast ci, którzy wykorzystują tę tragedię, rządzą i mogą przypisywać innym swoje motywacje i decyzje oraz oskarżać. Sami natomiast nie zadbali o bezpieczeństwo i przyczynili się do śmieci niemal 100 osób, a teraz dodatkowo kpią z nas. Media natomiast krytykują wybiórczo i chwalą wybiórczo. Pomimo tego, że PO i PSL rządzą już od siedmiu lat, media głównie krytykują PiS.

To państwa może zdeprymować.

Nie zważając na nic, nie zważając na krytykę i działania Donalda Tuska będziemy dążyć do tego, by wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej. Mamy jednak świadomość, że ten rząd zatrudnia tylko PRowców, rzuca hasła, robi propagandę. Płaci za to również z pieniędzy podatników. Znamy informacje o szkoleniach medialnych dla zespołu Laska. To jest przerażające, zaskakujące. Donald Tusk jest ostatnią osobą, która powinna robić sobie zdjęcia pod pomnikiem ofiar katastrofy, na cmentarzu.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Kanał PO/Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook