Jedynie prawda jest ciekawa


Gosiewska: rząd Tuska jest wspólnikiem Putina

12.08.2014

Rozmowa z Beatą Gosiewską, żoną śp. Przemysława Gosiewskiego, który zginął w Smoleńsku.

Stefczyk.info: Nie będzie dalszego ciągu sprawy prokuratorów wojskowych, którzy odpowiadają za szereg zaniedbań w śledztwie smoleńskim. Wniosek o skierowanie umorzenia śledztwa w tej sprawie do kasacji został odrzucony. Jak Pani to ocenia?

Beata Gosiewska: W sprawie smoleńskiej prawo nie obowiązuje. Rząd Donalda Tuska oddał całą sprawę Rosji, mówiąc, że nie ma powodów, by jej nie ufać. To były słowa głupie, naiwne. Następnie Platforma uznała, że ten, kto wyjaśnia ten, odpowiada. Wymiar sprawiedliwości kryje więc stronę rządową, która jest odpowiedzialna za śmierć prawie 100 osób w Smoleńsku. A teraz rączka, rączkę myje. Tak długo, jak rządzi w Polsce ekipa odpowiedzialna za śmierć tych ludzi, władza zrobi wszystko, by uniknąć odpowiedzialności. Tak też się dzieje. Jest od dłuższego czasu jasne, że w Polsce pod rządami PO i PSL nikt za nic nie odpowiada. A zwłaszcza koledzy ze wspólnej ekipy...

Pewną nadzieję na sprawiedliwość dało ostatnio orzeczenie nakazujące prowadzenie śledztwa dotyczącego organizacji lotu do Smoleńska. Czy w Pani ocenie coś się w sprawie smoleńskiej zmienia?

To są pozorne działania. Papier jest cierpliwy. Wszystkie procedury ws. smoleńskiej są wyczerpywane. Ja jednak nie widzę od początku woli wyjaśnienia. Tu nie ma woli. A wszyscy są bezkarni nawet za tak podstawowe błędy jak brak sekcji zwłok. To są karygodne zaniedbania, ale bezkarność zapewniają sobie panowie nawzajem.

Jak wiele zaprzepaszczono w tej sprawie?

Stan śledztwa smoleńskiego pokazuje stan polskiego państwa. Mamy w Polsce po prostu bezkarność władzy. To, że w tym kraju nikt za nic nie odpowiada, to wiele mówi o całym państwie. Jeśli władza się zmieni, jeśli rząd będzie chciał, by Polska była krajem prawa, to oczywiście można będzie wyjaśnić sprawę smoleńską. Jednak wiele dowodów rzeczywiście zostało utraconych. Widzimy przykład boeinga zestrzelonego nad Ukrainą. Dowody w tej sprawie wróciły na Zachód. Tam się prowadzi śledztwo. A myśmy byli od początku oszukiwani przez rząd. Przyjęto taką formułę prawną, która de facto jest bezprawiem. Co powie Putin, czy Anodina, to jest święte. I nie mamy żadnej możliwości działania. Nikt nie badał sprawy smoleńskiej, wyniki katastrofy opracowała agencja PRowska. Rządzący Polską są wspólnikami Putina w tej sprawie. Pytanie jak się rozkłada ta odpowiedzialność... Gdyby polskie władze nie miały być do ukrycia, nie przeszkadzałyby w wyjaśnianiu tej tragedii.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. wSieci.pl]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook