Jedynie prawda jest ciekawa

Gosiewska: PiS wygra wybory!

20.05.2014

„Kampania jest męcząca ale staram się być obecna codziennie w jakimś powiecie. Spotykać się z wyborcami i przekonywać ich do głosowania. Ludzie bardzo chcą rozmawiać” - mówi w Radiu Wnet kandydatka PiS do Parlamentu Europejskiego Małgorzata Gosiewska.

Posłanka PiS jest pewna, że jej partia wygra wybory do Parlamentu Europejskiego:

„Wybory na pewno wygra Prawo i Sprawiedliwość! Ja walczę o to, żeby nasza lista zdobyła jak największą liczbę głosów. Kto z tej listy dostanie się do europarlamentu, to już jest sprawa drugorzędna. Ważne, aby byli to politycy Prawa i Sprawiedliwości, bo są do tego przygotowani” - mówi na antenie Radia Wnet.

W rozmowie wspomniała o poparciu skierowanym dla niej przez byłego prezydent Gruzji:

„Prezydent Saakaszwili przyjechał do Polski, aby wesprzeć mnie w wyborach. Chociaż wiem, że to brzmi dość niesamowicie. Ja w czasie wojny przywoziłam dzieci uchodźców do Polski. Następnie organizowałam pomoc humanitarną – wspomina Gosiewska.

I dodaje:

„Myśmy wjeżdżali do Gruzji jako ekipa z kancelarii prezydenckiej, i jako jedyni dojeżdżaliśmy do strefy buforowej, gdzie nieopodal przebywały oddziały rosyjskie i padały jeszcze strzały – mówi posłanka.

Jej zdaniem prezydent Saakaszwili wypełnia rolę europejskich polityków:

„Po prostu jest aktywny i jest tam gdzie powinien być. Nie ma tej siły jak Lech Kaczyński, aby zebrać głowy innych państw. (...) Widzimy jak bardzo brak w polityce międzynarodowej wizji śp. Lecha Kaczyńskiego – mówi kandydatka do PE.

W rozmowie opowiadała również o trudach kampanii wyborczej:

„Kampania jest męcząca ale staram się być obecna codziennie w jakimś powiecie. Spotykać się z wyborcami i przekonywać ich do głosowania. Ludzie bardzo chcą rozmawiać, o sytuacji międzynarodowej, o unii europejskiej, a jednocześnie nie wiedzą sensu głosowania, mówią że ich głos i tak nic nie znaczy” - mówi Gosiewska.

Wspomina, że wyborczy nie wierzą już w zmiany na lepsze, dlatego nie widzą sensu w udziału w głosowaniach.

Radio Wnet, lz

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook