Jedynie prawda jest ciekawa


Gosiewska: ocena Dżemilewa jest racjonalna

06.06.2014

Rozmowa z europoseł PiS Beatą Gosiewską, żoną Przemysława Gosiewskiego, który zginął w Smoleńsku.

Stefczyk.info: Lider krymskich Tatarów Mustafa Dżemilew przyznaje, że Tatarzy są na 100 procent przekonani, iż za tragedią smoleńską stoi Rosja i Putin. Przyznaje, że teoretycznie to mógł być wypadek, ale wiadomo, do czego zdolna jest Rosja. Co Pani sądzi o takim stanowisku?

Beata Gosiewska: Sądzę, że to jest racjonalna ocena ludzi, którzy doświadczyli metod działania Władimira Putina. Sądzę, że w Polsce ludzie myślący samodzielnie również mają podobną ocenę. Ja należę właśnie do takich osób. Jednak propaganda Donalda Tuska mówi o tym, że to był zwykły wypadek lotniczy. Od początku szokujące dla mnie są wypowiedzi premiera Tuska. On w 2010 roku mówił, że nie ma żadnego powodu, by nie ufać Rosji. Polska w związku z tym przekazała Putinowi całe śledztwo.

Dlaczego to Panią szokuje?

To, że za tragedią smoleńską może stać przywódca Rosji, dla mnie było oczywiste bardzo szybko. Do dziś nie wiem dlaczego tak a nie inaczej zachowuje się rząd Polski. Gdyby on się przyznał do winy, do zaniedbań, musiałby podać się do dymisji. Oni się zatem boją utraty władzy. Według mnie ocena Dżemilewa jest racjonalna i logiczna. Szczególnie, że obecnie nawet polski rząd zweryfikował swój pogląd na politykę Putina. Niestety tylko w kwestii Ukrainy. Na razie nie cofnął się do Smoleńska.

Sądzi Pani, że się cofnie?

Nie sądzę. Przecież nawet tuż po tragedii w polskich instytucjach nie odbyły się wewnętrzne dochodzenia. Jakby władze doskonale wiedziały co się stało w Smoleńsku... Nie wyciągnięto żadnych konsekwencji wobec nikogo. A wręcz przeciwnie, szefowie instytucji odpowiedzialnych za przygotowanie wizyty otrzymali szlify generalskie. Musimy sobie uzmysłowić, jak dziwne jest zachowanie polskiego rządu. Zachowanie Rosji mnie tak nie dziwi.

Dlaczego? Czego się Pani po niej spodziewa?

Wystarczy sięgnąć po historii, do Katynia. Rosja metody dezinformacji i krętactw prawnych przećwiczyła po Katyniu.

Mustafa Dżemilew to laureat przyznanej po raz pierwszy „Nagrody Solidarności”. Polskie władze uhonorowały kogoś, kto obecnie w „Gazecie Polskiej” mówi o Smoleńsku bardzo jednoznacznie. Czy lider Tatarów stanie się kimś niewygodnym dla władz?

On na pewno stanie się niewygodny dla polskich władz. Polityka naszego rządu i wypowiedzi ludzi władz są dziwne. Oni w teorii krytykują Putina, ale działania polskiego rządu i przywódców europejskich, są zaskakujące. Zaproszenie Putina na obchody D-Day są przynajmniej niestosowne.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook