Jedynie prawda jest ciekawa


Górny: Orbán - dzielny obrońca „starej Europy”

29.09.2015

"Węgierskie służby specjalne twierdzą, że wędrówka ludów, którą teraz obserwujemy, nie jest wcale spontaniczną, bezładną ucieczką ludzi zagrożonych wojną. A premier Orbán mówi wprost: to najazd, inwazja na Europę" – pisze Grzegorz Górny w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”.

Wyobraźmy sobie następującą scenę: trwa spotkanie przywódców państw Unii Europejskiej, nagle z trzaskiem otwiera się okno i gwałtowny podmuch wiatru zwiewa ze stołów kartki z mowami przygotowanymi przez polityków. Gdyby podczas porządkowania sali pozamieniano w bałaganie papiery i unijni liderzy odczytaliby nie swoje przemówienia, nikt nawet by się nie zorientował, że nastąpiła pomyłka. Wszyscy bowiem mówią w sumie to samo, posługując się tą samą unijną nowomową: czy to Merkel, czy Hollande, czy Juncker" – pisze Górny. Tylko jeden przywódca europejski ma odwagę mieć własne zdanie: "Tylko jeden głos w tym chórze brzmi absolutnie niepodrabialnie. Jedynie Viktor Orbán potrafi w wielu sprawach mówić własnym głosem, iść pod prąd i z odwagą ronić swoich racji — nierzadko sam przeciw wszystkim. Tak jest również w sprawie nielegalnych imigrantów zalewających nasz kontynent".

O tym, jak na tym tle zachowują się politycy rządzącej polską koalicji pisze Marzena Nykiel, redaktor naczelna wPolityce.pl, w tekście „Platforma i ład miłowania”: "Nigdy wcześniej Platforma Obywatelska nie odwoływała się tak uporczywie do nauczania Kościoła, nie przywoływała słów papieża i nie cytowała Pisma Świętego. Kryzys imigracyjny sprawił, że katolicka doktryna stała się dla tej kryptolewicowej formacji wyrocznią w kwestii uchodźców. Ewa Kopacz, która jeszcze niedawno konsekwentnie piętnowała Kościół za 'mieszanie się do polityki, teraz głosi regularne katechezy o miłości bliźniego. Prymitywny szantaż moralny stał się głównym narzędziem narracji dotyczącej potężnego kryzysu, który lada moment odmieni kształt naszego kontynentu".

"W swoim ostrym sejmowym wystąpieniu Jarosław Kaczyński nie tylko jasno zarysował linię swojego ugrupowania, lecz także sięgnął daleko ku prawej stronie, zahaczając i o część dotychczasowych, a dziś osieroconych zwolenników Kukiza, i zapewne o część wahających się potencjalnych wyborców partii KORWiN. Zagrał zarazem na obawach podzielanych nawet przez umiarkowanych wyborców" – pisze Łukasz Warzecha w tekście „Imigranci i polskie wybory”.

Więcej na temat politycznych reakcji na kryzys migracyjny w nowym wydaniu największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce, w sprzedaży od 28 września br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

[Fot. European People's Party/flickr.com/CC/Wikimedia Commons]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook