Jedynie prawda jest ciekawa


Górny: Orbán - dzielny obrońca „starej Europy”

29.09.2015

"Węgierskie służby specjalne twierdzą, że wędrówka ludów, którą teraz obserwujemy, nie jest wcale spontaniczną, bezładną ucieczką ludzi zagrożonych wojną. A premier Orbán mówi wprost: to najazd, inwazja na Europę" – pisze Grzegorz Górny w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”.

Wyobraźmy sobie następującą scenę: trwa spotkanie przywódców państw Unii Europejskiej, nagle z trzaskiem otwiera się okno i gwałtowny podmuch wiatru zwiewa ze stołów kartki z mowami przygotowanymi przez polityków. Gdyby podczas porządkowania sali pozamieniano w bałaganie papiery i unijni liderzy odczytaliby nie swoje przemówienia, nikt nawet by się nie zorientował, że nastąpiła pomyłka. Wszyscy bowiem mówią w sumie to samo, posługując się tą samą unijną nowomową: czy to Merkel, czy Hollande, czy Juncker" – pisze Górny. Tylko jeden przywódca europejski ma odwagę mieć własne zdanie: "Tylko jeden głos w tym chórze brzmi absolutnie niepodrabialnie. Jedynie Viktor Orbán potrafi w wielu sprawach mówić własnym głosem, iść pod prąd i z odwagą ronić swoich racji — nierzadko sam przeciw wszystkim. Tak jest również w sprawie nielegalnych imigrantów zalewających nasz kontynent".

O tym, jak na tym tle zachowują się politycy rządzącej polską koalicji pisze Marzena Nykiel, redaktor naczelna wPolityce.pl, w tekście „Platforma i ład miłowania”: "Nigdy wcześniej Platforma Obywatelska nie odwoływała się tak uporczywie do nauczania Kościoła, nie przywoływała słów papieża i nie cytowała Pisma Świętego. Kryzys imigracyjny sprawił, że katolicka doktryna stała się dla tej kryptolewicowej formacji wyrocznią w kwestii uchodźców. Ewa Kopacz, która jeszcze niedawno konsekwentnie piętnowała Kościół za 'mieszanie się do polityki, teraz głosi regularne katechezy o miłości bliźniego. Prymitywny szantaż moralny stał się głównym narzędziem narracji dotyczącej potężnego kryzysu, który lada moment odmieni kształt naszego kontynentu".

"W swoim ostrym sejmowym wystąpieniu Jarosław Kaczyński nie tylko jasno zarysował linię swojego ugrupowania, lecz także sięgnął daleko ku prawej stronie, zahaczając i o część dotychczasowych, a dziś osieroconych zwolenników Kukiza, i zapewne o część wahających się potencjalnych wyborców partii KORWiN. Zagrał zarazem na obawach podzielanych nawet przez umiarkowanych wyborców" – pisze Łukasz Warzecha w tekście „Imigranci i polskie wybory”.

Więcej na temat politycznych reakcji na kryzys migracyjny w nowym wydaniu największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce, w sprzedaży od 28 września br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

[Fot. European People's Party/flickr.com/CC/Wikimedia Commons]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook