Jedynie prawda jest ciekawa

Górnik ustawia gwiazdę TVN: „Ten krawaciarz nie zna życia”

19.01.2015

„Chętnie bym się zamienił na pracę za biurkiem za takie pieniądze, które zarabia”.

Górnikom nie spodobał się jeden z tekstów gwiazdy telewizji śniadaniowej TVN Filipa Chajzera. W jednoznacznych słowach jeden z pracujących w kopalni górników ustawił dziennikarza.

Poszło o wypowiedź Chajzera, w której porównywał on siebie do górników. Na jednym z portali społecznościowych napisał: „Mam dość kolejnych gróźb i zapowiedzi rozpierduchy Warszawy, bo tu się nikt nad nikim nie użala. Opon nie palimy bo nie mamy na to czasu. Jesteśmy w pracy. Więc proszę nam dać święty spokój”.

Te słowa, co zrozumiałe, wywołały falę krytyki i oburzenia ludzi pracujących pod ziemią. „Ten krawaciarz nie zna życia, jak można mówić o naszych protestach, że to 'rozpierducha'” — mówi „Faktowi” Michał Molin, górnik z Bytomia.

Tabloid wskazuje, że pan Michał pracuje w kopalni „Bobrek-Centrum” ponad 160 godzin miesięcznie. To ciężka praca pod ziemią. Górnik otrzymuje za to tyle, co reporter TVN-u za trzy materiały telewizyjne.

„Niech nie mówi, że praca za biurkiem tak samo męczy, jak robota na ścianie. Jestem wiertniczym na dole, dźwigam ciężki sprzęt. Chętnie bym się zamienił na pracę za biurkiem za takie pieniądze, które zarabia” - mówi górnik.

Zarzeka się jednak, że nie zamierza porzucać kilofa, a jedynie chce godnie żyć. „My walczymy tylko o swoje miejsca pracy, nie podwyżki. Chcę żyć i zarabiać tutaj, bo kocham swoją pracę. Ale chce też zapewnić byt swojej rodzinie i dwójce dzieci” - zauważa Molin.

Kolejny raz okazuje się, że dziennikarze TVN, gwiazdy z wielkiego ekranu nie są w stanie zrozumieć problemów społeczeństwa.

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook