Jedynie prawda jest ciekawa


Górnicy najlepiej zrecenzują expose premier Kopacz

23.09.2014

Już 1-go października górnicy, którym były już premier Donald Tusk złożył fontannę obietnic bez pokrycia, najtrafniej na ulicach Warszawy pokażą co Polacy myślą o nowym, rządowym otwarciu rządu premier Ewy Kopacz.

Ale, żeby nie było tak ponuro rząd pani premier i ministra też lekarza z PSL z MPiPS W. Kosiniaka-Kamysza za całe 560 mln zł zamierza zbudować dla polskich seniorów i emerytów stadiony znane jako - Orliki. Wydaje się, że większego absurdu być nie może. Po tym jak koalicja PO-PSL kilka tygodni temu odebrała 75- letnim emerytom, mającym w portfelu po 844 zł darmowe leki refundowane, teraz rząd postanowił im zrekompensować te straty moralne, materialne i dać możliwość integracji i sportowych wyczynów na nowych stadionach. 

To wszystko dzieje się w sytuacji, gdy ZUS hurtowo odbiera renty niepełnosprawnym - tylko w tym roku liczba rencistów zmniejszyła się o 35 tysięcy osób, albowiem komisje ZUS uznają, że bez jednej nogi i jednej ręki oraz z wodogłowiem można pracować i doskonale funkcjonować. Mniej pieniędzy będzie też z NFZ na leczenie zębów ma być to zaledwie 144 mln zł na całą Polskę. Nic dziwnego, że już teraz w środku Europy, aż 80 proc. dzieci i młodzieży w Polsce ma próchnicę. Rząd PO-PSL ma ludzki gest, dokonał zmian w Kodeksie postępowania cywilnego, dzięki czemu komornik nie zabierze już zadłużonemu niepełnosprawnemu ani wózka inwalidzkiego, ani balkoniku, ani nawet kul. 

Na Opolszczyźnie polski rząd odnosi kolejne sukcesy; jeśli dzieci chcą tam się uczyć języka niemieckiego, to w niektórych szkołach muszą zgłosić przynależność do mniejszości niemieckiej, bo wtedy szkoła dostaje nawet o 100 proc. wyższe dotacje. Czyżby powracały Volkslisty? MF M. Szczurek określany przez premier E. Kopacz "bardzo ważną osobą" w tym rządzie podobno tak intensywnie liczy, że nie śpi po nocach, tyle tylko, że wyliczył jak na razie mało realny 3,4 proc. wzrost gospodarczy w przyszłym roku i całkiem realne 155 mld zł pożyczek brutto w 2015 r. i prawie 50 mld zł deficytu budżetowego. 

Jakby tych nowych obowiązków rządu premier E. Kopacz było mało prezydent B. Komorowski, który praktycznie przejął już w rządzie PO-PSL, zarówno resorty siłowe, jak i politykę zagraniczną "położył na sercu rządowi Pani premier E. Kopacz sprawę przyjęcia euro". Prezydent B. Komorowski, który apeluje i naciska w sprawie debaty o euro nie powinien wyręczać w tej kwestii, ani Sejmu, ani rządu, ani prezesa NBP. **Prezydent RP winien stać na straży Konstytucji, a tam stoi jak wół, że nad Wisłą obowiązuje polski złoty. Prezydent B. Komorowski powinien być jak najdalej od takiej debaty, powinien być strażnikiem Konstytucji RP, a nie przychylnym sędzią i kreatorem polityki pieniężnej w Polsce.** 

Kto za dużo obejmuje na raz może mało ściskać. To, że niemieckie gazety bardzo chwalą Pana Prezydenta z tego powodu, powinno być raczej sygnałem ostrzegawczym i to pomimo, że B. Komorowski w dzieciństwie na zachodnich terenach Polski bawił się zabawkami jakiegoś dziecka z rodziny niemieckich tzw. "wypędzonych", co spotkało się z wielkim zrozumieniem i sympatią w trakcie wystąpienia Prezydenta RP w Bundestagu. A, może lepiej by było dla Polski i Polaków gdyby Prezydent RP zainicjował debatę o przyzwoitych wynagrodzeniach dla pracowników w Polsce, godziwych rentach i emeryturach oraz świadczeniach na rzecz polskiej rodziny, podobnych do tych, które mają miejsce w krajach posiadających już euro, bo przecież, ani drugiej Grecji, ani drugiej Portugalii Polakom nie potrzeba. 

Miała być druga Irlandia i "Zielona Wyspa", a mamy coraz większą czarną dziurę.*

                                                                     
Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook