Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Górnicy najlepiej zrecenzują expose premier Kopacz

23.09.2014

Już 1-go października górnicy, którym były już premier Donald Tusk złożył fontannę obietnic bez pokrycia, najtrafniej na ulicach Warszawy pokażą co Polacy myślą o nowym, rządowym otwarciu rządu premier Ewy Kopacz.

Ale, żeby nie było tak ponuro rząd pani premier i ministra też lekarza z PSL z MPiPS W. Kosiniaka-Kamysza za całe 560 mln zł zamierza zbudować dla polskich seniorów i emerytów stadiony znane jako - Orliki. Wydaje się, że większego absurdu być nie może. Po tym jak koalicja PO-PSL kilka tygodni temu odebrała 75- letnim emerytom, mającym w portfelu po 844 zł darmowe leki refundowane, teraz rząd postanowił im zrekompensować te straty moralne, materialne i dać możliwość integracji i sportowych wyczynów na nowych stadionach. 

To wszystko dzieje się w sytuacji, gdy ZUS hurtowo odbiera renty niepełnosprawnym - tylko w tym roku liczba rencistów zmniejszyła się o 35 tysięcy osób, albowiem komisje ZUS uznają, że bez jednej nogi i jednej ręki oraz z wodogłowiem można pracować i doskonale funkcjonować. Mniej pieniędzy będzie też z NFZ na leczenie zębów ma być to zaledwie 144 mln zł na całą Polskę. Nic dziwnego, że już teraz w środku Europy, aż 80 proc. dzieci i młodzieży w Polsce ma próchnicę. Rząd PO-PSL ma ludzki gest, dokonał zmian w Kodeksie postępowania cywilnego, dzięki czemu komornik nie zabierze już zadłużonemu niepełnosprawnemu ani wózka inwalidzkiego, ani balkoniku, ani nawet kul. 

Na Opolszczyźnie polski rząd odnosi kolejne sukcesy; jeśli dzieci chcą tam się uczyć języka niemieckiego, to w niektórych szkołach muszą zgłosić przynależność do mniejszości niemieckiej, bo wtedy szkoła dostaje nawet o 100 proc. wyższe dotacje. Czyżby powracały Volkslisty? MF M. Szczurek określany przez premier E. Kopacz "bardzo ważną osobą" w tym rządzie podobno tak intensywnie liczy, że nie śpi po nocach, tyle tylko, że wyliczył jak na razie mało realny 3,4 proc. wzrost gospodarczy w przyszłym roku i całkiem realne 155 mld zł pożyczek brutto w 2015 r. i prawie 50 mld zł deficytu budżetowego. 

Jakby tych nowych obowiązków rządu premier E. Kopacz było mało prezydent B. Komorowski, który praktycznie przejął już w rządzie PO-PSL, zarówno resorty siłowe, jak i politykę zagraniczną "położył na sercu rządowi Pani premier E. Kopacz sprawę przyjęcia euro". Prezydent B. Komorowski, który apeluje i naciska w sprawie debaty o euro nie powinien wyręczać w tej kwestii, ani Sejmu, ani rządu, ani prezesa NBP. **Prezydent RP winien stać na straży Konstytucji, a tam stoi jak wół, że nad Wisłą obowiązuje polski złoty. Prezydent B. Komorowski powinien być jak najdalej od takiej debaty, powinien być strażnikiem Konstytucji RP, a nie przychylnym sędzią i kreatorem polityki pieniężnej w Polsce.** 

Kto za dużo obejmuje na raz może mało ściskać. To, że niemieckie gazety bardzo chwalą Pana Prezydenta z tego powodu, powinno być raczej sygnałem ostrzegawczym i to pomimo, że B. Komorowski w dzieciństwie na zachodnich terenach Polski bawił się zabawkami jakiegoś dziecka z rodziny niemieckich tzw. "wypędzonych", co spotkało się z wielkim zrozumieniem i sympatią w trakcie wystąpienia Prezydenta RP w Bundestagu. A, może lepiej by było dla Polski i Polaków gdyby Prezydent RP zainicjował debatę o przyzwoitych wynagrodzeniach dla pracowników w Polsce, godziwych rentach i emeryturach oraz świadczeniach na rzecz polskiej rodziny, podobnych do tych, które mają miejsce w krajach posiadających już euro, bo przecież, ani drugiej Grecji, ani drugiej Portugalii Polakom nie potrzeba. 

Miała być druga Irlandia i "Zielona Wyspa", a mamy coraz większą czarną dziurę.*

                                                                     
Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!
Słowa kluczowe:

Ewa Kopacz

,

rząd

,

ubezpieczenia

Warto poczytać

 1. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 2. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 3. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 4. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 5. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 6. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 7. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 8. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook