Jedynie prawda jest ciekawa


Gociek: 11 XI marsz KOD-u był marszem partyjnym

15.11.2016

Piotr Gociek stwierdził w Tv Republice, że wcale sie nie dziwi wskazaniom, iż 11 listopada był marsz tych, którzy chcą świętować niepodległość i marsz partyjny.- Na marszu KOD znalazły się flagi SLD, OPZZ, Nowoczesnej, Platformy, KOD-u, a tymczasem na Marszu Niepodległości były tylko flagi biało-czerwone. Dlaczego? Bo obowiązywał zakaz wstępu partyjnych liderów na Marsz Niepodległości- powiedział Gociek.

Według najbardziej wstrzemięźliwych szacunków, organizowany przez narodowców, właściwy, jak mówią jedni, główny, jak mówią drudzy – marsz zgromadził ok. 70 tys., ok. 10 tys. osób przeszło ulicami Warszawy pod hasłem KOD Niepodległości. -Okazało się, że urzędnikom Hanny Gronkiewicz-Waltz nie tylko dwoi się i troi w oczach, a siedmiorzy, bo w pewnym momencie ze strony ratusza padły takie szacunki o kilkudziesięciu tysięcy - mówił Piotr Gociek.

W kolejnej części programu można było zobaczyć zapis filmowy spotkania z Adamem Michnikiem i problem, czy PiS zbrojnie uderzy w społeczeństwo.
- Wcześniej mówił Michnik o tym, że nie jest pewny czy PiS doprowadzi do zbrojnej konfrontacji ze społeczeństwem, czy nie. Teraz powiedział, że Kaczyński z Macierewiczem są zdolni, by wystąpić militarnie przeciwko społeczeństwu, ale są zdolni też do tego, by tego nie robić. Jeśli nie umrze, to żyć będzie. Wymarzona diagnoza KOD-u i Michnika to porównanie Kaczyńskiego do Janukowycza i że skoro ulica będzie odpowiednio licznie manifestować i majdan anty-pisowski powstanie w Warszawie to Kaczyński albo ustąpi, albo ucieknie – tłumaczył Gociek.

Publicysta również odniósł się do spotkania Jerzego Stępnia z opolanami. - Co mamy robić - pyta przestraszony opolanin. Czy będą wolne wybory, czy trzeba iść za Wałęsą, jak wcześniej? Ale w którą stronę? Wałęsa najpierw poszedł do KOD-u, rozczarował się, poszedł do PO, rozczarował się i poszedł na kongres założycielski Europejskich Demokratów. Ciężka rzecz. Stępień mówił, że Wałęsa się nie sprawdził, to może trybunem zostanie Janda? - cytował fragmenty spotkania Gociek.
- Wyliczenie Stępnia zainspirowane studium wojskowym jest bardzo ciekawe, że jak 10 tys. KOD-ersów wyjdzie na ulice, to władza będzie musiała wystawić 60 tys. ubeków by ich kontrolować. Pytanie, skąd wezmą się ci PiS-owscy siepacze, skoro nie ma czegoś takiego jak UB w tej chwili. Stępień jest załamany, że tylko KOD coś robi, a politycy opozycji w parlamencie nie robi nic a nic. Wzięli kredyty i nie chce im się obalać PiS-u – dodał publicysta.


fot.[You Tube]


pc/Tv Republika

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook