Jedynie prawda jest ciekawa


Gmyz: Stadion rządzi się swoimi prawami

10.05.2016

Gazeta „Wyborcza” wyraziła swoje oburzenie związku z transparentem jaki pojawił się w miniony weekend na stadionie podczas meczu Legii Warszawa z Piastem Gliwice, na którym widniał napis: "KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla Was nie będzie gwizdów, będą szubienice”.

„To na kilometr wali hipokryzją” - ocenił dziennikarz Cezary Gmyz.

W artykule Jarosława Kurskiego w „Wyborczej” czytamy: 

„Skoro truchło lisa można przybić do deski i obnosić je na marszu PiS-u, to wasz "kibic", "patriota" już niebawem zaatakuje prawdziwego Tomasza Lisa, rzeczywistą Monikę Olejnik, realnego dziennikarza "Wyborczej", działacza KOD-u” – pisze Kurski, nawiązując do treści transparentu, na którym widniał napis "KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla Was nie będzie gwizdów, będą szubienice”.

W programie „Chłodnym okiem” w Telewizji Republika zajście skomentował Gmyz. „Stadion rządzi się swoimi prawami, choć ten napis jest oczywiście nie do przyjęcia, bo zawiera groźby karalne” - podkreślił dziennikarz śledczy.

Cezary Gmyz zwrócił uwagę na hipokryzję dziennika Adama Michnika, która nie reagował, kiedy na jednej z manifestacji KOD dzieci niosły przedstawiający kaczkę w wymierzoną z nią dubeltówką plakat. Ilustracja opatrzona była napisem „Wolna Polska bez kaczora”

„To wali na kilometr hipokryzją” – podkreślił dziennikarz „Do Rzeczy”.

Podczas programu Gmyz skomentował kształt ustawy antyterrorystycznej. „To akt prawny niezwykle potrzebny przed Światowymi Dniami Młodzieży i szczytem NATO. Mamy w tej kwestii bardzo duże zaniedbania poprzedniego rządu” - mówił dziennikarz Telewizji Republika.

Ustawa zdaniem dziennikarza ma jednak swoje wady. Należy do nich m.in zapis o możliwości podsłuchiwania cudzoziemca przez 3 miesiące bez zgody sądu.

„Zapis zakłada, że będą dwie kategorie ludzi: Polacy, których nie będzie można podsłuchiwać nawet jeśli wstąpią w szeregi Państwa Islamskiego, no i obywatele innego kraju, którzy mogą być Bogu ducha winni, a będzie ich można podsłuchiwać” – mówił dziennikarz. 

kk/Telewizja Trwam

[fot. YouTube/Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 8. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook