Jedynie prawda jest ciekawa


Gmyz: Stadion rządzi się swoimi prawami

10.05.2016

Gazeta „Wyborcza” wyraziła swoje oburzenie związku z transparentem jaki pojawił się w miniony weekend na stadionie podczas meczu Legii Warszawa z Piastem Gliwice, na którym widniał napis: "KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla Was nie będzie gwizdów, będą szubienice”.

„To na kilometr wali hipokryzją” - ocenił dziennikarz Cezary Gmyz.

W artykule Jarosława Kurskiego w „Wyborczej” czytamy: 

„Skoro truchło lisa można przybić do deski i obnosić je na marszu PiS-u, to wasz "kibic", "patriota" już niebawem zaatakuje prawdziwego Tomasza Lisa, rzeczywistą Monikę Olejnik, realnego dziennikarza "Wyborczej", działacza KOD-u” – pisze Kurski, nawiązując do treści transparentu, na którym widniał napis "KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla Was nie będzie gwizdów, będą szubienice”.

W programie „Chłodnym okiem” w Telewizji Republika zajście skomentował Gmyz. „Stadion rządzi się swoimi prawami, choć ten napis jest oczywiście nie do przyjęcia, bo zawiera groźby karalne” - podkreślił dziennikarz śledczy.

Cezary Gmyz zwrócił uwagę na hipokryzję dziennika Adama Michnika, która nie reagował, kiedy na jednej z manifestacji KOD dzieci niosły przedstawiający kaczkę w wymierzoną z nią dubeltówką plakat. Ilustracja opatrzona była napisem „Wolna Polska bez kaczora”

„To wali na kilometr hipokryzją” – podkreślił dziennikarz „Do Rzeczy”.

Podczas programu Gmyz skomentował kształt ustawy antyterrorystycznej. „To akt prawny niezwykle potrzebny przed Światowymi Dniami Młodzieży i szczytem NATO. Mamy w tej kwestii bardzo duże zaniedbania poprzedniego rządu” - mówił dziennikarz Telewizji Republika.

Ustawa zdaniem dziennikarza ma jednak swoje wady. Należy do nich m.in zapis o możliwości podsłuchiwania cudzoziemca przez 3 miesiące bez zgody sądu.

„Zapis zakłada, że będą dwie kategorie ludzi: Polacy, których nie będzie można podsłuchiwać nawet jeśli wstąpią w szeregi Państwa Islamskiego, no i obywatele innego kraju, którzy mogą być Bogu ducha winni, a będzie ich można podsłuchiwać” – mówił dziennikarz. 

kk/Telewizja Trwam

[fot. YouTube/Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook