Jedynie prawda jest ciekawa


Gmyz: Katastrofa obciąża władze Warszawy

05.10.2012

O katastrofie budowlanej w Warszawie oraz działaniu władz stołecznych portal Stefczyk.info rozmawia z dziennikarzem Cezarym Gmyzem.

Stefczyk.info: W Warszawie kolejna katastrofa budowlana związana z budową II linii metra. Zapadła się część ulicy na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Szkolnej. Zawaleniem grozi jednej z bloków stojących obok.

Cezary Gmyz: Redakcja, w której pracuję, znajduje się w pobliżu budowy metra. Obecnie zaczynam się obawiać, że jej siedziba również będzie zagrożona. Co ktoś wbije łopatę na tej budowie, to mamy nieszczęście. Do tej pory na Powiślu odkryto nieznany wcześniej inżynierom i władzom Warszawy ciek wodny o nazwie Wisła. Teraz budowa zagroziła istnieniu kilku budynków w Warszawie. Jak tak dalej pójdzie to będziemy mieli do czynienia ze zniszczeniami, które zaczną przypominać to, co się działo po Powstaniu Warszawskim.

Kto zawinił w tej sprawie? To obciąża władze Warszawy?

W sposób oczywisty to obciąża władze Warszawy. Przecież za poprzednich ekip nie mieliśmy takich katastrof budowlanych. A w tym przypadku mamy do czynienia z wieloma błędami i wpadkami. One wynikają m.in. z działalności nadzoru budowlanego, który podlega powiatowi warszawskiemu, oraz złej działalności władz Warszawy.

Czy stołeczny ratusz może wycofać się z budowy metra, uznając, że to bezpieczniejsze?

Mam nadzieję, że budowa będzie kontynuowana, że doczekamy się II linii metra w Warszawie. Lepiej jednak, by zmieniły się władze Warszawy. Metro ma być również na Pradze, a Praga to obecnie jedna z nielicznych dzielnic Warszawy, które nie była mocno zniszczona w czasie II wojny światowej. Jak tak dalej pójdzie to możemy stracić oryginalną przedwojenną zabudowę w Warszawie.

Pana zdaniem Warszawiacy również uznają, że kolejne katastrofy to wina władz Warszawy?

Władze Warszawy wykazują się daleko idącą nieudolnością. Z jednej strony mamy do czynienia z katastrofami budowlanymi na budowie metra. Z drugiej strony warto pamiętać, że od czasów ponownego objęcia przez Hannę Gronkiewicz-Waltz stanowiska prezydent Warszawy mamy do czynienia z wieloma podwyżkami. Koszty życia w stolicy drastycznie rosną, rosną niebotycznie. Mieliśmy już podwyżki opłat za użytkowanie wieczyste, co sprawiło, że wiele osób ledwo wiąże koniec z końcem. Za chwilę będziemy mieli kolejną podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej. Słychać o podwyżkach opłat parkingowych. Warto więc się pozbyć najdroższej w historii prezydent Warszawy.

Rozmawiał Nal
[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook