Jedynie prawda jest ciekawa


Gmyz: CBA działa w panice

06.03.2015

Dziennikarz Cezary Gmyz zauważa, że w działaniach służb można dostrzec brak koordynacji w związku z aferą taśmową.

W ten sposób Gmyz odnosi się przekazania prokuraturze kolejnych nagrań przez szefa CBA Pawła Wojtunika.

„Postawa Wojtunika wydaje się postawą osoby zapędzonej w kozi róg. Jego atak na prokuraturę jest zdumiewający. CBA działa w panice, może to świadczyć o tym, że jakieś obowiązki nie zostały dopełnione” – powiedział na antenie Telewizji Republika dziennikarz.

Gmyz relacjonuje, że  Paweł Wojtunik „wpadł w zupełnie nieuzasadniony szał”, gdy dowiedział się, że Andrzej Seremet zdradził, że prokuratura otrzymała od CBA 11 nowych nagrań na płycie CD, co potwierdziła później prokurator prowadząca śledztwo w sprawie nielegalnych podsłuchów Anna Hopfer. Dziennikarz podkreśla, że Hopfer nie złamała prawa.

„Nie powiedziała, co jest na taśmach, po drugie, ma prawo jako referent postępowania udzielać takich informacji. Moim zdaniem nie złamała prawa” – stwierdził gość Telewizji Republika.

Dziennikarz zauważył również, że dodatkowe procedury utajniające, które zostały zastosowane podczas wczorajszego posiedzenia komisji specjalnej ds. służb specjalnych są nielegalne. „Nie ma protokołu z tego posiedzenia, a jej szef się na to zgodził” – powiedział reporter. „W mojej opinii, została złamana ustawa o ochronie informacji niejawnych” – dodał Cezary Gmyz.

„Po tym jak szef CBA zdominował wczoraj komisję, podczas kiedy powinien zachowywać się jako osoba podległa Sejmowi, powinien rozważyć swoje zawieszenie” – zakończył Gmyz.

gah/telewizjarepublika.pl

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook