Jedynie prawda jest ciekawa

Gliński: Zaraz powiedzą, że będę papieżem

31.10.2015

Polityk PiS prof. Piotr Gliński odniósł się do informacji, jakoby miał objąć stery rządu zamiast Beaty Szydło. „Dom wariatów! Niech chociaż pan da spokój, słyszę o każdym stanowisku, zaraz powiedzą, że będę papieżem” - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Robertem Mazurkiem („Plus Minus”).

Socjolog podkreśla, że politycy zwycięskiej partii mają świadomość, jak należy prowadzić politykę finansową państwa.

„Oczywiście, że nie wiemy, w jakim stanie naprawdę są finanse państwa, i wiemy, że nie możemy ich zdemolować, ale mamy swoje pomysły na zwiększenie wpływów. Bez wątpienia najtrudniejszy będzie następny rok” - mówi prof. Gliński.

Na pytanie dotyczące pochodzenia pieniędzy przeznaczonych na realizację obietnic, prof. Gliński odpowiada: „W pewnej perspektywie zwiększenie dochodów powinien przynieść program inwestycyjny, który ma wywołać wzrost gospodarczy. Drugim źródłem, szybszym, jest uszczelnienie systemu podatkowego”.

Socjolog odniósł się również do roli, jaką odegrał były szef Platformy Obywatelskiej. „Donald Tusk sam wydał na siebie historyczny wyrok. W końcu co to za urzędujący premier 40-milionowego kraju w centrum Europy, który w centrum Europy, który w bardzo trudnym momencie z dnia na dzień porzuca posadę, przy okazji do ostatniej chwili oszukując naród?!” - pyta Gliński.

Polityk PiS skomentował również sprawę katastrofy smoleńskiej. Jego zdaniem Polska powinna: „żądać międzynarodowego śledztwa na forum międzynarodowym. Przykład Holendrów pokazuje, że można coś uzyskać”.

gah/Rzeczpospolita (Plus Minus)

[fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook