Jedynie prawda jest ciekawa


Gliński: Zaraz powiedzą, że będę papieżem

31.10.2015

Polityk PiS prof. Piotr Gliński odniósł się do informacji, jakoby miał objąć stery rządu zamiast Beaty Szydło. „Dom wariatów! Niech chociaż pan da spokój, słyszę o każdym stanowisku, zaraz powiedzą, że będę papieżem” - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Robertem Mazurkiem („Plus Minus”).

Socjolog podkreśla, że politycy zwycięskiej partii mają świadomość, jak należy prowadzić politykę finansową państwa.

„Oczywiście, że nie wiemy, w jakim stanie naprawdę są finanse państwa, i wiemy, że nie możemy ich zdemolować, ale mamy swoje pomysły na zwiększenie wpływów. Bez wątpienia najtrudniejszy będzie następny rok” - mówi prof. Gliński.

Na pytanie dotyczące pochodzenia pieniędzy przeznaczonych na realizację obietnic, prof. Gliński odpowiada: „W pewnej perspektywie zwiększenie dochodów powinien przynieść program inwestycyjny, który ma wywołać wzrost gospodarczy. Drugim źródłem, szybszym, jest uszczelnienie systemu podatkowego”.

Socjolog odniósł się również do roli, jaką odegrał były szef Platformy Obywatelskiej. „Donald Tusk sam wydał na siebie historyczny wyrok. W końcu co to za urzędujący premier 40-milionowego kraju w centrum Europy, który w centrum Europy, który w bardzo trudnym momencie z dnia na dzień porzuca posadę, przy okazji do ostatniej chwili oszukując naród?!” - pyta Gliński.

Polityk PiS skomentował również sprawę katastrofy smoleńskiej. Jego zdaniem Polska powinna: „żądać międzynarodowego śledztwa na forum międzynarodowym. Przykład Holendrów pokazuje, że można coś uzyskać”.

gah/Rzeczpospolita (Plus Minus)

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook