Jedynie prawda jest ciekawa


Gliński: Zaraz powiedzą, że będę papieżem

31.10.2015

Polityk PiS prof. Piotr Gliński odniósł się do informacji, jakoby miał objąć stery rządu zamiast Beaty Szydło. „Dom wariatów! Niech chociaż pan da spokój, słyszę o każdym stanowisku, zaraz powiedzą, że będę papieżem” - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Robertem Mazurkiem („Plus Minus”).

Socjolog podkreśla, że politycy zwycięskiej partii mają świadomość, jak należy prowadzić politykę finansową państwa.

„Oczywiście, że nie wiemy, w jakim stanie naprawdę są finanse państwa, i wiemy, że nie możemy ich zdemolować, ale mamy swoje pomysły na zwiększenie wpływów. Bez wątpienia najtrudniejszy będzie następny rok” - mówi prof. Gliński.

Na pytanie dotyczące pochodzenia pieniędzy przeznaczonych na realizację obietnic, prof. Gliński odpowiada: „W pewnej perspektywie zwiększenie dochodów powinien przynieść program inwestycyjny, który ma wywołać wzrost gospodarczy. Drugim źródłem, szybszym, jest uszczelnienie systemu podatkowego”.

Socjolog odniósł się również do roli, jaką odegrał były szef Platformy Obywatelskiej. „Donald Tusk sam wydał na siebie historyczny wyrok. W końcu co to za urzędujący premier 40-milionowego kraju w centrum Europy, który w centrum Europy, który w bardzo trudnym momencie z dnia na dzień porzuca posadę, przy okazji do ostatniej chwili oszukując naród?!” - pyta Gliński.

Polityk PiS skomentował również sprawę katastrofy smoleńskiej. Jego zdaniem Polska powinna: „żądać międzynarodowego śledztwa na forum międzynarodowym. Przykład Holendrów pokazuje, że można coś uzyskać”.

gah/Rzeczpospolita (Plus Minus)

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook