Jedynie prawda jest ciekawa


Gliński: Program Lisa musi zniknąć!

13.11.2015

Prof. Piotr Gliński, kandydat na pierwszego wicepremiera i ministra kultury w rządzie Beaty Szydło, zapowiada gruntowne zmiany w TVP!

- TVP przestanie być spółką. Na tym polegał błąd. Spółka musi przynosić zyski. Narodowa instytucja kultury ma pełnić inną misję. Chcemy przeprowadzić nową ustawę. Media muszą być publiczne, wrócić do misji. Teraz są upolitycznione, zbyt skomercjalizowane – mówi Gliński w wywiadzie dla „Super Expressu”.

Jak informuje przyszły wicepremier, nowa ustawa medialna jest już prawie gotowa, a poznamy ją za 3-6 miesięcy, a jej podstawowym założeniem jest to, żeby media publiczne były narodowymi instytucjami kultury, podobnie jak Opera Narodowa. W związku z tym  TVP przestanie być spółką.

- Na tym polegał błąd. Spółka musi przynosić zyski. Narodowa instytucja kultury ma pełnić inną misję. (…) Najlepsze telewizje tego typu, jak BBC, są właśnie takimi telewizjami. Czy Opera Narodowa się z kimś ściga? (…) Podstawowym problemem tej telewizji jest jednak jej silne upolitycznienie. Instytucje publiczne pełniły rolę sztabu wyborczego jeszcze obecnego establishmentu i to było przykre – ocenia Gliński.

Jego zdaniem, pewne programy, jak Tomasza Lisa, powinny z TVP zniknąć.

- Oczywiście. I nie tylko Tomasza Lisa. Jest wiele takich programów. (…) Nie będę tworzył tu jakiejś czarnej listy. Osoby, które robią tam robotę polityczną, świetnie o tym wiedzą, podobnie jak polski widz, który to ogląda. I widzi, że to jest żenujące – podkreśla przyszły wicepremier.

Prezes zreformowanej telewizji publicznej będzie nominowany przez rząd.  - I będzie to jednoosobowa odpowiedzialność. To nazwisko poznamy w ciągu kilku najbliższych miesięcy – zapowiedział Gliński.

Profesor zaprzeczył sugestiom, że może czuć rozgoryczenie w związku z tym, że to nie on został premierem, lecz Beata Szydło

- Wierzę w realizowanie dobra publicznego w drużynie. Oprócz tego, że trenowałem indywidualne sporty, to także bardzo dobrze czułem się w sportach drużynowych. Jest tam duch wspólnoty. I wierzę w dobrą współpracę z panią premier, mamy bardzo dobre kontakty – powiedział w rozmowie ze Sławomirem Jastrzębowskim.

I dodał: - Mamy przed sobą ciężką pracę i wiele pokory. Pamiętamy o głównych grzechach polityków i będziemy się starali zasłużyć na inną ocenę także u tych, którzy nas nie kochają.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB/”SE”

[fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook