Jedynie prawda jest ciekawa


Gliński: PO się przeliczy

06.07.2015

Szef Rady Programowej PiS prof. Piotr Gliński podkreśla, że propozycje Platformy Obywatelskiej są działaniem obliczonym na uzyskanie profitów politycznych, a nie na wywołanie poważnej debaty i wprowadzenie istotnych zmian.

Prof. Gliński podkreśla, że nie można porównywać propozycje PiS-u do postulatów PO.  „Osiem lat rządzić, nie mieć programu i dopiero siadać, żeby go napisać? Po ośmiu latach?! To samo służy za komentarz. Politolodzy nazwali to już dawno „demokracją ad hoc”. Bez strategii i i pomysłu” - mówi szef Rady Programowej PiS w wywiadzie dla „SE”.

Socjolog zwraca uwagę na brak pomysłów w obozie rządzącym. „Właściwie cała koncepcja rządów PO opierała się na wydawaniu pieniędzy Unii Europejskiej, a i to nie najlepiej” - podkreśla Gliński.

Szef Rady Programowej PiS przypomina, że Polska spadał w rankingach innowacyjności. „To jest dramat, zupełna kompromitacja. Żadna z planowanych autostrad nie jest właściwie zakończona. Mamy stadiony, ale wiele dużych miast nie ma obwodnicy! Pieniądze często wykorzystywano do próby kupienia głosów jakichś grup wyborców, co ułatwiało to, że były pozabudżetowe” - tłumaczy profesor.

Socjologa podkreśla, że nie przekonuje go również rządowy „program dla Śląska” i nazywa go „słabą próbą ratowania się przed wyborami”. „Przecież to, co naprawdę robiła Platforma na Śląsku, słychać na szczerych rozmowach z afery taśmowej. Pani Bieńkowska tam dość jasno to opisuje” - przypomina Gliński. 

Zdaniem profesora działania partii rządzącej są stricte koniunkturalne. „PO przypomina sobie o ludziach, gdy idą wybory. Jest ileś takich rzeczy, które wyciągają dopiero na kampanię. Osiem lat śmieciówki im nie bardzo przeszkadzały, bronili ich” - stwierdza socjolog.

Prof. Piotr Gliński podkreśla, że mówienie o „dobrej zmianie” w przypadku partii, która od ośmiu lat rządzi krajem jest groteskowe. „Wiem, że PO się przeliczy, rozmawiam z ludźmi i oni podkreślają, że nie są tacy głupi, za jakich uważa ich obecna władza” - zaznacza Szef Rady programowej PiS.

„Dialog społeczny właśnie pod rządami PO nie funkcjonuje od lat” - puentuje prof. Gliński.

gah

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook