Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Gliński: PO się przeliczy

06.07.2015

Szef Rady Programowej PiS prof. Piotr Gliński podkreśla, że propozycje Platformy Obywatelskiej są działaniem obliczonym na uzyskanie profitów politycznych, a nie na wywołanie poważnej debaty i wprowadzenie istotnych zmian.

Prof. Gliński podkreśla, że nie można porównywać propozycje PiS-u do postulatów PO.  „Osiem lat rządzić, nie mieć programu i dopiero siadać, żeby go napisać? Po ośmiu latach?! To samo służy za komentarz. Politolodzy nazwali to już dawno „demokracją ad hoc”. Bez strategii i i pomysłu” - mówi szef Rady Programowej PiS w wywiadzie dla „SE”.

Socjolog zwraca uwagę na brak pomysłów w obozie rządzącym. „Właściwie cała koncepcja rządów PO opierała się na wydawaniu pieniędzy Unii Europejskiej, a i to nie najlepiej” - podkreśla Gliński.

Szef Rady Programowej PiS przypomina, że Polska spadał w rankingach innowacyjności. „To jest dramat, zupełna kompromitacja. Żadna z planowanych autostrad nie jest właściwie zakończona. Mamy stadiony, ale wiele dużych miast nie ma obwodnicy! Pieniądze często wykorzystywano do próby kupienia głosów jakichś grup wyborców, co ułatwiało to, że były pozabudżetowe” - tłumaczy profesor.

Socjologa podkreśla, że nie przekonuje go również rządowy „program dla Śląska” i nazywa go „słabą próbą ratowania się przed wyborami”. „Przecież to, co naprawdę robiła Platforma na Śląsku, słychać na szczerych rozmowach z afery taśmowej. Pani Bieńkowska tam dość jasno to opisuje” - przypomina Gliński. 

Zdaniem profesora działania partii rządzącej są stricte koniunkturalne. „PO przypomina sobie o ludziach, gdy idą wybory. Jest ileś takich rzeczy, które wyciągają dopiero na kampanię. Osiem lat śmieciówki im nie bardzo przeszkadzały, bronili ich” - stwierdza socjolog.

Prof. Piotr Gliński podkreśla, że mówienie o „dobrej zmianie” w przypadku partii, która od ośmiu lat rządzi krajem jest groteskowe. „Wiem, że PO się przeliczy, rozmawiam z ludźmi i oni podkreślają, że nie są tacy głupi, za jakich uważa ich obecna władza” - zaznacza Szef Rady programowej PiS.

„Dialog społeczny właśnie pod rządami PO nie funkcjonuje od lat” - puentuje prof. Gliński.

gah

[fot. wPolityce.pl]

Słowa kluczowe:

propozycje

,

postulaty

,

program

,

demokracja

,

szef

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook