Jedynie prawda jest ciekawa


Gliński: PO się przeliczy

06.07.2015

Szef Rady Programowej PiS prof. Piotr Gliński podkreśla, że propozycje Platformy Obywatelskiej są działaniem obliczonym na uzyskanie profitów politycznych, a nie na wywołanie poważnej debaty i wprowadzenie istotnych zmian.

Prof. Gliński podkreśla, że nie można porównywać propozycje PiS-u do postulatów PO.  „Osiem lat rządzić, nie mieć programu i dopiero siadać, żeby go napisać? Po ośmiu latach?! To samo służy za komentarz. Politolodzy nazwali to już dawno „demokracją ad hoc”. Bez strategii i i pomysłu” - mówi szef Rady Programowej PiS w wywiadzie dla „SE”.

Socjolog zwraca uwagę na brak pomysłów w obozie rządzącym. „Właściwie cała koncepcja rządów PO opierała się na wydawaniu pieniędzy Unii Europejskiej, a i to nie najlepiej” - podkreśla Gliński.

Szef Rady Programowej PiS przypomina, że Polska spadał w rankingach innowacyjności. „To jest dramat, zupełna kompromitacja. Żadna z planowanych autostrad nie jest właściwie zakończona. Mamy stadiony, ale wiele dużych miast nie ma obwodnicy! Pieniądze często wykorzystywano do próby kupienia głosów jakichś grup wyborców, co ułatwiało to, że były pozabudżetowe” - tłumaczy profesor.

Socjologa podkreśla, że nie przekonuje go również rządowy „program dla Śląska” i nazywa go „słabą próbą ratowania się przed wyborami”. „Przecież to, co naprawdę robiła Platforma na Śląsku, słychać na szczerych rozmowach z afery taśmowej. Pani Bieńkowska tam dość jasno to opisuje” - przypomina Gliński. 

Zdaniem profesora działania partii rządzącej są stricte koniunkturalne. „PO przypomina sobie o ludziach, gdy idą wybory. Jest ileś takich rzeczy, które wyciągają dopiero na kampanię. Osiem lat śmieciówki im nie bardzo przeszkadzały, bronili ich” - stwierdza socjolog.

Prof. Piotr Gliński podkreśla, że mówienie o „dobrej zmianie” w przypadku partii, która od ośmiu lat rządzi krajem jest groteskowe. „Wiem, że PO się przeliczy, rozmawiam z ludźmi i oni podkreślają, że nie są tacy głupi, za jakich uważa ich obecna władza” - zaznacza Szef Rady programowej PiS.

„Dialog społeczny właśnie pod rządami PO nie funkcjonuje od lat” - puentuje prof. Gliński.

gah

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook