Jedynie prawda jest ciekawa

Gliński: PO się przeliczy

06.07.2015

Szef Rady Programowej PiS prof. Piotr Gliński podkreśla, że propozycje Platformy Obywatelskiej są działaniem obliczonym na uzyskanie profitów politycznych, a nie na wywołanie poważnej debaty i wprowadzenie istotnych zmian.

Prof. Gliński podkreśla, że nie można porównywać propozycje PiS-u do postulatów PO.  „Osiem lat rządzić, nie mieć programu i dopiero siadać, żeby go napisać? Po ośmiu latach?! To samo służy za komentarz. Politolodzy nazwali to już dawno „demokracją ad hoc”. Bez strategii i i pomysłu” - mówi szef Rady Programowej PiS w wywiadzie dla „SE”.

Socjolog zwraca uwagę na brak pomysłów w obozie rządzącym. „Właściwie cała koncepcja rządów PO opierała się na wydawaniu pieniędzy Unii Europejskiej, a i to nie najlepiej” - podkreśla Gliński.

Szef Rady Programowej PiS przypomina, że Polska spadał w rankingach innowacyjności. „To jest dramat, zupełna kompromitacja. Żadna z planowanych autostrad nie jest właściwie zakończona. Mamy stadiony, ale wiele dużych miast nie ma obwodnicy! Pieniądze często wykorzystywano do próby kupienia głosów jakichś grup wyborców, co ułatwiało to, że były pozabudżetowe” - tłumaczy profesor.

Socjologa podkreśla, że nie przekonuje go również rządowy „program dla Śląska” i nazywa go „słabą próbą ratowania się przed wyborami”. „Przecież to, co naprawdę robiła Platforma na Śląsku, słychać na szczerych rozmowach z afery taśmowej. Pani Bieńkowska tam dość jasno to opisuje” - przypomina Gliński. 

Zdaniem profesora działania partii rządzącej są stricte koniunkturalne. „PO przypomina sobie o ludziach, gdy idą wybory. Jest ileś takich rzeczy, które wyciągają dopiero na kampanię. Osiem lat śmieciówki im nie bardzo przeszkadzały, bronili ich” - stwierdza socjolog.

Prof. Piotr Gliński podkreśla, że mówienie o „dobrej zmianie” w przypadku partii, która od ośmiu lat rządzi krajem jest groteskowe. „Wiem, że PO się przeliczy, rozmawiam z ludźmi i oni podkreślają, że nie są tacy głupi, za jakich uważa ich obecna władza” - zaznacza Szef Rady programowej PiS.

„Dialog społeczny właśnie pod rządami PO nie funkcjonuje od lat” - puentuje prof. Gliński.

gah

[fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook