Jedynie prawda jest ciekawa


Girzyński: Wymiar sprawiedliwości wg PO

18.05.2012

O powrocie polityków PO do pomysłu stawiania liderów PiS przed Trybunał Stanu portal Stefczyk.info rozmawia z posłem Zbigniewem Girzyńskim.

Stefczyk.info: Grzegorz Schetyna wraca do pomysłu, by polityków PiS postawić przed Trybunałem Stanu. PO chce, by politycy odpowiedzieli za sprawę Beaty Sawickiej, która ich zdaniem była ofiarą polityczną rządów PiS. Jak Pan ocenia ten zwrot Schetyny?

Zbigniew Girzyński: Jak widać po wyroku na byłą posłankę Platformy Obywatelskiej Beatę Sawicką w szeregach Platformy zapanowała nerwowość. Sądzę, że Grzegorz Schetyna wraz z propozycją stawiania polityków PiS przed Tryndałem Stanu powinien zaproponować również jego nowy skład. Jak mniemam PO chciałby tam rekomendować samą Sawicką, Zbigniewa Chlebowskiego, Ryszarda Sobiesiaka, burmistrza Helu, Mirosława Drzewieckiego. Zapewne taki Trybunał powinien – zdaniem PO – sądzić polityków PiS. To będzie wymiar sprawiedliwości wedle Platformy Obywatelskiej.

W procesie Sawickiej wielu wątków nie udało się wyjaśnić

Co jednak ważne, po wyroku sądu nie ulega wątpliwości, że zachowanie Sawickiej było naganne, zostało fatalnie ocenione przez sąd. Posłanka otrzymała wyrok trzech lata więzienia i utraty na cztery lata praw publicznych. Skromna to pociecha, ale PO straciła głos Sawickiej w wyborach. Ona zagłosować nie będzie mogła. Ja mam nadzieję, że Platforma straci tych głosów bardzo dużo oraz, że straci władzę.

Czy Schetyna sam może walczyć o swoją pozycję? Sawicka była kojarzona z nim

On ma problem. Zdaje się, że Beata Sawicka była rzeczywiście właśnie „od niego”. Być może to tłumaczy jego obecną nerwowość.

Rozmawiał KL
[Fot. Schetyna.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook