Jedynie prawda jest ciekawa


Girzyński: Władze nie dbają o nas

14.06.2012

Sukcesem jest, że Euro się odbyło. Jednak to nie ma żadnego wpływu na długofalową pozycję państwa – mówi portalowi Stefczyk.info poseł PiS Zbigniew Girzyński.

Stefczyk.info: Była zgodna UEFA na wniesienie przez Rosjan antypolskiej flagi na stadion podczas meczu Polska-Rosja. Federacja nie widziała nic złego w wizerunku przywódcy antypolskiego powstania z 1612 roku. Jak Pan to ocenia?

Zbigniew Girzyński: Moim zdaniem nie powinniśmy się oburzać, tylko wymusić zgodę na to, by polscy kibice na takim meczu eksponowali postać Józefa Piłsudskiego, który wygonił bolszewików spod Warszawy. Ale my jesteśmy świętsi od papieża, kibicom nie pozwalamy nić wnosić. Na wszystko pozwalamy natomiast Rosjanom.

UEFA wcześniej oburzyła wielu stwierdzając, że Lwów znajdował się pod polską okupacją, czy nie wspominając o tym, że to Niemcy przy milczącym udziale Rosjan zburzyli Warszawę po Powstaniu Warszawskim

W UEFA działa silne lobby rosyjskie i niemieckie. Dzięki temu przemyca się takie wiadomości, a inne blokuje. To dzieje się bez żadnej reakcji władz polskich. Trudno się dziwić, skoro wiążącą decyzją dla polskiego premiera dot. zabezpieczenia meczów jest opinia doradcy Putina. Już nie samego prezydenta Rosji, ale jego doradcy. Jesteśmy państwem, którego władze rezygnują z dbania o nasze interesy. Nie dziwmy się więc, że mamy takie sytuacje. To jest prosta konsekwencja zaniedbań.

Jak Pan ocenia telefon Putina do Tuska po zamieszkach w Warszawie? Pojawiły się opinie o tym, że to jak za PRL

Zmieniło się jedynie tyle, że wtedy do premiera dzwonił ambasador. Dziś mamy nieco mocniejszą pozycję, więc dzwoni sam prezydent. Tyle się zmieniło. Metoda działania oraz zależność została taka sama. Tłumaczenie premiera Tuska jest żałosne.

Czy Euro pomoże Polsce wzmocnić się na arenie międzynarodowej?

Nie sądzę. Mamy już przecież połowę Mistrzostw Europy. Ledwie się obejrzymy, a będzie po nich. Kto dziś pamięta, gdzie były mistrzostwa osiem czy dwanaście lat temu. Sukcesem jest, że Euro się odbyło. Jednak to nie ma żadnego wpływu na długofalową pozycję państwa. Nie miało takiego znaczenia nigdy. Możemy liczyć jedynie na pewną korektę wizerunkową w krótkim okresie. To będzie sukces, ale pozycji państwa nie buduje się w ten sposób.

Rozmawiał saż
[Fot. PAP/EPA/BARTLOMIEJ ZBOROWSKI]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook