Jedynie prawda jest ciekawa


Girzyński: W PiS znajdzie się miejsce dla wszystkich

07.07.2014

Rozmowa z posłem PiS, Zbigniewem Girzyńskim.

Stefczyk.info: PiS prowadzi rozmowy z liderami prawicowych ugrupowań politycznych. Proces jednoczenia prawicy trwa. Jeszcze dziś mają się odbyć spotkania w tej sprawie. Jak Pan go ocenia? Są szanse na sukces?

Zbigniew Girzyński: Polska prawica jest zjednoczona, ponieważ zjednoczeniem prawicy jest Prawo i Sprawiedliwość. Mam nadzieję, że mniejsze ugrupowania, które bez powodzenia startowały w ostatnich wyborach, przyłączą się do PiS, wesprą nas w dalszych działaniach. Jest dla wszystkich miejsce, choć czasem trzeba własne ambicje odsunąć na bok, by dla dobra Polski razem współpracować.

Skoro jednak, jak Pan mówi, polska prawica jest już zjednoczona w PiSie, to po co Państwu inne partie? Co Wam daje „jednoczenie”?

Szkoda tych głosów, których może zabraknąć w ostatecznej batalii, stąd taka oferta.

Nie skończy się to ciągłymi kłótniami? PiS rozmawia z ugrupowaniami, które mają różne od partii propozycje programowe...

Nie powinno się tak skończyć. Gdybyśmy tworzyli jakieś nowe byty czy koalicje, to występowałby taki problem. On jest zawsze. Jednak my występujemy z propozycją włączenia się w nasz nurt, uznania werdyktu wyborczego. Chcemy działać dalej.

Spodziewa się Pan, że łatwiej będzie współpracować z otoczeniem Jarosława Gowina, czy Zbigniewa Ziobry?

Zobaczymy, ja jestem otwarty na wszystkich. Takie momenty nie zawsze są łatwe, ale mam nadzieję, że przez nie szybko i bez problemów przejdziemy.

Czy ewentualne zjednoczenie prawicy będzie ważnym krokiem na drodze do zmiany władzy?

Mam taką nadzieję. Mam nadzieję, że Polacy to docenią, że zobaczą jak ogromna jest nasza determinacja, jeśli jesteśmy w stanie odłożyć na bok wewnętrzne animozje. Liczę, że w ten sposób przekonamy ich jeszcze silniej do naszych racji.

Kiedy w Pana ocenie wybory powinny nastąpić? Warto naciskać, czy odbyły się jak najszybciej?

Spodziewam się, że wybory nastąpią w terminie konstytucyjnym, a nasze działania w tej sprawie nie będą miały żadnego wpływu na ten termin. Ekipa, która rządzi, do ostatniej kropli wyborczego tlenu będzie walczyła o to, by jak najdłużej utrzymać się przy władzy. Sądzę, że nie dojdzie do skrócenia kadencji.

Obecny kryzys ekipy rządzącej uda się Tuskowi przezwyciężyć?

W mojej ocenie to się nie uda. Nikt już się nie da Tuskowi nabrać.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. PiS.org.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook