Jedynie prawda jest ciekawa


Girzyński: To nie był dobry rok dla Polski

01.01.2015

Rozmowa z posłem niezrzeszonym, byłym parlamentarzystą PiS, Zbigniewem Girzyńskim.

Stefczyk.info: Przełom roku to jak zwykle czas podsumowań. W Pana ocenie rok 2014 był dobrym czasem dla Polski?

Zbigniew Girzyński: To nie był dobry rok dla Polski. Pokazuje do najlepiej deficyt budżetowy, jaki odnotowano w 2014 roku, a także, jaki jest planowany w roku 2015. To już 40 mld, czyli dwa razy więcej niż w czasie, gdy PiS oddawał władzę w Polsce. Widać w tej kwestii niestety stałą tendencję w czasie rządów obecnej ekipy. Z punktu widzenia makroekonomicznego to jest bardzo złe zjawisko. Mówiąc o ostatnim roku trudno również nie wskazać na słabą pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Nasze znaczenie wciąż nie jest zbyt duże, a na pewno jest za małe. Widać, że Polska nie jest choćby konsultowana ws. Ukrainy. Negocjacje toczą się na linii Berlin-Paryż, z pominięciem Warszawy. I to pomimo iż Donald Tusk zajmuje jedno z bardziej eksponowanych stanowisk w Europie.

O czym to wszystko świadczy?

To pokazuje, że przed PiSem, przed szeroko rozumianym obozem prawicy jest jeszcze wiele pracy, by ten stan rzeczy zmieniać w przyszłym roku. Liczę, że to się uda i dojdzie do zmian na dobre.

W ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia z sukcesem Marszu w obronie demokracji i wolności słowa. Społeczeństwo budzi się powoli, przyjmując zdaje się coraz chętniej postulaty dotyczące potrzeby zmian w III RP. Czy dynamika tego procesu stanie się dostatecznie silna przed wyborami, by przynieść polityczne zmiany?

Rzeczywiście widać elementy ożywienia oraz troski w społeczeństwie. To jest zjawisko rosnące i dotykające coraz to nowych środowisk. Mam nadzieję, że dynamika wzrostu takich postaw będzie na tyle silna, że uda się wygrać PiSowi wybory parlamentarne. I to w takich rozmiarach, które pozwolą na sprawowanie władzy. Wiele w tej sprawie zależy od tego, jak PiS i obóz patriotyczny będzie w stanie mobilizować Polaków wiosną i latem tego roku do pobudzania świadomości i dbałości o dobro wspólne. Jeśli się to uda, jest duża szansa, by rok 2015 był ostatnim rokiem rządów obecnej koalicji.

To przesądzone?

Nie, bardzo wiele zależy od tego, czy PiS i inne wspierające tę partię ugrupowania będą w stanie skutecznie dotrzeć do Polaków. To jednak jest bardzo utrudnione, ponieważ kanały komunikacji ze społeczeństwem są w dużej mierze nieprzychylne PiSowi. Partia z przesłaniem i programem musi się przebijać w znacznie trudniejszych warunkach niż w atmosferze realnego pluralizmu w mediach.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook