Jedynie prawda jest ciekawa


Girzyński: PO to brutalne środowisko

07.10.2014

Rozmowa z posłem PiS Zbigniewem Girzyńskim.

Stefczyk.info: „Rzeczpospolita” pisze, że główni promotorzy powołania komisji śledczej ds. likwidacji WSI przestali mieć możliwości oddziaływania, co oznacza, że powołanie komisji jest mniej prawdopodobne. Czy zatem komisja nie powstanie?

Zbigniew Girzyński: Trudno o tym przesądzać, szczególnie, że przecież główny pomysłodawca tej komisji jest obecnie marszałkiem Sejmu. Ta komisja nie powstała w gabinetach partii faceta, który machał swego czasu jakimiś plastikowymi przedmiotami. Oni w tych gabinetach nie byliby w stanie nic takiego wymyślić. Ten plan powstał w głowie pana Sikorskiego. Mówił o tym na spotkaniu nagranym w czasie kompromitującej go rozmowie z panem Rostowskim. Pomysłodawca tego pomysłu jest dziś wpływowy. Nie jestem więc pewien, czy ta sprawa to już przeszłość. To pomysł Sikorskiego on chciał w ten sposób... można cytować, co on chciał w ten sposób osiągnąć.

Pamiętamy słynne nagrania z restauracji. Sądzi Pan, że jeśli taka komisja powstanie rzeczywiście będzie służyć do niszczenia PiS-u?

Sądzę, że taka komisja mogłaby służyć jedynie właśnie do tego, o czym mówił ówczesny minister Sikorski. Ona byłaby orężem w walce w PiSem. Uważam jednak, że to byłby miecz obosieczny, a Platforma więcej sobie wyrządziłaby tym krzywdy niż pożytku. Jednak nie zmienia to faktu, że właśnie taki miał być zamysł.

Czyli jest Pan spokojny? Czy ma Pan jakieś obawy?

Mam obawy, bo znam trochę środowisko Platformy. Wiem, że to nie są ludzie, którym można zaufać w takiej sprawie. Jak będzie, zobaczymy.

Sprawa komisji dot. likwidacji WSI to jedna z wielu „wrzutek”, jakimi opinia publiczna była karmiona. Zmiana na stanowisku premiera spowoduje odejście od tej taktyki?

Z całą pewnością to będzie kontynuowane. To, że odszedł Tusk nie oznacza, że metody stosowane w tym środowisku się zmieniły. Nie spodziewam się, by oni postępowali w łagodniejszy sposób. To brutalne środowisko polityczne. Niczego dobrego nie należy się po nim spodziewać.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. wPolityce.pl/TVN24]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook