Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Girzyński: Nowy rząd - kierowanie masą upadłościową

12.09.2014

Kierowanie z tylnego siedzenia to bardzo złe rozwiązanie. Było tak z Marcinkiewiczem, dlatego z tego zrezygnowaliśmy

Stefczyk.info: Jak pan ocenia kandydaturę Ewy Kopacz? Za co została ona namaszczona na następczynię Donalda Tuska?

Zbigniew Girzyński: Za lojalność i bezkrytyczne wykonywanie poleceń Donalda Tuska jak była marszałkiem. Była całkowicie niesamodzielna politycznie, zajmowała się tylko i wyłącznie tym, aby Sejm robił to, czego sobie życzy premier, w takim tempie jak sobie życzy premier i w takim zakresie jak sobie życzy premier. To była jedyna motywacja Tuska. Poza tym łatwo będzie nią sterować z tylnego siedzenia.

A czy rządami sterowanymi z tylnego siedzenia nie były rządy Kazimierza Marcinkiewicza?

To było złe rozwiązanie, dlatego bardzo szybko się z nim rozstaliśmy i Jarosław Kaczyński został premierem, aby takiego procederu więcej nie było.

Czy ten rząd Ewy Kopacz będzie rządem „na przetrwanie” do przyszłorocznych wyborów?

Raczej tak. To będzie rząd, który będzie miał doprowadzić Platformę do przyszłych wyborów. Wydaje mi się, że to będzie kierowanie masą upadłościową. Kopacz, która była fatalnym ministrem zdrowia, fatalnym marszałkiem, może być tylko jeszcze gorszym premierem. To jest złe rozwiązanie, ono pociągnie Platformę w dół, pogrzebie ją.

Wszyscy pamiętamy, jak marszałek Kopacz stała na mównicy sejmowej i zapewniała, jak to przekopywała smoleńską ziemię na metr w głąb oraz, jak polscy patolodzy stali ramię w ramię z rosyjskimi. To pogrzebało jej wiarygodność?

W moich oczach ona już wiarygodności nie uzyska nigdy, bo wtedy – w sprawie dla Polaków fundamentalnej – najzwyczajniej w świecie kłamała. Cokolwiek by nie zrobiła to kłamstwo będzie się za nią ciągnęło zawsze.

Czy marszałek Kopacz ma szansę utworzyć ten rząd w miarę samodzielnie, czy te wszystkie kandydatury, to jest sugestia Donalda Tuska?

Myślę, że niczego nie robi bez zgody Tuska, jeżeli nie wprost z polecenia i sama ma jakieś pomysły, to bez zgody Tuska ich nie realizuje.

Mówi się zawsze, że nowy premier ma od razu kilkadziesiąt dni taryfy ulgowej. Czy dacie ją Ewie Kopacz?

Nie, to jest ten sam rząd, ta sama fatalna koalicja, która niszczy nasz kraj od siedmiu lat. Tutaj taryfy ulgowej nie ma do czego dawać. Oni powinni rozliczyć się z tych kłamstw, afer i z tego wszystkiego zła, które ciągnie się za nimi cały czas.

Czy ucieszyliście się państwo jak dowiedzieliście się, że nie nowe wybory, a nowy rząd – z Ewą Kopacz na czele? Wybory byłyby trochę na fali entuzjazmu z nominacji Donalda Tuska, a Ewa Kopacz raczej źle się kojarzy Polakom.

Byłbym daleki od tego, że mamy jakąś falę euforii. Myślę, że Platformie Obywatelskiej nie opłaca się iść na wcześniejsze wybory, bo by je po prostu przegrała. To jest z ich punktu widzenia zrozumiałe.

not. mc
[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Słowa kluczowe:

rząd

,

Ewa Kopacz

,

Donald Tusk

,

koalicja

,

PO-PSL

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook