Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Girzyński: Nowy rząd - kierowanie masą upadłościową

12.09.2014

Kierowanie z tylnego siedzenia to bardzo złe rozwiązanie. Było tak z Marcinkiewiczem, dlatego z tego zrezygnowaliśmy

Stefczyk.info: Jak pan ocenia kandydaturę Ewy Kopacz? Za co została ona namaszczona na następczynię Donalda Tuska?

Zbigniew Girzyński: Za lojalność i bezkrytyczne wykonywanie poleceń Donalda Tuska jak była marszałkiem. Była całkowicie niesamodzielna politycznie, zajmowała się tylko i wyłącznie tym, aby Sejm robił to, czego sobie życzy premier, w takim tempie jak sobie życzy premier i w takim zakresie jak sobie życzy premier. To była jedyna motywacja Tuska. Poza tym łatwo będzie nią sterować z tylnego siedzenia.

A czy rządami sterowanymi z tylnego siedzenia nie były rządy Kazimierza Marcinkiewicza?

To było złe rozwiązanie, dlatego bardzo szybko się z nim rozstaliśmy i Jarosław Kaczyński został premierem, aby takiego procederu więcej nie było.

Czy ten rząd Ewy Kopacz będzie rządem „na przetrwanie” do przyszłorocznych wyborów?

Raczej tak. To będzie rząd, który będzie miał doprowadzić Platformę do przyszłych wyborów. Wydaje mi się, że to będzie kierowanie masą upadłościową. Kopacz, która była fatalnym ministrem zdrowia, fatalnym marszałkiem, może być tylko jeszcze gorszym premierem. To jest złe rozwiązanie, ono pociągnie Platformę w dół, pogrzebie ją.

Wszyscy pamiętamy, jak marszałek Kopacz stała na mównicy sejmowej i zapewniała, jak to przekopywała smoleńską ziemię na metr w głąb oraz, jak polscy patolodzy stali ramię w ramię z rosyjskimi. To pogrzebało jej wiarygodność?

W moich oczach ona już wiarygodności nie uzyska nigdy, bo wtedy – w sprawie dla Polaków fundamentalnej – najzwyczajniej w świecie kłamała. Cokolwiek by nie zrobiła to kłamstwo będzie się za nią ciągnęło zawsze.

Czy marszałek Kopacz ma szansę utworzyć ten rząd w miarę samodzielnie, czy te wszystkie kandydatury, to jest sugestia Donalda Tuska?

Myślę, że niczego nie robi bez zgody Tuska, jeżeli nie wprost z polecenia i sama ma jakieś pomysły, to bez zgody Tuska ich nie realizuje.

Mówi się zawsze, że nowy premier ma od razu kilkadziesiąt dni taryfy ulgowej. Czy dacie ją Ewie Kopacz?

Nie, to jest ten sam rząd, ta sama fatalna koalicja, która niszczy nasz kraj od siedmiu lat. Tutaj taryfy ulgowej nie ma do czego dawać. Oni powinni rozliczyć się z tych kłamstw, afer i z tego wszystkiego zła, które ciągnie się za nimi cały czas.

Czy ucieszyliście się państwo jak dowiedzieliście się, że nie nowe wybory, a nowy rząd – z Ewą Kopacz na czele? Wybory byłyby trochę na fali entuzjazmu z nominacji Donalda Tuska, a Ewa Kopacz raczej źle się kojarzy Polakom.

Byłbym daleki od tego, że mamy jakąś falę euforii. Myślę, że Platformie Obywatelskiej nie opłaca się iść na wcześniejsze wybory, bo by je po prostu przegrała. To jest z ich punktu widzenia zrozumiałe.

not. mc
[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Słowa kluczowe:

rząd

,

Ewa Kopacz

,

Donald Tusk

,

koalicja

,

PO-PSL

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook