Jedynie prawda jest ciekawa


Girzyński: „Jaruzelski nie był polskim prezydentem, był dyktatorem”

28.05.2014

Rozmowa z posłem PiS Zbigniewem Girzyńskim.

Stefczyk.info: Wiele emocji widać było w czasie programu w TVP Info, w którym brał udział Pan oraz Włodzimierz Czarzasty. Skończyło się na sporej awanturze, w czasie której Czarzasty groził, że Pana obleje wodą, a Pan wspominał oblewaniu gaszonym wapnem. Co wywołało takie emocje?

Zbigniew Girzyński: Emocje wynikały z hipokryzji Włodzimierza Czarzastego, który twierdził, że prawica najchętniej chciałaby Wojciecha Jaruzelskiego zakopać w dole pod płotem. Akurat prawica zawsze charakteryzuje się poszanowaniem dla ludzkiego ciała, nawet jeśli to ciało jest kogoś, kto był zbrodniarzem. Lewica natomiast ma w tym zakresie w Polsce jak najgorsze tradycje. Oni nie dość, że mordowali naszych narodowych bohaterów, to właśnie w ten sposób ich grzebano. W dołach, pod cmentarnym płotem, zalewając ciała wapnem, by szybciej się rozłożyły. Bezczeszczono ich zwłoki. Chciałem to Panu Czarzastemu przypomnieć.

Dlaczego Wojciech Jaruzelski jest dla lewicy tak ważny? To SLD rozpętało burzę wokół jego pogrzebu...

Polska lewica to nie jest normalna lewica. Do sprawy pogrzebu Jaruzelskiego miałem wciąż nadzieje, że lewica ma jakąś szansę stać się lewicą. Jednak oni są, i zdaje się wolą być, formacją postkomunistyczną i postsowiecką. Tylko do takich ideologii się odwołują.

Co według Pana powinno się dziać w czasie pogrzebu Wojciecha Jaruzelskiego? Wiemy, że czeka nas wojskowy pogrzeb z honorami.

Przede wszystkim należy wystąpić w tej sprawie z wnioskiem do władz Rosji. Sądzę, że oni dla takiego bohatera jakim dla Rosji był Wojciech Jaruzelski, znajdą stosowne miejsce. On powinien spocząć pod murami Kremla razem ze Stalinem, Breżniewem, Leninem i innymi sowieckimi liderami. A jeśli Rosjanie nie będą zainteresowani pochowaniem w godnym miejscu człowieka, który działając dla ZSRS gnębił swoich rodaków, to można Jaruzelskiego pochować na cmentarzu żołnierzy sowieckich. To jest odpowiednie miejsce.

Wiele osób wskazuje, że jednak mimo wszystko Jaruzelski był prezydentem Polski, więc należą mu się honory. Co Pan o tym sądzi?

Wojciech Jaruzelski nie był polskim prezydentem, był dyktatorem. On nigdy nie był prezydentem wybranym przez Polaków w wyborach. Z takich prezydentów, jak Jaruzelski, to mieliśmy i Bieruta. To nie ma nic wspólnego z byciem prezydentem.

Inne osoby mówią, że choć Jaruzelski na Powązkach wojskowych leżeć nie powinien, ale przecież leży tam wielu podobnych czy nawet gorszych...

To nie jest argument, że tam są pochowani inni, gorsi od niego czy równie źli. Być może groby części z nich – w czasie prac na Łączce – zostaną przeniesione. A poza tym fakt, że kiedyś popełniano błędy nie znaczy, że dziś w wolnej Polsce, mamy te błędy nadal popełniać.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. wPolityce.pl/TVP Info]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook