Jedynie prawda jest ciekawa


Giertych straszy powrotem IV RP

10.07.2015

„Władza polityczna chce wpływać na władzę sądowniczą. Mają być takie wyroki, jakie się podobają PiS” – straszy na Roman Giertych odnosząc się do dobrych notowań Prawa i Sprawiedliwości oraz katowickiej konwencji partii.

Giertych, który zapowiedział start w wyborach do Senatu, poczuł wiatr w żaglach i wyznaczył sobie misję: „szerzenie prawdy o Prawie i Sprawiedliwości.”

- Gdzie teraz są Ziobro, Kamiński i Macierewicz? W Kosmosie? Niestety nie. Nie wylecieli na misję na Marsa, a mieliby moje stuprocentowe poparcie – powiedział Roman Giertych w programie „Gość poranka” w TVP Info. Adwokat zaznaczył, że gdyby PiS wygrało wybory, trójka polityków objęłaby kluczowe stanowiska w rządzie.

- Macierewicz szykuje się na szefa MSW, Kamiński chce być szefem CBA, Ziobro chce wrócić do prokuratury. Tak panowie chcą spędzić swoją przyszłość – twierdzi Giertych, nie wyjaśniając skąd ma takie informacje.

Adwokat odniósł się także do wyciągniętej przez Platformę jednej z dyskusji podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości o rzekomym badaniu wariografem prokuratorów.  – To pomysły z piekła rodem – powiedział Giertych.

Adwokat ostrzegał również przed propozycją ustawowego prawa do prowokacji zaproponowaną przez Zbigniewa Ziobrę. – Państwo, gdzie służby podżegają obywateli to marzenie PiS, ale nie Polski – powiedział Giertych, który złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie wypowiedzi Ziobry. – Formułowanie opinii o sędziach godzi w ich konstytucyjną ochronę – dodał.

Zdaniem Giertycha Prawo i Sprawiedliwość to partia przepełniona nienawiścią i dlatego też chcą oni odwołania Donalda Tuska ze stanowiska szefa Rady Europejskiej.

– Czemu go nie popierają? Bo go nienawidzą. Jak można podważać jego stanowisko? Jest to Polak na najwyższym stanowisku w strukturach międzynarodowych. Nawet jeżeli się z nim nie zgadzają, to powinni go wspierać jako osobę, która może w jakiś sposób pomóc Polsce – powiedział Giertych, przy czym zaznaczył, że nie wierzy w zmianę nastawienia PiS-u do przewodniczącego Rady Europejskiej. – Tusk w głowach PiS-u odpowiedzialny jest za zamach smoleński, to jest osoba, która współpracowała z Putinem. To są ich fobie – powiedział Giertych.

mmil/TVP.info

[Fot. TVP.info]

 

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook