Jedynie prawda jest ciekawa

Giertych straszy powrotem IV RP

10.07.2015

„Władza polityczna chce wpływać na władzę sądowniczą. Mają być takie wyroki, jakie się podobają PiS” – straszy na Roman Giertych odnosząc się do dobrych notowań Prawa i Sprawiedliwości oraz katowickiej konwencji partii.

Giertych, który zapowiedział start w wyborach do Senatu, poczuł wiatr w żaglach i wyznaczył sobie misję: „szerzenie prawdy o Prawie i Sprawiedliwości.”

- Gdzie teraz są Ziobro, Kamiński i Macierewicz? W Kosmosie? Niestety nie. Nie wylecieli na misję na Marsa, a mieliby moje stuprocentowe poparcie – powiedział Roman Giertych w programie „Gość poranka” w TVP Info. Adwokat zaznaczył, że gdyby PiS wygrało wybory, trójka polityków objęłaby kluczowe stanowiska w rządzie.

- Macierewicz szykuje się na szefa MSW, Kamiński chce być szefem CBA, Ziobro chce wrócić do prokuratury. Tak panowie chcą spędzić swoją przyszłość – twierdzi Giertych, nie wyjaśniając skąd ma takie informacje.

Adwokat odniósł się także do wyciągniętej przez Platformę jednej z dyskusji podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości o rzekomym badaniu wariografem prokuratorów.  – To pomysły z piekła rodem – powiedział Giertych.

Adwokat ostrzegał również przed propozycją ustawowego prawa do prowokacji zaproponowaną przez Zbigniewa Ziobrę. – Państwo, gdzie służby podżegają obywateli to marzenie PiS, ale nie Polski – powiedział Giertych, który złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie wypowiedzi Ziobry. – Formułowanie opinii o sędziach godzi w ich konstytucyjną ochronę – dodał.

Zdaniem Giertycha Prawo i Sprawiedliwość to partia przepełniona nienawiścią i dlatego też chcą oni odwołania Donalda Tuska ze stanowiska szefa Rady Europejskiej.

– Czemu go nie popierają? Bo go nienawidzą. Jak można podważać jego stanowisko? Jest to Polak na najwyższym stanowisku w strukturach międzynarodowych. Nawet jeżeli się z nim nie zgadzają, to powinni go wspierać jako osobę, która może w jakiś sposób pomóc Polsce – powiedział Giertych, przy czym zaznaczył, że nie wierzy w zmianę nastawienia PiS-u do przewodniczącego Rady Europejskiej. – Tusk w głowach PiS-u odpowiedzialny jest za zamach smoleński, to jest osoba, która współpracowała z Putinem. To są ich fobie – powiedział Giertych.

mmil/TVP.info

[Fot. TVP.info]

 

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook