Jedynie prawda jest ciekawa


Giertych straszy powrotem IV RP

10.07.2015

„Władza polityczna chce wpływać na władzę sądowniczą. Mają być takie wyroki, jakie się podobają PiS” – straszy na Roman Giertych odnosząc się do dobrych notowań Prawa i Sprawiedliwości oraz katowickiej konwencji partii.

Giertych, który zapowiedział start w wyborach do Senatu, poczuł wiatr w żaglach i wyznaczył sobie misję: „szerzenie prawdy o Prawie i Sprawiedliwości.”

- Gdzie teraz są Ziobro, Kamiński i Macierewicz? W Kosmosie? Niestety nie. Nie wylecieli na misję na Marsa, a mieliby moje stuprocentowe poparcie – powiedział Roman Giertych w programie „Gość poranka” w TVP Info. Adwokat zaznaczył, że gdyby PiS wygrało wybory, trójka polityków objęłaby kluczowe stanowiska w rządzie.

- Macierewicz szykuje się na szefa MSW, Kamiński chce być szefem CBA, Ziobro chce wrócić do prokuratury. Tak panowie chcą spędzić swoją przyszłość – twierdzi Giertych, nie wyjaśniając skąd ma takie informacje.

Adwokat odniósł się także do wyciągniętej przez Platformę jednej z dyskusji podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości o rzekomym badaniu wariografem prokuratorów.  – To pomysły z piekła rodem – powiedział Giertych.

Adwokat ostrzegał również przed propozycją ustawowego prawa do prowokacji zaproponowaną przez Zbigniewa Ziobrę. – Państwo, gdzie służby podżegają obywateli to marzenie PiS, ale nie Polski – powiedział Giertych, który złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie wypowiedzi Ziobry. – Formułowanie opinii o sędziach godzi w ich konstytucyjną ochronę – dodał.

Zdaniem Giertycha Prawo i Sprawiedliwość to partia przepełniona nienawiścią i dlatego też chcą oni odwołania Donalda Tuska ze stanowiska szefa Rady Europejskiej.

– Czemu go nie popierają? Bo go nienawidzą. Jak można podważać jego stanowisko? Jest to Polak na najwyższym stanowisku w strukturach międzynarodowych. Nawet jeżeli się z nim nie zgadzają, to powinni go wspierać jako osobę, która może w jakiś sposób pomóc Polsce – powiedział Giertych, przy czym zaznaczył, że nie wierzy w zmianę nastawienia PiS-u do przewodniczącego Rady Europejskiej. – Tusk w głowach PiS-u odpowiedzialny jest za zamach smoleński, to jest osoba, która współpracowała z Putinem. To są ich fobie – powiedział Giertych.

mmil/TVP.info

[Fot. TVP.info]

 

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook