Jedynie prawda jest ciekawa


Giertych straszy powrotem IV RP

10.07.2015

„Władza polityczna chce wpływać na władzę sądowniczą. Mają być takie wyroki, jakie się podobają PiS” – straszy na Roman Giertych odnosząc się do dobrych notowań Prawa i Sprawiedliwości oraz katowickiej konwencji partii.

Giertych, który zapowiedział start w wyborach do Senatu, poczuł wiatr w żaglach i wyznaczył sobie misję: „szerzenie prawdy o Prawie i Sprawiedliwości.”

- Gdzie teraz są Ziobro, Kamiński i Macierewicz? W Kosmosie? Niestety nie. Nie wylecieli na misję na Marsa, a mieliby moje stuprocentowe poparcie – powiedział Roman Giertych w programie „Gość poranka” w TVP Info. Adwokat zaznaczył, że gdyby PiS wygrało wybory, trójka polityków objęłaby kluczowe stanowiska w rządzie.

- Macierewicz szykuje się na szefa MSW, Kamiński chce być szefem CBA, Ziobro chce wrócić do prokuratury. Tak panowie chcą spędzić swoją przyszłość – twierdzi Giertych, nie wyjaśniając skąd ma takie informacje.

Adwokat odniósł się także do wyciągniętej przez Platformę jednej z dyskusji podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości o rzekomym badaniu wariografem prokuratorów.  – To pomysły z piekła rodem – powiedział Giertych.

Adwokat ostrzegał również przed propozycją ustawowego prawa do prowokacji zaproponowaną przez Zbigniewa Ziobrę. – Państwo, gdzie służby podżegają obywateli to marzenie PiS, ale nie Polski – powiedział Giertych, który złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie wypowiedzi Ziobry. – Formułowanie opinii o sędziach godzi w ich konstytucyjną ochronę – dodał.

Zdaniem Giertycha Prawo i Sprawiedliwość to partia przepełniona nienawiścią i dlatego też chcą oni odwołania Donalda Tuska ze stanowiska szefa Rady Europejskiej.

– Czemu go nie popierają? Bo go nienawidzą. Jak można podważać jego stanowisko? Jest to Polak na najwyższym stanowisku w strukturach międzynarodowych. Nawet jeżeli się z nim nie zgadzają, to powinni go wspierać jako osobę, która może w jakiś sposób pomóc Polsce – powiedział Giertych, przy czym zaznaczył, że nie wierzy w zmianę nastawienia PiS-u do przewodniczącego Rady Europejskiej. – Tusk w głowach PiS-u odpowiedzialny jest za zamach smoleński, to jest osoba, która współpracowała z Putinem. To są ich fobie – powiedział Giertych.

mmil/TVP.info

[Fot. TVP.info]

 

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook