Jedynie prawda jest ciekawa


Giertych pluje: Kurski do kłamca i donosiciel

27.07.2015

Giertych jest oburzony, ponieważ to Kurski poinformował o łamaniu prawa przez Sikorskiego.

Roman Giertych, mecenas ludzi obecnej władzy, oburza się na Jacka Kurskiego. Powód? Były europoseł zawiadomił prokuraturę o niezgodnych z prawem praktykach Radosława Sikorskiego. Kurski ujawnił, że to on informował śledczych, że były marszałek wyłudzał pieniądze na tzw. kilometrówki, choć jeździł rządowymi limuzynami.

11 lutego 2015 r Kurski wskazał, że „Sikorski nie odbył deklarowanych podróży samochodem prywatnym i mógł w związku z tym niezasadnie pobrać z Kancelarii Sejmu środki w kwocie 80 tys zł”. Zeznając w śledztwie jako świadek, skupił się szczególnie na 2011 roku. I przekonywał prokuratorów, że Sikorski „nie mógł w tym czasie wykorzystać wskazanej kwoty 26 500 zł ryczałtu na przejazdy samochodem prywatnym, gdyż z racji pełnionej funkcji od poniedziałku do piątku musiał pracować w MSZ”. Dowodził, że był to rok wyborczy, „zatem od dnia 8 lipca 2011 r. do 9 października 2011 r. Sikorski nie mógł rozliczać kilometrówki”.

Sprawa oburzyła bardzo mec. Giertych, który linkuje tekst na ten temat na swoim profilu na Facebooku. I komentuje przy tym: „Już 8 lat temu udowodniłem, że Jacek Kurski to kłamca. Teraz został jeszcze donosicielem”.

Giertych, prywatnie przyjaciel Sikorskiego, nawiązał do swoich słów sprzed lat, w których przekonywał, że Kurski był przeciwny wprowadzaniu mundurków w szkołach, choć chwalił się tym, że PiS doprowadził do tej zmiany. Wtedy Giertych zarzucił kłamstwo ówczesnemu politykowi PiS-u.

Jak widać stare zadry Giertycha są świeże. I może dlatego mecenas jednoznacznie krytykuje Kurskiego za informowanie prokuratury o łamaniu w Polsce prawa. Zaskakujące stanowisko, jak na prawnika, który obecnie wybiera się do Senatu...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook