Jedynie prawda jest ciekawa

Giertych pluje: Kurski do kłamca i donosiciel

27.07.2015

Giertych jest oburzony, ponieważ to Kurski poinformował o łamaniu prawa przez Sikorskiego.

Roman Giertych, mecenas ludzi obecnej władzy, oburza się na Jacka Kurskiego. Powód? Były europoseł zawiadomił prokuraturę o niezgodnych z prawem praktykach Radosława Sikorskiego. Kurski ujawnił, że to on informował śledczych, że były marszałek wyłudzał pieniądze na tzw. kilometrówki, choć jeździł rządowymi limuzynami.

11 lutego 2015 r Kurski wskazał, że „Sikorski nie odbył deklarowanych podróży samochodem prywatnym i mógł w związku z tym niezasadnie pobrać z Kancelarii Sejmu środki w kwocie 80 tys zł”. Zeznając w śledztwie jako świadek, skupił się szczególnie na 2011 roku. I przekonywał prokuratorów, że Sikorski „nie mógł w tym czasie wykorzystać wskazanej kwoty 26 500 zł ryczałtu na przejazdy samochodem prywatnym, gdyż z racji pełnionej funkcji od poniedziałku do piątku musiał pracować w MSZ”. Dowodził, że był to rok wyborczy, „zatem od dnia 8 lipca 2011 r. do 9 października 2011 r. Sikorski nie mógł rozliczać kilometrówki”.

Sprawa oburzyła bardzo mec. Giertych, który linkuje tekst na ten temat na swoim profilu na Facebooku. I komentuje przy tym: „Już 8 lat temu udowodniłem, że Jacek Kurski to kłamca. Teraz został jeszcze donosicielem”.

Giertych, prywatnie przyjaciel Sikorskiego, nawiązał do swoich słów sprzed lat, w których przekonywał, że Kurski był przeciwny wprowadzaniu mundurków w szkołach, choć chwalił się tym, że PiS doprowadził do tej zmiany. Wtedy Giertych zarzucił kłamstwo ówczesnemu politykowi PiS-u.

Jak widać stare zadry Giertycha są świeże. I może dlatego mecenas jednoznacznie krytykuje Kurskiego za informowanie prokuratury o łamaniu w Polsce prawa. Zaskakujące stanowisko, jak na prawnika, który obecnie wybiera się do Senatu...

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook