Jedynie prawda jest ciekawa


Gen. Skrzypczak: Ukrainie trzeba pomagać

10.03.2015

Były dowódca Wojsk Lądowych gen. Waldemar Skrzypczak podkreśla, że Polacy nie powinni być bierni wobec wojny na Ukrainie, ponieważ istnienie tego państwa leży w naszym interesie.

„Naszą racją stanu jest silna Ukraina za naszą wschodnią granicą, Ukraina, która dąży do Unii Europejskiej. Ukrainie trzeba pomagać i wysyłać misje szkoleniową oraz pomoc militarną, ale tylko jeśli będzie to wspólna akcja NATO albo Unii” - powiedział na antenie Radia WNET gen. Skrzypczak.

Wojskowy wyraził swoją aprobatę dla pomysłu zwiększenia sił mobilizacyjnych Polski. „Rozpoczęcie naboru wolontariuszy jest jak najbardziej uzasadnione. Od trzech lat postulowałem żeby taką służbę uruchomić. Przy założeniu, że będziemy rocznie szkolić dziesięć tysięcy żołnierzy rezerwy to będzie to dobry potencjał na przyszłość” - podkreślił b. dowódca Wojska Lądowych.

Gen. Skrzypczak skrytykował również brak odpowiednich działań ze strony rządzących w dziedzinie wojskowości. „Wyszkolenie żołnierzy przez 12 lat kosztowało podatników ogromne pieniądze. Boleję bardzo, że ministerstwo nie ma pomysłu co z tymi żołnierzami zrobić. Państwo nie stworzyło systemu, aby wykorzystać ludzi, do tego do czego są wyszkoleni, mimo że były takie pomysły. To są ludzie, którzy poświęcili 12 lat dla armii i dla kraju, a teraz nagle, są przez tą armię wyrzucani. Jakie państwo na to stać, okazuje się, że tylko Polskę” - podkreśla b. wiceminister obrony narodowej.

B. dowódca Wojsk Lądowych odniósł się również do działań Rosjan na terenie Ukrainy. „Rosja łożyła ogromne środki na modernizację sił zbrojnych, które są jest coraz lepiej przygotowana i do prowadzenia walk. Natomiast sama taktyka na polu walki nie zmieniła się od czasów Układu Warszawskiego” - zaznaczył gen. Skrzypczak.

gah/radiownet.pl

[fot. YouTube]


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook