Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Gen. Skrzypczak: Ukrainie trzeba pomagać

10.03.2015

Były dowódca Wojsk Lądowych gen. Waldemar Skrzypczak podkreśla, że Polacy nie powinni być bierni wobec wojny na Ukrainie, ponieważ istnienie tego państwa leży w naszym interesie.

„Naszą racją stanu jest silna Ukraina za naszą wschodnią granicą, Ukraina, która dąży do Unii Europejskiej. Ukrainie trzeba pomagać i wysyłać misje szkoleniową oraz pomoc militarną, ale tylko jeśli będzie to wspólna akcja NATO albo Unii” - powiedział na antenie Radia WNET gen. Skrzypczak.

Wojskowy wyraził swoją aprobatę dla pomysłu zwiększenia sił mobilizacyjnych Polski. „Rozpoczęcie naboru wolontariuszy jest jak najbardziej uzasadnione. Od trzech lat postulowałem żeby taką służbę uruchomić. Przy założeniu, że będziemy rocznie szkolić dziesięć tysięcy żołnierzy rezerwy to będzie to dobry potencjał na przyszłość” - podkreślił b. dowódca Wojska Lądowych.

Gen. Skrzypczak skrytykował również brak odpowiednich działań ze strony rządzących w dziedzinie wojskowości. „Wyszkolenie żołnierzy przez 12 lat kosztowało podatników ogromne pieniądze. Boleję bardzo, że ministerstwo nie ma pomysłu co z tymi żołnierzami zrobić. Państwo nie stworzyło systemu, aby wykorzystać ludzi, do tego do czego są wyszkoleni, mimo że były takie pomysły. To są ludzie, którzy poświęcili 12 lat dla armii i dla kraju, a teraz nagle, są przez tą armię wyrzucani. Jakie państwo na to stać, okazuje się, że tylko Polskę” - podkreśla b. wiceminister obrony narodowej.

B. dowódca Wojsk Lądowych odniósł się również do działań Rosjan na terenie Ukrainy. „Rosja łożyła ogromne środki na modernizację sił zbrojnych, które są jest coraz lepiej przygotowana i do prowadzenia walk. Natomiast sama taktyka na polu walki nie zmieniła się od czasów Układu Warszawskiego” - zaznaczył gen. Skrzypczak.

gah/radiownet.pl

[fot. YouTube]


Słowa kluczowe:

Ukraina

,

NATO

,

granica

,

racja stanu

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook