Jedynie prawda jest ciekawa

Gen. Skrzypczak: "Putin traci wpływy w tym regionie"

09.07.2016

"Jedną z idei Putina (...) była odbudowa imperium rosyjskiego Byłe kraje Układu Warszawskiego wyłamują się z planu Putina" - mówił generał w rozmowie z "SE".

W opinii Skrzypczaka, dodatkowe bataliony Sojuszu na wschodniej flance, nie są w stanie przestraszyć Rosji. "To nie przestraszy Putina. Putin wie, że NATO nie dokona agresji na Rosję. Putin nie ma się czego bać. Natomiast prezydent Rosji traci wpływy w regionie, gdzie Rosja miała wpływy. Jedną z idei Putina, kiedy przejął władzę w Rosji, była odbudowa imperium rosyjskiego i stref wpływów. Byłe kraje Układu Warszawskiego wyłamują się z planu Putina. To go najbardziej irytuje" - wskazywał.

Zdaniem generała recepta na pokój, jest tylko jedna. "Jeżeli chcemy zachować pokój, to musimy utrzymać dialog" - powiedział. Skrzypczak podkreślił jednocześnie, że ze strony Rosji nie grozi nam niebezpieczeństwo. "Putin wyłącznie dla Rosjan jest przywódcą świata. Rosyjska propaganda jest bardzo kreatywna i wykreowała go na potężnego gracza. Putin to papierowy niedźwiedź, który jest coraz słabszy. Rosji nie stać na długotrwałą wojnę. Wojna z NATO Rosję by zniszczyła. Rosja nigdy by się nie odrodziła w takim kształcie, w jakim jest obecnie. Putin ma tego świadomość. Polacy nie powinni obawiać się Putina. On jest za słaby, żeby nam zagrażać" - tłumaczył. 

kk/SE

[fot. YouTube/TV Republika]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook