Jedynie prawda jest ciekawa


Gen. Skrzypczak: Piloci zostali osądzeni

16.01.2012

Za oskarżeniami pod adresem pilotów nie stały nigdy żadne dowody czy argumenty. Dziś jest czas dla tych, którzy mówili błędne rzeczy, żeby się oczyścili – tłumaczy portalowi Stefczyk.info generał Waldemar Skrzypczak.

Stefczyk.info: Zgodnie z ostatnimi doniesieniami prokuratury wojskowej oraz ekspertyzami krakowskiego instytutu, nie ma dowodów na obecność gen. Błasika w kokpicie rządowego Tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku. To stoi w sprzeczności wobec propagandy, która oskarżała gen. Błasika o naciski a pilotów o błędy czynione pod presją.

Gen. Waldemar Skrzypczak: Ja od początku broniłem pilotów. W swoich wypowiedziach wskazywałem, że nie wierzę, by oni popełniali błędy pod wpływem presji.

Jakie powinny być dalsze kroki ws. Smoleńska?

W moim odczuciu należy zmienić sposób debaty o katastrofie. Obecnie rani się bliskich ofiar. Czas jest, by sprawy katastrofy rozstrzygano na salach sądowych, a nie w mediach. To uderza w rodziny.

Nie sądzi Pan, że nacisk społeczny jest w tej sprawie ważny?

Co nacisk opinii publicznej zmieni? Sądy są niezawisłe. Skoro zebrano tyle dowodów dotyczących katastrofy, czas na rozstrzygnięcia. Trzeba dać rodzinom świadectwo tego, co się działo w Smoleńsku, a po drugie, pokazać społeczeństwu, jaka jest prawda.

Solidarna Polska apeluje do rządu, by zorganizował kampanię informacyjną dot. gen. Błasika. Politycy SP chcą zmazać bezprawne oskarżenia wobec generała. Jak Pan to ocenia?

Wydaję mi się, że ten apel powinien być głównie kierowany do mediów. To one powinny oczyścić pilotów z tych brudów i rzeczy nieprawdziwych, które o nich napisano. Uważam, że dopóki nie będzie dowodów, ani wyroków nie wolno nikogo oskarżać i osądzać. A nasi piloci zostali osądzeni. Media powinny więc oczyścić ich z zarzutów, o których pisały. Szczególnie, że za tymi oskarżeniami nie stały nigdy żadne dowody czy argumenty. Dziś jest czas dla tych, którzy mówili błędne rzeczy, żeby się oczyścili.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[fot. Mak.ru]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook