Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Gen. Polko: Trzeba popracować nad naszą demokracją

25.05.2014

„To jest przerażające, jeśli człowiek tak kompetentny się nie dostaje” - mówi gen. Roman Polko.

Gen. Roman Polko w rozmowie z portalem Stefczyk.info przekonuje, że wybory do PE pokazały błędy w polskiej demokracji. „Wybory europejskie rozczarowały pod każdym względem. Nie dyskutowaliśmy o sprawach europejskich, nie dyskutowaliśmy o tym, co posłowie będą robić w Brukseli. Postawiono na celebrytów, na partie, a w małym stopniu na kompetencje” - tłumaczy.

Dodaje, że dziwi go fakt, że do PE nie dostał się Witold Waszczykowski, kandydat PiS, były wiceszef MSZ oraz były wiceszef BBN. „Dla mnie największym rozczarowaniem jest to, że – jak się obecnie wydaje – Witold Waszczykowski nie dostał się do PE. To jest przerażające, jeśli człowiek tak kompetentny, obyty w polityce międzynarodowej się nie dostaje. Zapewne przegrał z jakimś piłkarzem, pływaczką czy kimś równie kompetentnym. To znaczy, że coś niedobrego się dzieje. Trzeba popracować nad naszą demokracją” - przekonuje rozmówca Stefczyk.info.

Generał Polko odniósł się również do wyników wyborów na Ukrainie, które wygrał Petro Poroszenko. „Na Ukrainie mamy co prawda zwycięstwo w pierwszej turze, jednak nie było między kim wybierać. Świat cieszy się, że wybór Poroszenko dobrze wróży, ale ja nie jestem takim optymistą. Prezydent jest przeciwnikiem szybkiego wejścia Ukrainy do NATO, a z jego CV wynika, że on współpracował z każdym, ze wszystkimi rządami. To jest ogromny znak zapytania” - tłumaczy Polko.

Były szef GROM dodaje, że „przyszłość Ukrainy, jej suwerenność jest natomiast bardzo ważne”. „Jednak mam duże obawy, ponieważ wygrali oligarchowie, a nie lud. Tymczasem Ukraińcy zaczęli od walki z korupcją, walką z oligarchizacją życia publicznego. Poroszenko sam jest natomiast oligarchą. Rewolucja na Majdanie opierała się na walce z układami, korupcją. Całe państwo chodziło na pasku oligarchów” - tłumaczy gen. Polko.

TK
[Fot. Profil gen. Polko/Facebook]

Warto poczytać

 1. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 2. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 3. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

 4. Google1477x83143-2016 23.10.2016

  W nowym numerze "wSieci"

  W numerze ekskluzywny wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą.

 5. wpolitycewildstein 23.10.2016

  Wildstein: Nie potrafimy odróżniać świata wirtualnego od rzeczywistego

  Telewizja cały czas sprawia takie wrażenie, że wszyscy możemy być tymi, którzy są najwyżej.

 6. money-3679731920 23.10.2016

  Kuźmiuk: PO i Nowoczesna przeciw zaostrzeniu sankcji za wyłudzenie VAT

  W ostatni piątek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji kodeksu karnego przewidujące zaostrzenie sankcji za wyłudzanie podatku VAT na wielką skalę.

 7. oopo32o423432 22.10.2016

  Prof. Piotrowski: "Kanadzie bardziej zależy na CETA"

  "Jeśli ta umowa wejdzie w życie, to zapewni dodatkowych 80 tys. miejsc pracy w Kanadzie. Pozostaje więc pytanie: co zapewni Europejczykom i Polakom?"

 8. zari 22.10.2016

  Zaremba: PiS nie stracił przez "Czarny protest"

  Publicysta "wSieci" o przewadze sondażowej Prawa i Sprawiedliwości.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook