Jedynie prawda jest ciekawa


Gen. Polko: Trzeba popracować nad naszą demokracją

25.05.2014

„To jest przerażające, jeśli człowiek tak kompetentny się nie dostaje” - mówi gen. Roman Polko.

Gen. Roman Polko w rozmowie z portalem Stefczyk.info przekonuje, że wybory do PE pokazały błędy w polskiej demokracji. „Wybory europejskie rozczarowały pod każdym względem. Nie dyskutowaliśmy o sprawach europejskich, nie dyskutowaliśmy o tym, co posłowie będą robić w Brukseli. Postawiono na celebrytów, na partie, a w małym stopniu na kompetencje” - tłumaczy.

Dodaje, że dziwi go fakt, że do PE nie dostał się Witold Waszczykowski, kandydat PiS, były wiceszef MSZ oraz były wiceszef BBN. „Dla mnie największym rozczarowaniem jest to, że – jak się obecnie wydaje – Witold Waszczykowski nie dostał się do PE. To jest przerażające, jeśli człowiek tak kompetentny, obyty w polityce międzynarodowej się nie dostaje. Zapewne przegrał z jakimś piłkarzem, pływaczką czy kimś równie kompetentnym. To znaczy, że coś niedobrego się dzieje. Trzeba popracować nad naszą demokracją” - przekonuje rozmówca Stefczyk.info.

Generał Polko odniósł się również do wyników wyborów na Ukrainie, które wygrał Petro Poroszenko. „Na Ukrainie mamy co prawda zwycięstwo w pierwszej turze, jednak nie było między kim wybierać. Świat cieszy się, że wybór Poroszenko dobrze wróży, ale ja nie jestem takim optymistą. Prezydent jest przeciwnikiem szybkiego wejścia Ukrainy do NATO, a z jego CV wynika, że on współpracował z każdym, ze wszystkimi rządami. To jest ogromny znak zapytania” - tłumaczy Polko.

Były szef GROM dodaje, że „przyszłość Ukrainy, jej suwerenność jest natomiast bardzo ważne”. „Jednak mam duże obawy, ponieważ wygrali oligarchowie, a nie lud. Tymczasem Ukraińcy zaczęli od walki z korupcją, walką z oligarchizacją życia publicznego. Poroszenko sam jest natomiast oligarchą. Rewolucja na Majdanie opierała się na walce z układami, korupcją. Całe państwo chodziło na pasku oligarchów” - tłumaczy gen. Polko.

TK
[Fot. Profil gen. Polko/Facebook]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook