Jedynie prawda jest ciekawa

Gen. Polko: Trzeba popracować nad naszą demokracją

25.05.2014

„To jest przerażające, jeśli człowiek tak kompetentny się nie dostaje” - mówi gen. Roman Polko.

Gen. Roman Polko w rozmowie z portalem Stefczyk.info przekonuje, że wybory do PE pokazały błędy w polskiej demokracji. „Wybory europejskie rozczarowały pod każdym względem. Nie dyskutowaliśmy o sprawach europejskich, nie dyskutowaliśmy o tym, co posłowie będą robić w Brukseli. Postawiono na celebrytów, na partie, a w małym stopniu na kompetencje” - tłumaczy.

Dodaje, że dziwi go fakt, że do PE nie dostał się Witold Waszczykowski, kandydat PiS, były wiceszef MSZ oraz były wiceszef BBN. „Dla mnie największym rozczarowaniem jest to, że – jak się obecnie wydaje – Witold Waszczykowski nie dostał się do PE. To jest przerażające, jeśli człowiek tak kompetentny, obyty w polityce międzynarodowej się nie dostaje. Zapewne przegrał z jakimś piłkarzem, pływaczką czy kimś równie kompetentnym. To znaczy, że coś niedobrego się dzieje. Trzeba popracować nad naszą demokracją” - przekonuje rozmówca Stefczyk.info.

Generał Polko odniósł się również do wyników wyborów na Ukrainie, które wygrał Petro Poroszenko. „Na Ukrainie mamy co prawda zwycięstwo w pierwszej turze, jednak nie było między kim wybierać. Świat cieszy się, że wybór Poroszenko dobrze wróży, ale ja nie jestem takim optymistą. Prezydent jest przeciwnikiem szybkiego wejścia Ukrainy do NATO, a z jego CV wynika, że on współpracował z każdym, ze wszystkimi rządami. To jest ogromny znak zapytania” - tłumaczy Polko.

Były szef GROM dodaje, że „przyszłość Ukrainy, jej suwerenność jest natomiast bardzo ważne”. „Jednak mam duże obawy, ponieważ wygrali oligarchowie, a nie lud. Tymczasem Ukraińcy zaczęli od walki z korupcją, walką z oligarchizacją życia publicznego. Poroszenko sam jest natomiast oligarchą. Rewolucja na Majdanie opierała się na walce z układami, korupcją. Całe państwo chodziło na pasku oligarchów” - tłumaczy gen. Polko.

TK
[Fot. Profil gen. Polko/Facebook]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook