Jedynie prawda jest ciekawa

Gen. Polko: Trzeba popracować nad naszą demokracją

25.05.2014

„To jest przerażające, jeśli człowiek tak kompetentny się nie dostaje” - mówi gen. Roman Polko.

Gen. Roman Polko w rozmowie z portalem Stefczyk.info przekonuje, że wybory do PE pokazały błędy w polskiej demokracji. „Wybory europejskie rozczarowały pod każdym względem. Nie dyskutowaliśmy o sprawach europejskich, nie dyskutowaliśmy o tym, co posłowie będą robić w Brukseli. Postawiono na celebrytów, na partie, a w małym stopniu na kompetencje” - tłumaczy.

Dodaje, że dziwi go fakt, że do PE nie dostał się Witold Waszczykowski, kandydat PiS, były wiceszef MSZ oraz były wiceszef BBN. „Dla mnie największym rozczarowaniem jest to, że – jak się obecnie wydaje – Witold Waszczykowski nie dostał się do PE. To jest przerażające, jeśli człowiek tak kompetentny, obyty w polityce międzynarodowej się nie dostaje. Zapewne przegrał z jakimś piłkarzem, pływaczką czy kimś równie kompetentnym. To znaczy, że coś niedobrego się dzieje. Trzeba popracować nad naszą demokracją” - przekonuje rozmówca Stefczyk.info.

Generał Polko odniósł się również do wyników wyborów na Ukrainie, które wygrał Petro Poroszenko. „Na Ukrainie mamy co prawda zwycięstwo w pierwszej turze, jednak nie było między kim wybierać. Świat cieszy się, że wybór Poroszenko dobrze wróży, ale ja nie jestem takim optymistą. Prezydent jest przeciwnikiem szybkiego wejścia Ukrainy do NATO, a z jego CV wynika, że on współpracował z każdym, ze wszystkimi rządami. To jest ogromny znak zapytania” - tłumaczy Polko.

Były szef GROM dodaje, że „przyszłość Ukrainy, jej suwerenność jest natomiast bardzo ważne”. „Jednak mam duże obawy, ponieważ wygrali oligarchowie, a nie lud. Tymczasem Ukraińcy zaczęli od walki z korupcją, walką z oligarchizacją życia publicznego. Poroszenko sam jest natomiast oligarchą. Rewolucja na Majdanie opierała się na walce z układami, korupcją. Całe państwo chodziło na pasku oligarchów” - tłumaczy gen. Polko.

TK
[Fot. Profil gen. Polko/Facebook]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook