Jedynie prawda jest ciekawa


Gen. Polko: Polska nie jest wolna od zagrożenia terroryzmem

08.04.2016

Analizując wydarzenia, które mają miejsce na świecie, musimy zdawać sobie sprawę, że nie jesteśmy wyizolowaną wyspą. Niektóre zagrożenia, które dzisiaj dotykają Francję lub Belgię –jedynie wydają się odległe, a niebawem mogą wystąpić także u nas - uważa gen. Roman Polko.

Kwestia bezpieczeństwa zawsze jest odczuciem subiektywnym i zależy od indywidualnego podejścia każdego człowieka. Jak powiedział dla portalu eNewsroom.pl gen. Roman Polko, bezpieczeństwo jest nie tylko związane z zagrożeniem terroryzmem. To także poczucie bezpieczeństwa we własnym środowisku, dostęp do służby zdrowia i wiele innych podobnych elementów.
 

– Analizując wydarzenia, które mają miejsce na świecie, musimy zdawać sobie sprawę, że nie jesteśmy wyizolowaną wyspą. Niektóre zagrożenia, które dzisiaj dotykają Francję lub Belgię –jedynie wydają się odległe, a niebawem mogą wystąpić także u nas. Jeżeli chcemy czuć się bezpiecznie, konieczne jest zbudowanie systemu, który będzie mógł w porę i skutecznie reagować. Każdy z jego elementów musi być spójny i zdolny do synergicznego przeciwdziałania sytuacji kryzysowej. Potrzebne są także skoordynowane służby, których kompetencje nie nakładają się na siebie. Ponadto warto zadbać o odpowiednie procedury i kwestie prawne, które w przypadku Polski nie zostały jeszcze doprecyzowane. Mowa tu m.in. o Policji, która od wielu lat nie może uzyskać uprawnień do tzw. „strzału bezpieczeństwa”. Chciałbym podkreślić, że prawo powinno chronić antyterrorystów – którzy będą wiedzieć, iż używając w uzasadnionych przypadkach siły, nie poniosą z tego tytułu szkody. Istotny jest także poziom świadomości społecznej, który jest wciąż zbyt niski. Kluczowa jest także edukacja. Ucząc właściwych postaw, powinniśmy jednoznacznie zaznaczyć co jest ważne i robić to przy każdej możliwej okazji – ocenił Polko.

Całą rozmowę można obejrzeć TUTAJ

enewsroom.pl/ansa

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook