Jedynie prawda jest ciekawa


Gen. Polko: Niemcy w UE grają w ping-ponga

31.05.2016

"W dużej mierze właśnie Niemcy odpowiadają za obecną sytuację, gdyż to oni zachęcali uchodźców, by przybywali do Europy" - mówił dla Fronda.pl gen. Polko.

"Takie są owoce niespójnej strategii kanclerz Merkel w stosunku do wszystkich uchodźców, z różnych stron świata. Zarówno tych uciekających przed wojną, jak i imigrantów ekonomicznych, którzy nie po to przybywają do Europy, aby chronić siebie i swoje rodziny przed wojną, a po prostu szukają tu łatwiejszego życia." - mówił w wywiadzie dla fronda.pl gen. Roman Polko, odnosząc się do trwającego kolejny rok kryzysu migracyjnego.

Weteran misji m.in. w Afganistanie i Iraku odniósł się także do informacji, które podawał niemiecki "Die Wielt" o coraz większej liczbie Czeczenów, którzy przybywają do Niemiec, jednak w wyniku nieotrzymania prawa od azylu, będą odsyłani do Polski.

"Stąd też, bez konkretnej strategii, bez pomysłu, na jakich zasadach będziemy przyjmować u siebie tych ludzi, w jaki sposób mamy postępować z tymi, którzy nie respektują naszych norm i jak będziemy ich z powrotem odsyłać do miejsc, z których przybyli, trudno mówić o skutecznej polityce migracyjnej. Ci ludzie i tak będą bowiem szukać dla siebie miejsca, gdzie poprawność polityczna czy też brak skutecznego działania służb porządkowych, będą im pozwalać na dużą bezkarność. W Polsce jak na razie takiej bezkarności im nie zapewnimy i powinniśmy się tego trzymać. Eldorado dla imigrantów to kraje takie jak Niemcy, gdzie nie wymaga się od nich na przykład pracy czy respektowania panujących tam norm, tylko daje się im przyzwolenie, by narzucali swój sposób funkcjonowania." - wyjaśniał generał.

Zdaniem weterana wina za obecny kryzys w Europie leży po stronie Niemiec.

"To, co proponują Niemcy, zamiast rozwiązania kryzysu migracyjnego, przypomina „grę w ping-ponga” wewnątrz Unii. Takie podejście jest zwyczajnie nie w porządku, zwłaszcza że przecież w dużej mierze właśnie Niemcy odpowiadają za obecną sytuację, gdyż to oni zachęcali uchodźców, by przybywali do Europy, witali ich z otwartymi ramionami, a dziś chcą spowodować, by był to problem europejski." - mówił gen. Polko.

kk/Fronda.pl

[fot. YouTube/tvPodkarpacie.pl]


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook