Jedynie prawda jest ciekawa

Gen. Polko: Hołdujmy Żołnierzom Wyklętym

25.02.2015

„Wreszcie sięgamy po postacie związane z walką o prawdziwie wolną Polskę”.

O Żołnierzach Wyklętych oraz wojnie na wschodzie Ukrainy rozmawiał gen. Roman Polko z Radiem Wnet.

W ocenie byłego dowódcy GROM należy mówić wiele o bohaterskich Żołnierzach Niezłomnych. „Dobrze, że wreszcie sięgamy po postacie związane z walką o prawdziwie wolną Polskę. Oddając hołd Żołnierzom Wyklętym budujemy poczucie poświęcenia dla ojczyzny i przeświadczenie, że powinniśmy kontynuować tradycję ich walki o wolną Polskę” – zaznaczył generał Roman Polko. Zaprosił do uczczenia Wyklętych.

Gen. Polko komentował również sytuację na Wschodzie. W jego ocenie „w tej wojnie to Putin dyktuje warunki”. „Cały czas posiada inicjatywę, a strona Ukraińska walczy bez jakiejkolwiek strategii. To państwo od dwudziestu lat było rozkradane przez oligarchów i nie zbudowało silnych struktur, które utwierdzałyby jego niepodległość” - tłumaczy.

Dodaje, że „Rosja uruchomiła rzekę dostaw broni, amunicji oraz sprzętu wojskowego w postaci tak zwanych konwojów humanitarnych dla terrorystów, które pozwalają im niszczyć państwowość Ukrainy”. „Jakoś na ten temat opinia międzynarodowa milczy i nie słychać oburzenia ze strony Paryża i Berlina” – podkreślił generał.

Zdaniem Polko samo dostarczanie broni nie zwiększy potencjału bojowego armii Ukraińskiej. „Pozostaje pytanie czy Ukraina będzie w stanie zrobić użytek z broni, którą by dostała. Trudno jest pomóc komuś, kto sam nie ma spójnej strategii, zarówno na poziome politycznym, jak i wojskowym. Bo w armii ukraińskiej jest zbyt wielu generałów, którzy zdradzają i w tej wojnie bardziej sprzyjają Rosji niż narodowi, którego mają bronić. Gdyby siły Ukraińskie miały 20 tysięcy żołnierzy zdeterminowanych i dobrze wyszkolonych to ten teren byłaby w stanie i opanować, ale nawet tego nie posiadała” - mówił.

ez,RadioWnet.pl
[Fot. Profil R. Polko na Facebooku]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook