Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Gen. Polko: Hołdujmy Żołnierzom Wyklętym

25.02.2015

„Wreszcie sięgamy po postacie związane z walką o prawdziwie wolną Polskę”.

O Żołnierzach Wyklętych oraz wojnie na wschodzie Ukrainy rozmawiał gen. Roman Polko z Radiem Wnet.

W ocenie byłego dowódcy GROM należy mówić wiele o bohaterskich Żołnierzach Niezłomnych. „Dobrze, że wreszcie sięgamy po postacie związane z walką o prawdziwie wolną Polskę. Oddając hołd Żołnierzom Wyklętym budujemy poczucie poświęcenia dla ojczyzny i przeświadczenie, że powinniśmy kontynuować tradycję ich walki o wolną Polskę” – zaznaczył generał Roman Polko. Zaprosił do uczczenia Wyklętych.

Gen. Polko komentował również sytuację na Wschodzie. W jego ocenie „w tej wojnie to Putin dyktuje warunki”. „Cały czas posiada inicjatywę, a strona Ukraińska walczy bez jakiejkolwiek strategii. To państwo od dwudziestu lat było rozkradane przez oligarchów i nie zbudowało silnych struktur, które utwierdzałyby jego niepodległość” - tłumaczy.

Dodaje, że „Rosja uruchomiła rzekę dostaw broni, amunicji oraz sprzętu wojskowego w postaci tak zwanych konwojów humanitarnych dla terrorystów, które pozwalają im niszczyć państwowość Ukrainy”. „Jakoś na ten temat opinia międzynarodowa milczy i nie słychać oburzenia ze strony Paryża i Berlina” – podkreślił generał.

Zdaniem Polko samo dostarczanie broni nie zwiększy potencjału bojowego armii Ukraińskiej. „Pozostaje pytanie czy Ukraina będzie w stanie zrobić użytek z broni, którą by dostała. Trudno jest pomóc komuś, kto sam nie ma spójnej strategii, zarówno na poziome politycznym, jak i wojskowym. Bo w armii ukraińskiej jest zbyt wielu generałów, którzy zdradzają i w tej wojnie bardziej sprzyjają Rosji niż narodowi, którego mają bronić. Gdyby siły Ukraińskie miały 20 tysięcy żołnierzy zdeterminowanych i dobrze wyszkolonych to ten teren byłaby w stanie i opanować, ale nawet tego nie posiadała” - mówił.

ez,RadioWnet.pl
[Fot. Profil R. Polko na Facebooku]

Warto poczytać

 1. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 2. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 3. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 4. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 5. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

 6. tajanipapSIEPA 18.01.2017

  Kuźmiuk: No i wybraliśmy chadeka na przewodniczącego PE

  Wygląda na to, że Donald Tusk padnie ofiarą swoich kolegów z PO i PSL w Parlamencie Europejskim, którzy poparli na stanowisko przewodniczącego przedstawiciela swojej frakcji z nadzieją, że uda się jednak ocalić stanowisko Donalda Tuska.

 7. Zrzut-ekranu-2017-01-18-o-095110 18.01.2017

  Szef MON: Komorowski realizował cele obcych służb

  "Było to widać po stosunku do sowieckich służb specjalnych, którymi na terenie Polski miał kierować, czy też objął pieczę nad realizacją tamtych planów".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook