Jedynie prawda jest ciekawa

Gen. Polko: Działania Francji wobec zagrożeń to jest kpina

15.07.2016

„Patrząc na to, w jakim stopniu Francja zagrożona jest terroryzmem, działania powinny być dużo bardziej radykalne” – przekonywał na antenie Telewizji Republika były dowódca GROM gen. Roman Polko.

Weteran misji m.in. w Afganistanie i Iraku wskazał na szczególny moment, podczas którego doszło do zamachu w Nicei.

„Do ataku doszło, kiedy służby bezpieczeństwa defilowały i gratulowały sobie sukcesu jeśli chodzi o ochronę EURO. To pokazuje, że terroryści cały czas się uczą - po co mają uderzać, kiedy służby są przygotowane, kiedy obiekty potencjalnych ataków są silnie chronione, kiedy mogą zaatakować z zaskoczenia w zupełnie innym miejscu i czasie powodując krwawy zamach” – podkreślał. generał.

W opinii gen. Romana Polko, francuskie służby mają związane ręce przez poprawność polityczną, przez co nie mogą skutecznie walczyć z terroryzmem. Generał wskazał na miejsca, które są wylęgarnią terroryzmy, a które wciąż pozostają poza kontrolą.

„Nie tyle chodzi o brak możliwości infiltracji, co niechęć do wchodzenia w tamte rejony i przymykanie oczu na radykalne postawy. (...) Te getta dawno powinny zostać zlikwidowane, a ludzie którzy nie przystosują się do norm obowiązujących we Francji powinni być izolowani. Patrząc na to, w jakim stopniu Francja zagrożona jest terroryzmem, działania powinny być dużo bardziej radykalne” - podkreślił.

„Nawet zapowiedz prezydenta Hollande'a, który mówi, że w odwecie będzie atak w Iraku i Syrii, być może będzie także zapowiedz kolejnego marszu, który będzie pokazywał, że jesteśmy razem i się niczego nie boimy, zamiast zająć się problemami, które są wewnątrz kraju. Na razie Francja walczy z tymi problemami w ten sposób, że organizuje ośrodki łagodzenia radykalnych postaw, i to naprawdę jest kpina w stosunku do tego z jakim zagrożeniem Francja ma do czynienia” – podkreślał gen. Polko.

kk/Telewizja Republika

[fot. YouTube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook