Jedynie prawda jest ciekawa


Gen. Polko: Działania Francji wobec zagrożeń to jest kpina

15.07.2016

„Patrząc na to, w jakim stopniu Francja zagrożona jest terroryzmem, działania powinny być dużo bardziej radykalne” – przekonywał na antenie Telewizji Republika były dowódca GROM gen. Roman Polko.

Weteran misji m.in. w Afganistanie i Iraku wskazał na szczególny moment, podczas którego doszło do zamachu w Nicei.

„Do ataku doszło, kiedy służby bezpieczeństwa defilowały i gratulowały sobie sukcesu jeśli chodzi o ochronę EURO. To pokazuje, że terroryści cały czas się uczą - po co mają uderzać, kiedy służby są przygotowane, kiedy obiekty potencjalnych ataków są silnie chronione, kiedy mogą zaatakować z zaskoczenia w zupełnie innym miejscu i czasie powodując krwawy zamach” – podkreślał. generał.

W opinii gen. Romana Polko, francuskie służby mają związane ręce przez poprawność polityczną, przez co nie mogą skutecznie walczyć z terroryzmem. Generał wskazał na miejsca, które są wylęgarnią terroryzmy, a które wciąż pozostają poza kontrolą.

„Nie tyle chodzi o brak możliwości infiltracji, co niechęć do wchodzenia w tamte rejony i przymykanie oczu na radykalne postawy. (...) Te getta dawno powinny zostać zlikwidowane, a ludzie którzy nie przystosują się do norm obowiązujących we Francji powinni być izolowani. Patrząc na to, w jakim stopniu Francja zagrożona jest terroryzmem, działania powinny być dużo bardziej radykalne” - podkreślił.

„Nawet zapowiedz prezydenta Hollande'a, który mówi, że w odwecie będzie atak w Iraku i Syrii, być może będzie także zapowiedz kolejnego marszu, który będzie pokazywał, że jesteśmy razem i się niczego nie boimy, zamiast zająć się problemami, które są wewnątrz kraju. Na razie Francja walczy z tymi problemami w ten sposób, że organizuje ośrodki łagodzenia radykalnych postaw, i to naprawdę jest kpina w stosunku do tego z jakim zagrożeniem Francja ma do czynienia” – podkreślał gen. Polko.

kk/Telewizja Republika

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook