Jedynie prawda jest ciekawa

Gen. Nowek: „Wiele wskazuje na Rosjan”

25.06.2014

Karnowscy o aferze podsłuchowej rozmawiają z byłym szefem UOP i Agencji Wywiadu.

- Jeśli rzeczywiście nagrań dokonywano w kilku restauracjach, jeżeli zebrano kilkaset godzin materiałów, to wiadomo, że stoi za tym jakaś struktura. Albo typu mafijnego, albo jakieś połączenie z obcymi służbami w tle - stwierdza rozmówca braci Karnowskich.

Gen. Zbigniew Nowek dodaje: „Jeśli ktoś nie boi się podsłuchiwać członków rządu, w tym ministra spraw wewnętrznych, wicepremier Bieńkowskiej, dwóch szefów służb specjalnych (CBA i kontroli skarbowej), to jest bardzo zdeterminowany i czuje się bezkarnie. Rosjanie do tej układanki pasują. Pamiętajmy też, że długofalowym skutkiem tej afery będzie głęboka kompromitacja państwa polskiego na arenie międzynarodowej.”

Smutna jest konkluzja byłego szefa UOP i AW: - To jest zwijanie państwa. Skutek widzimy: ta ekipa dała się złapać w takiej skali na ta prosta pułapkę, że skompromitowała siebie, i niestety również Polskę.

Pełna treść rozmowy z byłym szefem Urzędu Ochrony Państwa i Agencji Wywiadu Zbigniewem Nowkiem w najnowszym numerze „wSieci” – największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce.

rclw

[Fot. wSieci", Wojtek Szabelski]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook