Jedynie prawda jest ciekawa


Gen. Nowek: mamy do czynienia z hucpą polityczną

21.01.2014

Rozmowa z byłym szefem UOP oraz byłym szefem Agencji Wywiadu gen. Zbigniewem Nowkiem.

Stefczyk.info: coraz częściej wraca sprawa komisji śledczej ds. zbadania weryfikacji WSI. O tym pomyśle mówią otwarcie współpracownicy Janusza Palikota, a także posłowie PO i PSL. Pan widzi potrzebę powołania takiej komisji?

Gen. Zbigniew Nowek: Wydaje mi się, że pojawienie się tego pomysłu w siódmym roku rządów Platformy Obywatelskiej wyraźnie pokazuje, że nie chodzi tu o rzeczywistą ocenę działań komisji weryfikacyjnej, ale o grę wyborczą. Tym bardziej jest to oczywiste po orzeczeniu prokuratury. Ona przecież stwierdziła, że komisja weryfikacyjna nie popełniła przestępstwa. Wydaje się więc, że mamy obecnie do czynienia tylko i wyłącznie z hucpą polityczną na potrzeby zbliżających się kampanii wyborczych.

Jeśli dojdzie do powstania komisji śledczej dot. weryfikacji WSI kto de facto może na niej ucierpieć politycznie? Czy ona może okazać się bolesna nie dla PiS, ale dla inicjatorów?

Gdyby doszło do powstania komisji śledczej, a Platforma Obywatelska i Twój Ruch ustawią się w pozycji zdecydowanych obrońców WSI, to te partie na tym przegrają. Przecież przy okazji pracy tej komisji będą musiały zostać pokazane bezprawne działania tych Służb, np. nielegalny handel bronią i jej sprzedaż do krajów objętych embargiem. Ta sprawa mimo oczywistego przestępstwa nie zakończyła się wyrokiem sądowym. Pokazanie takich spraw doprowadzi do kompromitacji autorów pomysłu na komisję śledczą.

Takich spraw zapewne może być więcej. Kogo zatem należy dziś rozliczać?

To nie Antoni Macierewicz nie został rozliczony ze swoich działań, to WSI nie zostało do dziś rozliczone za działalność przestępczą, którą prowadziły.

W jednym z wywiadów poseł Artur Dębski, popierający komisję śledczą, wskazuje, że od końca 2011 jest w stałym kontakcie z żołnierzami WSI. O czym świadczy fakt, że ludzie z tych Służb ingerują w życie polityczne?

W tej mierze bardziej znacząca wydaje się propozycja Janusza Palikota, który wnosi, by ekspertem komisji ds. służb został były pułkownik WSI. Zgoda na tę kandydaturę oznaczała będzie, że wpływ WSI na politykę będzie nie tylko doradczy, ale wręcz decyzyjny. Przecież eksperci przygotowują stanowiska komisji.

Mamy więc próbę powrotu ludzi WSI do głównego nurtu politycznego?

Przez wiele lat działania WSI nikt nie słyszał o sukcesach tych służb na tych polach i w tym działaniu, do którego służba została powołana. Z kolei bardzo wiele publikacji wskazuje na to, że WSI doskonale uplasowała się w dziedzinach, w których działała bez stosownego umocowania prawnego. Ci ludzie cały czas działają w tych sferach.

Rozmawiał TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook