Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Gdzie teraz uderzą?

16.11.2015

Hiszpania spodziewa się ataków. Bogdan Święczkowski wskazuje: Następni będą Niemcy...

Po zamachach w Paryżu Hiszpania spodziewa się ataków u siebie – pisze Centrum Analiz Binase, powołując się na doniesienia hiszpańskiej prasy. Hiszpańscy eksperci ds. terroryzmu ostrzegają, że „trzeba być przygotowanym na to, że w każdej chwili Hiszpania będzie musiała zmierzyć się z falą ataków terrorystycznych jak Paryż”.

Binase wskazuje, że hiszpańskie media mówią o rosnącym zagrożeniu, w jakim znajduje się Hiszpania, która od dawna obawia się zamachów terrorystycznych. Ostatnie wydarzenia nasiliły te obawy.

Źródła w środowisku służb antyterrorystycznych, na które powołuje się „El Confidencial” zapewniają, że tragedia, do której doszło w Paryżu, pokazuje w jak dużym zagrożeniu znajduje się Hiszpania. „To tylko kwestia czasu, aż w Hiszpanii znowu dojdzie do kolejnego zamachu”. „Tylko presja i praca ze strony organów bezpieczeństwa oraz nieustanna kontrola siatek dżihadystów pozwoliła w ciągu tych 11 lat, które minęły od ostatniego zamachu, na uniknięcie nowych aktów terroryzmu na terenie Hiszpanii. Ma to szczególne znaczenie, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że Hiszpania jest dla radykalnego islamu naturalną południową granicą Starego Kontynentu” – dodaje „El Confidencial”.

Z kolei Bogdan Święczkowski wskazuje, że następnym celem ataków mogą być Niemcy. „Uważam, że kolejnym celem terrorystów mogą być Niemcy, gdzie ilość uchodźców czy imigrantów ekonomicznych gwałtowanie wzrasta i wśród nich mogą, a wręcz muszą, znajdować się osoby związane z ruchami skrajnie muzułmańskimi z terenu Syrii czy terenu działań Al Kaidy. Takim potencjalnym celem są dziś właśnie Niemcy, choć zagrożenie dotyczy całej kultury zachodniej państw Europy” - mówi portalowi Niezalezna.pl.

Były szef brytyjskich służb wywiadowczych MI6 John Sawers z kolei na łamach dziennika "Financial Times", że w obliczu zamachów w Paryżu Europa musi się zjednoczyć, a kolejny atak terrorystyczny może nastąpić w Wielkiej Brytanii lub Niemczech.

ez,PAP
[Fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook