Jedynie prawda jest ciekawa


Gdzie jest prezydent Komorowski?

12.09.2013

Wczoraj rozpoczęły się w Warszawie czterodniowe protesty największych central związkowych przeciwko polityce gospodarczej rządu Donalda Tuska. Premier Tusk dokonał rzeczy naprawdę wielkiej, zjednoczył w jednym proteście Solidarność, OPZZ, Forum Związków Zawodowych. Protesty mają trwać do soboty, kiedy odbędzie się kulminacyjna demonstracja.

Skala protestów i fakt, że przeciwko polityce rządu występują największe centrale związkowe powinna dać rządzącym wiele do myślenia. Ale z myśleniem w tym rządzie jest bardzo kiepsko. Premier i jego ministrowie jak diabeł święconej wody boją się spotkania ze przedstawicielami protestujących. Związkowcy kolejny raz zostali zlekceważeni przez rządzących.

Arogancja Donalda Tuska i jego ministrów, unikanie dialogu i rozmów powinna skłonić do aktywności prezydenta Komorowskiego. Tymczasem Bronisław Komorowski udaje, że nie widzi i nie słyszy związkowych protestów. Trzeba zapytać gdzie w takiej sytuacji jest prezydent Komorowski? Wielokrotnie deklarował, że chce łączyć, a nie dzielić, budować porozumienie, że jest prezydentem wszystkich Polaków. Okazuje się, że to tylko puste frazesy, nic nieznaczące słowa.

Gdy trzeba zaangażować się w budowę dialogu, w trudne rozmowy, prezydenta Komorowskiego nie widać i nie słychać. Bronisław Komorowski mógł przecież zaprosić do pałacu prezydenckiego na spotkanie szefów protestujących związków zawodowych, reprezentujących kilka milionów pracowników. Mógł zwrócić się publicznie z apelem do swojego kolegi Donalda Tuska o podjęcie rozmów ze związkami. Mógł patronować rozmowom rząd-związki zawodowe. Ma wiele możliwości działania.

Bronisław Komorowski miał szansę, żeby pokazać, że nie jest prezydentem jednej partii. Niestety kolejny raz pokazał, że jest prezydentem Platformy, a nie prezydentem wszystkich Polaków. Swoją biernością udowodnił, że posłusznie wypełnia rolę jaką nakreślił mu Donald Tusk. Ta rola sprowadza się do pilnowania żyrandola w pałacu prezydenckim.

180 milionów złotych przeznaczono w tegorocznym budżecie na kancelarię Bronisława Komorowskiego. Drogo kosztuje nas ten strażnik żyrandola.


Marcin Mastalerek
[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook