Jedynie prawda jest ciekawa


Gdynia - policja jako kozioł ofiarny

27.08.2013

Piszę na gorąco: z analizy zleconej przez ministra prawnikom w ministerstwie sprawiedliwości wynika, iż podczas tego feralnego dnia, gdy w Gdyni odbyła się bitwa Śląsk – Meksyk policja… nie stosowała prawa.

Cytuję: „Według tej analizy policjanci mogli wkroczyć na plażę już w chwili, gdy pseudokibice zaczęli pić piwo, bo zostało popełnione wykroczenie picia alkoholu w nieprzeznaczonym do tego miejscu publicznym. Jako "zakłócenie porządku publicznego" potraktowane zaś mogło być odpalenie rac na plaży.”

Zatrzymajmy się tu na chwilę. Czy spożywanie alkoholu na plaży jest naruszeniem prawa? Tak – jest to spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, co przez policję jest ścigane z urzędu. Problem jednak w tym, że spożywanie niewielkich ilości piwa na plaży to w Gdyni nasz sport narodowy. Na plaży pije się w lato i w zimę, w dzień i w nocy. Kiedyś policja i straż miejska interweniowały, z czasem jednak wykształciła się tu „kultura picia”, która sprawia, że jakiekolwiek incydenty są sporadyczne. Nie chcę żeby mieli Państwo opinię o gdyńskiej plaży jako o miejscu ciągłych libacji, więc podkreślę i powtórzę – w Gdyni pić na plaży można, ale z umiarem i w sposób kulturalny, inaczej można zostać wyproszonym przez samych plażowiczów.

Odbywa się to na mocy pewnego niepisanego „dilu” między ratuszem, policją, strażą miejską a restauratorami – restauratorzy sprzedają alkohol i zarabiają, zaś policja zawsze jest na miejscu by tych, którzy po alkoholu łamią prawo odprowadzić do aresztu. Tak to wygląda.

Teraz jednak okazuje się, że po przeanalizowaniu nagrań z monitoringu uznano, iż policja nie stosowała prawa, czyli de facto – nie wywiązała się ze swoich obowiązków będąc na miejscu. „Policjanci mogli wkroczyć na plażę już w chwili, gdy pseudokibice zaczęli pić piwo, bo zostało popełnione wykroczenie picia alkoholu w nieprzeznaczonym do tego miejscu publicznym” – hmm, no dobrze, niech będzie, że racja. Tylko dlaczego w takim razie policja nie wkroczyła do akcji dobrą godzinę wcześniej, będąc na miejscu gdy alkohol na plaży spożywali… Meksykanie? Zapala się lampka, czyż nie?

I nie trzeba tu być naocznym świadkiem jak moja skromna osoba. Przecież Meksykanów popijających nie jedno, nie dwa, lecz kilkanaście (!) piw na plaży widać także na ujawnionych nagraniach z monitoringu – są w Internecie, na youtubie, proszę wyszukać.

Oczywiście – można mieć pretensje wobec policji, że nie wkroczyła „do akcji” po pierwszych przepychankach, skoro przebywała w okolicy. Jednak trzeba być albo ministrem, albo idiotą (ewentualnie idiotą w randze ministra) by sądzić, że policjant ujrzawszy wykroczenie/przestępstwo jest w stanie teleportować się na miejsce. Ale nie – Marek Biernacki nie jest idiotą. To człowiek bardzo bystry i doskonale wie, że w boju o przywileje służb mundurowych (który przecież toczy się dziś w Sejmie i pod Sejmem) taki argument o niekompetencji policji może przeważyć na korzyść strony rządowej. Bo skoro policjanci są partaczami, to po co im te dodatki mundurowe, ubezpieczenia chorobowe, zwolnienia i tak dalej?

Nie dajmy więc sobą manipulować. Polska policja ma wiele grzechów na sumieniu i zdarza jej się też być niekompetentną (długie włosy policjantek!), ale wobec działań w Gdyni w tamtym miejscu i czasie nie można mieć zarzutu. Funkcjonariusze mają być kozłami ofiarnymi.

Arkady Saulski 

facebook.com/stefczyk.info?fref=ts" target="_blank">Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook