Jedynie prawda jest ciekawa


"Gdy zajdzie potrzeba większość narodu poprze rząd"

27.04.2016

Oświadczenie Stowarzyszenia "Godność" w sprawie konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność”

Konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego, powstanie KOD, ,,listu trzech prezydentów'' ma głębokie podłoże w braku lustracji i dekomunizacji polskiego wymiaru sprawiedliwości po 1989 r. Ten PRL-owski wymiar sprawiedliwości nie dopuścił do osądzenia komunistycznych zbrodniarzy na gen. Czesławie Kiszczaku kończąc. Byli prezydenci; jak Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski czy Bronisław Komorowski zadbali o to aby komunistyczni zbrodniarze chowani byli z państwowymi honorami na Powązkach. Byli ministrowie spraw zagranicznych-sygnatariusze listu w okresie PRL-u byli zarejestrowani jako tajni współpracownicy. Okazuje się obecnie, że wśród obecnych sędziów najwyższych gremiów polskiego sądownictwa znajdują się także ci, którzy figurują w rejestrach Służb Specjalnych. W tym gronie znalazł się także Lech Wałęsa, który dotąd nie rozliczył się ze swego uwikłania we współpracę z SB. Wśród zatroskanych o przestrzeganie konstytucji i demokracji znalazł się -co nas dziwi- prof. Ryszard Bugaj. Władysław Frasyniuk, nas nie zaskoczył, bo miał zawsze poglądy zbliżone do lewicowych . Czy grono o takiej przeszłości ma być wyrocznią stosowania prawa i pouczania nas jaka ma być demokracja? To grono rości sobie prawo nazywania pozostałej części Polaków, którzy, nie podzielają ich poglądów nacjonalistom lub prawie faszystami.

Należy sobie postawić pytanie czy sygnatariusze Listu i KOD-y mają moralne prawo aby po 26 latach utrwalania systemu PRL-owskiego sądownictwa, braku weryfikacji kadr zarzucać obecnemu rządowi łamanie Konstytucji i demokracji. Obsada Trybunału Narodowego z jego politycznym podporządkowaniem PO dobitnie świadczy o jego upolitycznieniu. Na przestrzeni tych lat kiedy sprawowało władzę PO-PSL, lub postkomuniści prawo i Konstytucja były łamane wielokrotnie. Czy byli Prezydenci mają prawo pouczać o szacunku do prawa i Konstytucji kiedy sprawując władzę stosowali prawo łaski wobec oczywistych bandytów i przestępców kolegów-ministrów? Dlaczego na przestrzeni ostatnich 25 lat nie osądzono ,, moskiewskiej pożyczki“ afery Rywina, afery taśmowej itp? Gdzie byli w ostatnich 25 latach sygnatariusze Listu, sędziowie, dziś tak aktywni w obronie konstytucji, kiedy w polskich sądach poniżano ludzi represjonowanych w PRL, kiedy upominali się o odszkodowanie za czas represji? Ani razu nie usłyszeliśmy aby w obronie tych ludzi stanęli prezydenci Lech Wałęsa , Bronisław Komorowski czy Władysław Frasyniuk. Rząd PO-PSL na koniec kadencji uchwalił ustawę o pomocy dla ludzi represjonowanych w PRL, która obraża tych dla których była uchwalona. Gdzie byli wówczas prokuratorzy, sędziowie, dziś tak aktywni,np prof. Andrzej Zoll i Adam Strzembosz mieniący się stróżami prawa?Gdzie byli profesorowie Andrzej Zoll i Adam Strzembosz kiedy warszawskie sądy skazywały na drakońskie wyroki min. Mariusza Kamińskiego i Zygmunta Miernika? Te same sądy przyznawały wysokie odszkodowania za niesłuszne zatrzymania byłych funkcjonariuszy policji , sędziów, burmistrza Władysławowa, min Janusza Kaczmarka. Czy wymiar sprawiedliwości, tak niesprawiedliwy i niesprawny, powinien istnieć dalej w takim kształcie?. Oto są pytanie także do autorów Listu.

My, byli działacze Solidarności i więźniowie polityczni z lat 1980-89 o chrześcijańsko-patriotycznych poglądach, zepchnięci na margines przez byłych prominentnych działaczy Solidarności, oświadczmy, że naród w 2015 roku dokonał demokratycznego wyboru władz i je należy szanować a nie wzywać do bratobójczych walk na ulicach miast. Kto do tego nawołuje jest przestępcą. W ostatnim wieku najeźdźcy przelali już dużo polskiej krwi. Polscy komuniści także pozostaną w pamięci narodu jako ci, którzy sprawując władzę w imieniu obcego mocarstwa dopuścili się zbrodni i represji. Sygnatariusze Listu zamiast apelować o zgodę, zaproponować rozwiązanie konfliktu wokół Trybunału- zaostrzają go. Z treści Listu wynika, że siły sprawujące rządy do 2015 roku, to jedyne, które mogą rządzić w Polsce i to należy im umożliwić, nawet walcząc na ulicach miast. My, szanujemy opozycję ale wymagamy też szacunku dla legalnie wybranej władzy. O to walczyliśmy także w więzieniach,panowie Prezydenci i byli opozycjoniści. My nie przypisujemy sobie takich zasług i prawa jak wy, aby pouczać Polaków.

My, byli więźniowie nie pójdziemy walczyć z Wami na ulicach polskich miast, liczymy na nasz naród, który pokornie i cierpliwie znosi wasze hałaśliwe błagania o wsparcie do instytucji Unii Europejskiej i do zaprzyjaźnionych mediów na zachodzie. Jesteśmy przekonani, że i gdy zajdzie potrzeba większość narodu poprze rząd, który wybrał.

Stanisław Fudakowski Andrzej Osipów Czesław Nowak

Sekretarz                      Wiceprezes                            Prezes

Treść Oświadczenia popiera Andrzej Rozpłochowski z Katowic

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook