Jedynie prawda jest ciekawa


Gdy Rosja zaatakuje Polskę...

14.09.2014

W nowym wydaniu tygodnika „wSieci” – błogosławiony Jerzy Popiełuszko będzie świętym! Tylko u nas kulisy cudu za wstawiennictwem księdza Jerzego.

Milena Kindziuk rozmawia z księdzem profesorem Józefem Naumowiczem z UKSW, notariuszem procesu kanonizacyjnego bł. ks. Popiełuszki. 

A także analiza ekspertów – co stanie się, gdy Rosja zaatakuje Polskę? „Wojenne” scenariusze kreślą gen. Roman Polko, Witold Waszczykowski, gen. Zbigniew Nowek i Romuald Szeremietiew. Grzegorz Kostrzewa-Zorbas wraca do szczytu NATO, porządkując potencjał sojuszu wobec wydarzeń w Rosji.

Elżbieta Dzikowska rozmawia z Dorotą Łosiewicz nie tylko o Tonym Haliku, a krajobraz po Tusku kreślą ekonomista Janusz Szewczak oraz Artur Balazs, były minister rolnictwa w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi. Wiktor Świetlik analizuje, za czym będziemy „tęsknić”, gdy Donald Tusk wyjedzie już do Brukseli.

Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży już od 15 września.

 - Jeżeli zostanie potwierdzony cud, który zdarzył się we Francji, to bł. ks. Jerzy Popiełuszko zostanie ogłoszony świętym. W sobotę 20 września rozpoczyna się proces kanonizacyjny polskiego kapłana męczennika – pisze Milena Kindziuk ujawniając kulisy cudu za wstawiennictwem bł. księdza Jerzego. Tekst uzupełnia rozmowa dziennikarki z  ks. prof. Józefem Naumowiczem z UKSW, notariuszem procesu kanonizacyjnego bł. ks. Popiełuszki.  - Dlaczego akurat François został uzdrowiony, a nie ktoś inny? – rozpoczyna rozmowę Kindziuk -  „Jeden Bóg to wie! Te same pytania z właściwą sobie ufnością i pokorą stawia sam François: „Dlaczego ja? Dlaczego nie inni? Co Bóg przez to chce powiedzieć?”. Może odpowiedź pojawi się w dalszej perspektywie. Może kiedyś stanie się to jasne”  - odpowiada ks. profesor.

Na łamach tygodnika eksperci analizują - Czy Polska może być celem agresji Rosji? A jeżeli tak, to jakiej? „Wojenne” scenariusze kreślą gen. Roman Polko, Witold Waszczykowski, gen. Zbigniew Nowak i Romuald Szeremietiew. – Polska jest dosyć łatwym celem – mówi gen. Nowek i tłumaczy powody: – Przez wiele lat prowadziliśmy politykę zagraniczną w oparciu o to, żeby była dobrze postrzegana przez Niemcy, Francję i Włochy, które z Putinem są bardzo blisko związane gospodarczo. To z kolei wiąże się z tym, że nie prowadziliśmy własnej polityki strategicznej, patrzącej w przyszłość, przewidującej zagrożenia.

Grzegorz Kostrzewa-Zorbas wraca do szczytu NATO, porządkując potencjał sojuszu wobec wydarzeń w Rosji - Wyniki szczytu NATO w Wielkiej Brytanii osłabiły zaufanie narodów Europy Środkowo- -Wschodniej – w tym Polaków – do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Powód pierwszy i najważniejszy to – w odbiorze opinii publicznej – podział sojuszników na dwie klasy przez podtrzymanie „Aktu Założycielskiego o Wzajemnych Stosunkach, Współpracy i Bezpieczeństwie” z Rosją, który ogranicza obecność sojuszniczych sił jądrowych i bojowych sił konwencjonalnych na terytoriach Polski i pozostałych nowych państw członkowskich – pisze ekspert ds. międzynarodowych.

- Gdy jadę na wyprawę, przeważnie wiem, czego szukam i po co się tam wybieram. Zajmuję się konkretnymi tematami. Nie „strzelam” jak popadnie. Tak powstały np. albumy „Uśmiech świata” czy „Biżuteria świata”. Pracując nad nimi, przygotowywałam się do „Drzwi i okien świata”, „Fryzur i nakryć głowy świata” oraz „Świata, który odchodzi” – mówi Elżbieta Dzikowska w rozmowie z Dorotą Łosiewicz.

Krajobraz po Tusku kreślą ekonomista Janusz Szewczak oraz Artur Balazs, były minister rolnictwa w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi, a Wiktor Świetlik analizuje, za czym będziemy „tęsknić”, gdy Donald Tusk wyjedzie już do Brukseli.

 - Donald Tusk zostawia Polskę z prawie całkowicie wyprzedanym wartościowym majątkiem narodowym, z bankami na czele. Od czasu tzw. rządów gdańskich aferałów z początku lat 90., poprzez ostatnie 7-lecie rządów koalicji PO-PSL, wyprzedano blisko 70 proc. tego majątku za kwotę zaledwie ok. 160 mld zł – zauważa Janusz Szewczak.

Artur Balazs w rozmowie z braćmi Karnowskimi ocenia:  - Odejście Tuska likwiduje konflikt

między nim a Kaczyńskim, wpuszcza do polityki nowy powiew, daje szansę na odblokowanie. Nic już nie będzie takie samo – ocenia, zaś Wiktor Świetlik zauważa: -  Podatki miały maleć, podobnie jak bezrobocie, drobny biznes kwitnąć, a wartości ojczyste być wdrażane w życie. „Polityka społeczna rządu nie będzie wypadkową sił grup nacisku. Tak, jak nie ustąpimy przed żądaniami najsilniejszych, tak nie zapomnimy o najsłabszych. Solidarną politykę społeczną oprzemy na długoterminowej strategii. Będzie ona wyprzedzać możliwe zdarzenia i procesy społeczne. Będzie aktywna i sama będzie także aktywizowała ludzi, całe społeczeństwo”. To fragment exposé, by nie rzec orędzia, Donalda Tuska z 2007 r. Wszystko się oczywiście udało. A tęsknić będziemy przede wszystkim za pięcioma wielkimi przymiotami premiera Tuska.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 15 września, także w formie e-wydania. Szczegóły na www.wsieci.pl/e-wydanie.

 

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook