Jedynie prawda jest ciekawa


Gdy Rosja zaatakuje Polskę...

14.09.2014

W nowym wydaniu tygodnika „wSieci” – błogosławiony Jerzy Popiełuszko będzie świętym! Tylko u nas kulisy cudu za wstawiennictwem księdza Jerzego.

Milena Kindziuk rozmawia z księdzem profesorem Józefem Naumowiczem z UKSW, notariuszem procesu kanonizacyjnego bł. ks. Popiełuszki. 

A także analiza ekspertów – co stanie się, gdy Rosja zaatakuje Polskę? „Wojenne” scenariusze kreślą gen. Roman Polko, Witold Waszczykowski, gen. Zbigniew Nowek i Romuald Szeremietiew. Grzegorz Kostrzewa-Zorbas wraca do szczytu NATO, porządkując potencjał sojuszu wobec wydarzeń w Rosji.

Elżbieta Dzikowska rozmawia z Dorotą Łosiewicz nie tylko o Tonym Haliku, a krajobraz po Tusku kreślą ekonomista Janusz Szewczak oraz Artur Balazs, były minister rolnictwa w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi. Wiktor Świetlik analizuje, za czym będziemy „tęsknić”, gdy Donald Tusk wyjedzie już do Brukseli.

Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży już od 15 września.

 - Jeżeli zostanie potwierdzony cud, który zdarzył się we Francji, to bł. ks. Jerzy Popiełuszko zostanie ogłoszony świętym. W sobotę 20 września rozpoczyna się proces kanonizacyjny polskiego kapłana męczennika – pisze Milena Kindziuk ujawniając kulisy cudu za wstawiennictwem bł. księdza Jerzego. Tekst uzupełnia rozmowa dziennikarki z  ks. prof. Józefem Naumowiczem z UKSW, notariuszem procesu kanonizacyjnego bł. ks. Popiełuszki.  - Dlaczego akurat François został uzdrowiony, a nie ktoś inny? – rozpoczyna rozmowę Kindziuk -  „Jeden Bóg to wie! Te same pytania z właściwą sobie ufnością i pokorą stawia sam François: „Dlaczego ja? Dlaczego nie inni? Co Bóg przez to chce powiedzieć?”. Może odpowiedź pojawi się w dalszej perspektywie. Może kiedyś stanie się to jasne”  - odpowiada ks. profesor.

Na łamach tygodnika eksperci analizują - Czy Polska może być celem agresji Rosji? A jeżeli tak, to jakiej? „Wojenne” scenariusze kreślą gen. Roman Polko, Witold Waszczykowski, gen. Zbigniew Nowak i Romuald Szeremietiew. – Polska jest dosyć łatwym celem – mówi gen. Nowek i tłumaczy powody: – Przez wiele lat prowadziliśmy politykę zagraniczną w oparciu o to, żeby była dobrze postrzegana przez Niemcy, Francję i Włochy, które z Putinem są bardzo blisko związane gospodarczo. To z kolei wiąże się z tym, że nie prowadziliśmy własnej polityki strategicznej, patrzącej w przyszłość, przewidującej zagrożenia.

Grzegorz Kostrzewa-Zorbas wraca do szczytu NATO, porządkując potencjał sojuszu wobec wydarzeń w Rosji - Wyniki szczytu NATO w Wielkiej Brytanii osłabiły zaufanie narodów Europy Środkowo- -Wschodniej – w tym Polaków – do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Powód pierwszy i najważniejszy to – w odbiorze opinii publicznej – podział sojuszników na dwie klasy przez podtrzymanie „Aktu Założycielskiego o Wzajemnych Stosunkach, Współpracy i Bezpieczeństwie” z Rosją, który ogranicza obecność sojuszniczych sił jądrowych i bojowych sił konwencjonalnych na terytoriach Polski i pozostałych nowych państw członkowskich – pisze ekspert ds. międzynarodowych.

- Gdy jadę na wyprawę, przeważnie wiem, czego szukam i po co się tam wybieram. Zajmuję się konkretnymi tematami. Nie „strzelam” jak popadnie. Tak powstały np. albumy „Uśmiech świata” czy „Biżuteria świata”. Pracując nad nimi, przygotowywałam się do „Drzwi i okien świata”, „Fryzur i nakryć głowy świata” oraz „Świata, który odchodzi” – mówi Elżbieta Dzikowska w rozmowie z Dorotą Łosiewicz.

Krajobraz po Tusku kreślą ekonomista Janusz Szewczak oraz Artur Balazs, były minister rolnictwa w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi, a Wiktor Świetlik analizuje, za czym będziemy „tęsknić”, gdy Donald Tusk wyjedzie już do Brukseli.

 - Donald Tusk zostawia Polskę z prawie całkowicie wyprzedanym wartościowym majątkiem narodowym, z bankami na czele. Od czasu tzw. rządów gdańskich aferałów z początku lat 90., poprzez ostatnie 7-lecie rządów koalicji PO-PSL, wyprzedano blisko 70 proc. tego majątku za kwotę zaledwie ok. 160 mld zł – zauważa Janusz Szewczak.

Artur Balazs w rozmowie z braćmi Karnowskimi ocenia:  - Odejście Tuska likwiduje konflikt

między nim a Kaczyńskim, wpuszcza do polityki nowy powiew, daje szansę na odblokowanie. Nic już nie będzie takie samo – ocenia, zaś Wiktor Świetlik zauważa: -  Podatki miały maleć, podobnie jak bezrobocie, drobny biznes kwitnąć, a wartości ojczyste być wdrażane w życie. „Polityka społeczna rządu nie będzie wypadkową sił grup nacisku. Tak, jak nie ustąpimy przed żądaniami najsilniejszych, tak nie zapomnimy o najsłabszych. Solidarną politykę społeczną oprzemy na długoterminowej strategii. Będzie ona wyprzedzać możliwe zdarzenia i procesy społeczne. Będzie aktywna i sama będzie także aktywizowała ludzi, całe społeczeństwo”. To fragment exposé, by nie rzec orędzia, Donalda Tuska z 2007 r. Wszystko się oczywiście udało. A tęsknić będziemy przede wszystkim za pięcioma wielkimi przymiotami premiera Tuska.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 15 września, także w formie e-wydania. Szczegóły na www.wsieci.pl/e-wydanie.

 

Warto poczytać

 1. ludzie23032018 24.03.2018

  Dlaczego młodzi ludzie przyszli na "Czarny marsz" z małymi dziećmi?

  Byłem na „Czarnym marszu”. Wszedłem w ten tłum, choć z oczywistych powodów nie byłem jego częścią

 2. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 3. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 4. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 5. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 6. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 7. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 8. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook