Jedynie prawda jest ciekawa

Gargas: Za co Kulczyk dostał order?

28.06.2015

„Krzyż oficerski dla Kulczyka będzie dopisany do listy kompromitacji Komorowskiego”.

Tym razem suflerka nie musiała stawać za plecami Bronisława Komorowskiego i podpowiadać: „Odznaczamy pana, odznaczamy pana!” – zauważa ironicznie Anita Gargas.

Publicystka zaznacza w swym komentarzu na portalu niezalezna.pl, iż ustępujący prezydent sam z siebie wiedział, iż w ostatnich dniach kadencji ma określone zobowiązania wobec swego zaplecza, a wśród nich orderowe.

Gargas przypomina, że podczas niedawnej uroczystości w Pałacu Prezydenckim, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został Jan Kulczyk. Powodem wyróżnienia biznesmena było przekazanie przez niego 20 mln zł na Muzeum Historii Żydów Polskich.

Wysokość darowizny należy oceniać, wziąwszy pod uwagę, że Kulczyk zarabia 8 mln dziennie – co oznacza, iż w ciągu roku wzbogacił się o 2,9 mld zł. I pamiętając, że dorobił się nie na produkcji czegokolwiek, ale na pośrednictwie opartym na majątku skarbu państwa i na nomenklaturowych układach – podkreśla publicystka.

Zdaniem Gargas, krzyż oficerski dla Kulczyka i słowa Komorowskiego towarzyszące odznaczeniu, będą dopisane do długiej listy kompromitacji Bronisława Komorowskiego.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JUB/niezalezna.pl

[fot. PAP/Jacek Turczyk]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook