Jedynie prawda jest ciekawa

Gargas: WOŚP do zaorania

30.11.2015

„Ukrywany jest fakt, że wciąż niejasne są rozliczenia Fundacji Owsiaka z zebranych funduszy”.

Anita Gargas opisuje kuriozalną sytuację, jaka od lat panuje wokół Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „100 ekip reporterskich i jeszcze więcej niż dotychczas godzin relacji na żywo na antenach telewizji publicznej – takie przywileje dają władze TVP Jerzemu Owsiakowi i jego Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, która organizuje kolejną edycję ogólnopolskiej zbiórki pieniędzy” - pisze Gargas w „Gazecie Polskiej Codziennie”.

Dodaje, że „na sam finał WOŚP telewizyjna Dwójka odda 5 godz. czasu antenowego, TVP Rozrywka aż 6 godz., bezpośrednie relacje ukażą się w TVP Info i TVP Polonia”.

„Cel akcji jak zwykle szczytny, i jak zwykle ukrywany jest fakt, że wciąż niejasne są rozliczenia Fundacji Owsiaka z zebranych funduszy. Do opinii publicznej docierają jedynie strzępy informacji, że pieniądze z WOŚP płynęły do prywatnych spółek żony Owsiaka. Wciąż mało kto wie również, że część środków zamiast na potrzebujących i chorych przeznaczana jest na organizowanie komercyjno-propagandowej imprezy pod nazwą Przystanek Woodstock, że Owsiak i WOŚP nie dbają o bezpieczeństwo uczestników tego festiwalu, że na Przystanku Woodstock zdarzają się tajemnicze zgony, że koncerty odbywają się na dawnym niesprawdzonym poligonie” - tłumaczy.

Gargas zaznacza, że „wyliczać można długo”. „Ale jak długo można tolerować fakt, że WOŚP to jedyna fundacja charytatywna, która otrzymuje tak gigantyczne wsparcie z kieszeni podatników?” - kończy pytaniem Anita Gargas.

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook