Jedynie prawda jest ciekawa


Gargas: Tylko szkodnicy nie chcą prawdy o Smoleńsku

19.09.2016

„Nie wyobrażam sobie innego kraju, w którym zginąłby prezydent i którego obywatele nie chcieliby zbadania okoliczności jego śmierci” - mówiła Anita Gargas na antenie Polskiego Radia 24. Jak podkreśliła, do dziś nie wiemy co naprawdę wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku i „tę bulwersującą sytuację zawdzięczamy ekipie Platformy Obywatelskiej i PSL”.

„Słyszałam absolutnie bulwersujące wypowiedzi polityków, którzy mówią o dzieleniu Polski, ale jeśli miałabym zapytać o jaki podział chodzi, to odpowiedź byłaby tylko jedna: na tych, którzy chcą wyjaśnienia okoliczności śmierci głowy państwa i tych, którzy nie chcą” - podkreśliła Gargas, dodając że jeżeli spora część nie chce wyjaśnienia okoliczności śmierci głowy państwa, to należy postawić pytanie: dlaczego?

„Jako dziennikarz śledczy zawsze uważałam, że jakakolwiek prawda by nie była, to należy ją naświetlić, powiedzieć o wszystkich detalach związanych z tym, co wydarzyło się w Smoleńsku,  tak aby wszystko było jasne. Wtedy będziemy mogli mówić o przyszłości. Dopóki to się nie stanie, wszyscy będziemy ciągnąć za sobą tę kulę u nogi – wstydu, wyrzutów sumienia. Ci, którzy próbują zamieść tę sprawę pod dywan to są zwyczajni szkodnicy, którzy działają na szkodę polskiej racji stanu” - dodała.

„Nie wyobrażam sobie innego kraju, w którym zginąłby prezydent i którego obywatele nie chcieliby zbadania okoliczności jego śmierci” - stwierdziła Anita Gargas.

Jak podkreśliła, ujawnione przez komisję smoleńską nagrania dźwiękowe z posiedzeń Komisji Millera, na których Jerzy Miller zabiega o ustalenie wspólnej wersji raportu z raportem rosyjskim są „absolutnie szokujące”. 

„Zapis absolutnie szokującej rozmowy Jerzego Millera ze swoimi podwładnymi, który narzuca im, jeszcze zanim dobrze rozpoczęli prace, jaki mają przybrać kierunek działań. Mianowicie taki, żeby był zgodny z tym, co sobie życzą Rosjanie” - powiedziała publicystka, podkreślając że właśnie to powinno być absolutnie najważniejsze dla dziennikarzy. 


Przypomniała też jaka była postawa premiera Tuska tuż po katastrofie. „Donald Tusk przez pierwszych kilkanaście dni w ogóle nie wyszedł do dziennikarzy. Prócz kondolencji nie usłyszeliśmy ani słowa. Premie rządu, w chwili gdy działy się najważniejsze rzeczy, abdykował. Członkowie parlamentu nie byli w stanie uzyskać podstawowych informacji od premiera i od ministrów, którzy decydowali o losach śledztwa” - przypomniała Anita Gargas.

PolskieRadio24.pl/frost
[Fot. YouTube] Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook