Jedynie prawda jest ciekawa


Gargas: To wielka strata

17.01.2013

Wiadomość o śmierci Jadwigi Kaczyńskiej jest bardzo przygnębiająca. To wielka strata. Jadwiga Kaczyńska to bardzo ważna postać, która była wzorem dla wielu kobiet - mówi portalowi wPolityce.pl redaktor Anita Gargas, dziennikarka "Gazety Polskiej".

Anita Gargas wskazuje, że wiadomość o śmierci Jadwigi Kaczyńskiej "jest bardzo przygnębiająca". "To wielka strata. Jadwiga Kaczyńska to bardzo ważna postać, która była wzorem dla wielu kobiet. Ja sama często czerpałam z jej postawy, z tego, co robiła jako młoda dziewczyna, oraz z tego, jak wychowała synów, a także jak wspierała ich w czasie, gdy byli atakowani przez wrogów" - tłumaczy dziennikarka.

Gargas odwołuje się również do wywiadu, jakiego śp. Jadwiga Kaczyńska udzieliła jej przy okazji kręcenia filmu o katastrofie smoleńskiej.

"Pamiętam, jak Pani Jadwiga udzielała nam wypowiedzi do filmu '10.04.10'. Była już wtedy bardzo chora. Jej wypowiedzi, choć bardzo krótkie, w sposób zwięzły i lapidarny podsumowywały wszystko. Ona mówiła to, co trzeba było powiedzieć o katastrofie smoleńskiej" - mówi Gargas.

Dziennikarka dodaje, że "Jadwiga Kaczyńska była klasyczną patriotką". "Ten patriotyzm wynosi się z domu. On jest przenoszony z pokolenia na pokolenie. Cała rodzina państwa Kaczyńskich była wychowywana w takim duchu, ta postawa była przekazywana" - wskazuje dziennikarka w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

TK
[Fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook