Jedynie prawda jest ciekawa


Gargas: To państwo przypomina szpital psychiatryczny

05.12.2014

„MSZ już dawno rzucił na pożarcie naszych rodaków na Wschodzie”.

Anita Gargas na antenie TV Republika komentowała problemy polskich władz dotyczące polityki wobec Plaków mieszkających na Wschodzie.

„Skoro budżet MSZ został nadwerężony ośmiorniczkami i innymi frykasami, 20 mln poszło na kolacje i lunche, to nie dziwię się, że nie ma pieniędzy na ewakuowanie 50 osób i pozwolenie im na start w Polsce” – mówiła Anita Gargas o bezradności polskich władz wobec, posiadających Kartę Polaka, obywateli Ukrainy, którzy chcą osiedlić się na terenie naszego kraju.

„Żyjemy w państwie, które można oceniać jako szpital psychiatryczny” – dodała. „To jest tylko kilkaset kilometrów od Warszawy” – zauważyła.

Gargas dodała, że nie jest to pierwsza tego typu reakcja polskich władz, które nie przejmują się losem polskiej mniejszości na Wschodzie. „MSZ już dawno rzucił na pożarcie naszych rodaków na Wschodzie. Pieniądze przeznaczone na Polonię przerzucono np. do Stanów Zjednoczonych” – przypomniała. „Polacy na Wschodzie zdecydowanie bardziej potrzebują tej pomocy” – tłumaczyła.

W ocenie Gargas problemem jest głównie sposób działania Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które nie potrafi prawidłowo ocenić sytuacji i wydać odpowiednich rozporządzeń.

„To jest umywanie rąk. Schetyna kontynuuje to, co robił Sikorski, czyli to, co najgorsze pod kątem polskiej racji stanu” – uznała.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook