Jedynie prawda jest ciekawa

Gargas: To państwo przypomina szpital psychiatryczny

05.12.2014

„MSZ już dawno rzucił na pożarcie naszych rodaków na Wschodzie”.

Anita Gargas na antenie TV Republika komentowała problemy polskich władz dotyczące polityki wobec Plaków mieszkających na Wschodzie.

„Skoro budżet MSZ został nadwerężony ośmiorniczkami i innymi frykasami, 20 mln poszło na kolacje i lunche, to nie dziwię się, że nie ma pieniędzy na ewakuowanie 50 osób i pozwolenie im na start w Polsce” – mówiła Anita Gargas o bezradności polskich władz wobec, posiadających Kartę Polaka, obywateli Ukrainy, którzy chcą osiedlić się na terenie naszego kraju.

„Żyjemy w państwie, które można oceniać jako szpital psychiatryczny” – dodała. „To jest tylko kilkaset kilometrów od Warszawy” – zauważyła.

Gargas dodała, że nie jest to pierwsza tego typu reakcja polskich władz, które nie przejmują się losem polskiej mniejszości na Wschodzie. „MSZ już dawno rzucił na pożarcie naszych rodaków na Wschodzie. Pieniądze przeznaczone na Polonię przerzucono np. do Stanów Zjednoczonych” – przypomniała. „Polacy na Wschodzie zdecydowanie bardziej potrzebują tej pomocy” – tłumaczyła.

W ocenie Gargas problemem jest głównie sposób działania Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które nie potrafi prawidłowo ocenić sytuacji i wydać odpowiednich rozporządzeń.

„To jest umywanie rąk. Schetyna kontynuuje to, co robił Sikorski, czyli to, co najgorsze pod kątem polskiej racji stanu” – uznała.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook