Jedynie prawda jest ciekawa


Gargas: To państwo przypomina szpital psychiatryczny

05.12.2014

„MSZ już dawno rzucił na pożarcie naszych rodaków na Wschodzie”.

Anita Gargas na antenie TV Republika komentowała problemy polskich władz dotyczące polityki wobec Plaków mieszkających na Wschodzie.

„Skoro budżet MSZ został nadwerężony ośmiorniczkami i innymi frykasami, 20 mln poszło na kolacje i lunche, to nie dziwię się, że nie ma pieniędzy na ewakuowanie 50 osób i pozwolenie im na start w Polsce” – mówiła Anita Gargas o bezradności polskich władz wobec, posiadających Kartę Polaka, obywateli Ukrainy, którzy chcą osiedlić się na terenie naszego kraju.

„Żyjemy w państwie, które można oceniać jako szpital psychiatryczny” – dodała. „To jest tylko kilkaset kilometrów od Warszawy” – zauważyła.

Gargas dodała, że nie jest to pierwsza tego typu reakcja polskich władz, które nie przejmują się losem polskiej mniejszości na Wschodzie. „MSZ już dawno rzucił na pożarcie naszych rodaków na Wschodzie. Pieniądze przeznaczone na Polonię przerzucono np. do Stanów Zjednoczonych” – przypomniała. „Polacy na Wschodzie zdecydowanie bardziej potrzebują tej pomocy” – tłumaczyła.

W ocenie Gargas problemem jest głównie sposób działania Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które nie potrafi prawidłowo ocenić sytuacji i wydać odpowiednich rozporządzeń.

„To jest umywanie rąk. Schetyna kontynuuje to, co robił Sikorski, czyli to, co najgorsze pod kątem polskiej racji stanu” – uznała.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook