Jedynie prawda jest ciekawa

Gargas: Szwaby wciąż pouczają

14.09.2015

„Najwyższa pora na ostrą odpowiedź na niemiecką arogancję”.

Anita Gargas odnosząc się do kontrowersyjnych słów Martina Schulza przypomina, że „nie żyjemy w okresie, gdy był 'ein Volk, ein Reich i ein Führer' (jeden naród, jedna Rzesza, jeden führer)”.

W swoim tekście w „GPC” zastanawia się „kiedy, do diaska, ktoś z rządu przypomni to Martinowi Schulzowi i innym Szwabom?” „W ostatniej dekadzie pouczanie Polaków przez Niemców i wskazywanie Polsce miejsca w szeregu na scenie międzynarodowej stawały się coraz bardziej ostentacyjne. Niemcy moralizują, jak powinniśmy pisać historię II wojny światowej i jak traktować wschodniego sąsiada” - zauważa Gargas.

Dodaje, że „po napaści Putina na Ukrainę były kanclerz Gerhard Schröder wytykał nam, że nie podchodzimy do Rosji racjonalnie, w odróżnieniu od niemieckiego rządu i jego „dalekowzrocznej” postawy, która uniemożliwiła w 2008 r. przyjęcie Ukrainy do NATO”. „Teraz za zastraszanie Polski w sprawie imigrantów wziął się przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz. Najwyższa pora na ostrą odpowiedź na niemiecką arogancję. Przecież czasy, gdy Radosław Sikorski jeździł do kanclerz Niemiec i prosił, by objęła przywództwo w Europie, mamy już za sobą?” - tłumaczy Gargas.

TK

[Fot. PAP/EPA]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook